Jump to content
IGNORED

Firewall, anti-virus - preporuke


teacher

Recommended Posts

  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Conspirator

    31

  • Razzmatazz

    21

  • Roger Sanchez

    17

  • ion

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Inače jeste prilično ''heavy'' u odnosu na svoju free verziju...
Meni je i free verzija heavy. I ne samo da je heavy, nego kad krene da skenira, to traje pola dana (bukvalno - doduse, ima skoro 300GB fajlova). No, ko je imao posla sa Norton AV, ni pakao (a ni AVG) mu nece tesko pasti. Inace, bolje da nalazi trojance tamo gde ih (mozda) nema, nego obrnuto.
Link to comment
No, ko je imao posla sa Norton AV, ni pakao (a ni AVG) mu nece tesko pasti.
uf, kako me je svojedobno izludjivao norton AV. a i josh neki norton proizvodi. uzas. Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment
3.0Izaberi Free, prilikom instalacije će ti ponuditi Comodo Firewall Pro Plus 30 day trial, samo odbiješhttp://www.personalfirewall.comodo.com/dow...d_firewall.htmlAko te bude smarao Defence+ možeš da ga disejbluješ. Pomoćiću ti na našem forumu ako bude bilo nekih problema. ;)
Ma nije problem da pronađem, samo me je verzija interesovala.A što da odbijem pro?Jel' ne donosi ništa ekstra?Ima li neki sajtić od poverenja sa testovima fajrvolovaTM?Koliko je recimo ovaj trusted: http://www.matousec.com/projects/firewall-...nge/results.php Edited by ion
Link to comment

Na softpediji je označen kao adware :huh:http://www.softpedia.com/get/Security/Fire...-Firewall.shtml

Reasons why this program is marked as adware:? (1) Attempts to change the homepage for web browsers installed on the system |? (2) Attempts to change the default search engine for web browsers installed on the system |? (3) Offers to download or install software or components (such as browser toolbars) that the program does not require to fully function
Link to comment
Na softpediji je označen kao adware :huh:
Sve to možeš da odbiješ prilikom instalacije, ne instalira ih automatski bez pristanka korisnika. Veruj mi, koristim ga već poprilično. Edited by Conspirator
Link to comment

Verujem ti ofkors, nego da razjasnim.

Matousec je prilično trusted
A vidiš, Outpost (doduše starija podverzija) ima ona dva problema koje sam naveo na prošloj strani, a ipak ga stavljaju na 1.mesto na Matousec-u.
Link to comment
A vidiš, Outpost (doduše starija podverzija) ima ona dva problema koje sam naveo na prošloj strani, a ipak ga stavljaju na 1.mesto na Matousec-u.
Dosta je bitno koju verziju testiraju, naravno da se dešavaju bagovi. Outpost generalno jeste vrlo dobar firewall, ranije sam ga koristio.
Link to comment

Verujem da jeste dobar, ali definitivno nije za uTorrent.

I testirana verija na Matousec-u ima iste probleme.

The new version of Outpost firewall, 2009 (6.5.2355.316.0597) has the problem of the first 2008 versions. Disable filtering for a specific application is not working.

Probaću Komodo.

Edited by ion
Link to comment

Turio. Sa'ću da vidim kad se malo sam nauči, kako će da radi.Kako da ga podesim da mi signalizira kad mi neko pipka (skenira) portove, kao što outpost odmah vouinguje?Kad sam ga isprobavao sa shield up i auditmypc, dobro se pokazao, ali mi smeta što mi nije ništa prijavio (dok su ovi skenirali portove)

Link to comment

Znam na šta misliš, sećam se tih Outpostovih promptova, mada su mu se često dešavale i lažne uzbune. Mislim da to ne možeš da podesiš. Možda u Firewall Behaviour Settings - Alert Settings da podigneš Alert Frequency Level. U principu, to ti ništa ne znači. Kada detektuje port scan svaki firewall će blokirati IP sa kog je detektovan na određeno vreme. Informacije o tome mogu da se pronađu u logovima. Mene su takve stvari kao što su zvučne signalizacije ranije "impresionirale", sada mi je mnogo bitnije da u pozadi radi ono što treba i da se oglašava samo kada treba. A Comodo to svakako dobro radi.

Edited by Conspirator
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...