Jump to content
IGNORED

Zastava - sadašnjost i budućnost


Scrawtey'z

Recommended Posts

Interesantan je podatak koliko svapske fabrike zarade po jednom prodatom automobilu:VW 683 (14.000 - prosecna cena auta) + ako se proda Kinezima ---> 968Mercedes 3395 (42.000)BMW 2300 (36.300)Audi 2346 (27.000)Porsche 14478 (95.200)u poredjenju s njima Toyota uzima skromnih 306 evrica (20.900)
Toyota se toliko trudi da osvoji prvo mesto u svetu u produktivnosti, i broju proivedenih kola, da je zaboravila na kvalitet naustrb damping cena. Fabrika sa najvecim postotkom reklamacija u zadnje dve godine, sto najvise boli - to se najvise desava u USA. Ostaje im Afrika da caruju tamo sa svojim neprikosnovenim Hiluksom.
Link to comment

Nije ni čudo to za Ameriku. Kad sam onomad boravio tamo rentirao sam Tojotu Camry, kažu da je to najprodavaniji model tamo. Kakva kofa čoveče! Ne bi ono kupio u životu! Neudoban, trom, troši mnogo, tvrd, plastika loša, nepregledan, loša finalna izrada.... Tačno ovo što Lancia kaže, oni bičuju svoje robove da proizvedu što više za što manje para, ostalo su zanemarili potpuno.

Link to comment
Nije ni čudo to za Ameriku. Kad sam onomad boravio tamo rentirao sam Tojotu Camry, kažu da je to najprodavaniji model tamo. Kakva kofa čoveče! Ne bi ono kupio u životu! Neudoban, trom, troši mnogo, tvrd, plastika loša, nepregledan, loša finalna izrada.... Tačno ovo što Lancia kaže, oni bičuju svoje robove da proizvedu što više za što manje para, ostalo su zanemarili potpuno.
Da, da...samo jos kada bi imao pojma....da proizvedu sto jeftinije, to za americko trziste rade bas u Americi, americka radna snaga, Kentaki.Jos, da iskorisrte roblje i izbegnu jak Yen, u Koreju izvoze iz Amerike da im bude sto jeftinije iako treba 2 nedelje duze nego poslati brod iz Japana.
Link to comment

Toyotu ubija sindrom generaliste i pohlepa za trzistem. U kojoj klasi automobila je danas prvoklasna, izuzimajuci preskupi Land Cruiser (koji ce btw, za koju godinu ionako biti zabranjen za voznju po sve strozijim zakonima velikih gradova u EU)? Ili jednostavnije, za kojom Toyotom bi se okrenuo na ulici? za Priusom¿Evo poslednjeg sajma u Zenevi, dok se normalne fabrike trude da osveze trziste zivotnim modelima, cak i u concept idejama, Toyota nudi besmisleni performans. Do pre par godina, bar u klasi SUV-ova, koji su sad neprikosnoveni best buy, Toyota je bila sa Rav-4 broj jedan, gde je sad sa svojim jadnim dizajnerskim uvlacenjem americkom trzistu(?¿).

Link to comment
Toyotu ubija sindrom generaliste i pohlepa za trzistem. U kojoj klasi automobila je danas prvoklasna, izuzimajuci preskupi Land Cruiser (koji ce btw, za koju godinu ionako biti zabranjen za voznju po sve strozijim zakonima velikih gradova u EU)? Ili jednostavnije, za kojom Toyotom bi se okrenuo na ulici? za Priusom¿Evo poslednjeg sajma u Zenevi, dok se normalne fabrike trude da osveze trziste zivotnim modelima, cak i u concept idejama, Toyota nudi besmisleni performans. Do pre par godina, bar u klasi SUV-ova, koji su sad neprikosnoveni best buy, Toyota je bila sa Rav-4 broj jedan, gde je sad sa svojim jadnim dizajnerskim uvlacenjem americkom trzistu(?¿).
Ima da te reportiram da me toliko mrzis i da ne znas sta pricas. Poceo si kola da mi mrzis, i ova i prethodna, da ce kao kriminalci biti zabranjeni a ja kriminalac takodje.Veze nemas sta pricas, samo da zavrsim nesto ovde ima da te karam za ovu zadnju tabelu koju isto ne razumes.
Link to comment
Ima da te reportiram da me toliko mrzis i da ne znas sta pricas. Poceo si kola da mi mrzis, i ova i prethodna, da ce kao kriminalci biti zabranjeni a ja kriminalac takodje.Veze nemas sta pricas, samo da zavrsim nesto ovde ima da te karam za ovu zadnju tabelu koju isto ne razumes.
ne nisi ti kriminalac, vec nesto drugo. voziti ogroman 4x4 po gradskom asfaltu je ________.
Link to comment

to sam ja ostavio Yoyogiju da upise :D al' ima ona dobra za Toyotu, kad je izmedju svih jada krenula citava serija da im zaglavljuje gas:Toyota, moving ahead forward, whether you like it or not.a u nastavku:The car in front is a Toyota. Just make sure the one behind isn't!

Edited by Lancia
Link to comment

Da zajebemo ovo seseljisanje gore nego da pokazemo sta ljudi sa malim penisima ne razumeju a dovlace kao da nesto dokazu:Kaze smece dovuceno sa neta:Interesantan je podatak koliko svapske fabrike zarade po jednom prodatom automobilu:VW 683 (14.000 - prosecna cena auta) + ako se proda Kinezima ---> 968Mercedes 3395 (42.000)BMW 2300 (36.300)Audi 2346 (27.000)Porsche 14478 (95.200)u poredjenju s njima Toyota uzima skromnih 306 evrica (20.900Sta smo imali: prvo, priredjivac tabele (odakle je dovucena pa u prethodnim postovima postavljena) nije rekao (a mozda nije ni znao) da se za VW radi o Golfu i samo Golfu. Passat, Jetta i ako se uzme u obzir Polo, prosecna cena je osetno visha. Dakle, samo Golf.Dalje, nije ni tacno sto je u tabeli. Tacno jeGolf, "List price" = 18,500EUR. Golf, popust: 18%, uprosecen kroz sve modele GolfaNaspram toga, FIAT:Punto, "List price" = 13,000EURPunto, popust: 23%Panda, "List price" = 9,500EURPanda, popust: 26%Na prvi pogled, ne izgleda strasno, a sada "fast forward to the chasing scene":VW ima high-end vozila (Audi, Porche, high spec Jetta, Passat) na kojima zaradjuje vise nego dovoljno da nadomesti relativno malu marginu na Golfovima. FIAT nema, Alfa Romeo, Lancia, mali je promet da nadomesti patnju u "volume cars" koju im VW prouzrokuje i moze da ih satera uza zid.VW ima trziste u Kini gde na masovnost + vecu zaradu dobro substituise manju zaradu u EU.To sam i hteo da kazem: VW je onaj buldog koji trpa Tomu (macku) kamenje u ranac.Sad dodje i Hyndai (Jerry) koji testerise Tomu (FIATu) pod pod nogama. On ne moze da naudi top modelima koje VW ima, to nije isti segment trzista a FIAT nema drugo a tamo su mu zavrnuta yaya, i njemu i Pezou i Opelu, da skiche kao pokisli prasici.Odatle sam i poceo pre 3 dana: kako ce FIAT opstati sa time? Rekoh, ni 5 godina. Ili ujedinjenje sa nekim ili propast.Ako razumeju ove brojeve (i jednostavno objasnjenje) ovima sto gore seseljishu ce poceti da raste onaj penis u glavi koji im je zakrzljao pa im se prividja kod drugih, na drugom mestu. Batkici, zayebite to dovlacenje vama nerazumljivih stvari.

Edited by Yoyogi
Link to comment
Toyotu ubija sindrom generaliste i pohlepa za trzistem. U kojoj klasi automobila je danas prvoklasna, izuzimajuci preskupi Land Cruiser (koji ce btw, za koju godinu ionako biti zabranjen za voznju po sve strozijim zakonima velikih gradova u EU)? Ili jednostavnije, za kojom Toyotom bi se okrenuo na ulici? za Priusom¿Evo poslednjeg sajma u Zenevi, dok se normalne fabrike trude da osveze trziste zivotnim modelima, cak i u concept idejama, Toyota nudi besmisleni performans. Do pre par godina, bar u klasi SUV-ova, koji su sad neprikosnoveni best buy, Toyota je bila sa Rav-4 broj jedan, gde je sad sa svojim jadnim dizajnerskim uvlacenjem americkom trzistu(?¿).
lepo napisano. meni se cini da se nesto slicno desava jos nekim japanskim gigantima u drugim industrijama (npr panasonic). toyota je sa svojim production sistemom decenijama bila neprikosnoveni lider na trzistu. ko je hteo da opstane na istom je imao samo jednu opciju - da na ovaj ili onaj nacin prepise ono sto toyota radi* ili da implementira jednako efikasan sistem. medjutim, sad kad izuzetna produktivnost i pouzdanost vise nisu ono cime se toyota izdvaja od drugih, kompanija prilicno luta i ne uspeva da nadje svoju nisu na trzistu. u ulozi generaliste jednostavno nisu dovoljno ubedljivi. ako izuzmemo land cruiser (koji sam imao jedno kratko vreme priliku da vozim i koji je apsolutno fantasticno vozilo (doduse, jedino mogu da ga uporedjujem sa land rover td5 koji sam takodje povremeno vozio, druga 4WD iskustva nemam), te aigo i iq, kao sto lancia kaze, ne postoji apsolutno nista cime se toyota istice, osim jako visokom cenom. danas se automobili kupuju za period od 3-5 godina i u tom periodu eksploatacije hyundai i30 (vozio ga) je neuporedivo bolje resenje od aurisa (vozio znatno manje od i30 ali ipak vozio) i pri tom znatno jeftinije. isto vazi ako se auris uporedi sa megane-om, ceed-om, focus-om, mazdom 3, pa cak i astrom. u celom tom jednom ogromnom prostoru od yaris-a do avensis-a toyotini modeli su bezlicni, dosadni i neopravdano skupi. i trziste to ne tolerise.* buduci da smo na topicu o fiatu, evo jedne interesantne price koji ovdasnji diskutanti mozda i znaju: jedan od ranih poteza koje je marchionne povukao po dolasku u fiat je bio je angazman profesora koji se zove hajime yamashina i koji je ucenik taiichi ohno-a. yamashina je u stvari prepevao ohno-v toyota production system na zapadnjacki jezik i nazvao ga world class manufacturing. wcm se odlicno primio u fiatu i mnogi veruju da je to jedan od kljucnih faktora velikog preokreta (od ivice bankrota do profitabilnosti za 2-3 godine).
Link to comment

Ikare, Avensis uopste nije skup auto. cena je ovde 19.900 evra a na Kanarima 2000 manje (+ pregovor s dilerom je otvoren i za vise). u poredjenju sa konkurencijom, dzabe. ali je prodaja mizerna. auto je jednostavno dosadan u svakom smislu.

Link to comment

samo da dodam, da je yoyogi u jednoj stvari potpuno u pravu: fiat ce se ujediniti sa nekim u narednih 5 godina ili ce nestati. (doduse, ta je yoyogijeva tvrdnja bila ispravna pre 2 godine, pre ujedinjenja sa chryslerom) i to upravo iz razloga koje je pomenuo (vw i korejanci ga saranise u volume cars, a lancia i alfa prosto nemaju dovoljnu prodaju da to nadomeste). marchionne to, medjutim, zna vec nekoliko godina, kao sto zna i da nikad nece moci da pobede ni vw ni korejance. zato radi dve stvari: uzima chrysler koji potencijalno moze da pokrpi neke rupe jer ima tradiciju na usa trzistu i fokus u proizvodnji na domacem terenu polako premesta sa volume cars (u razvoj punta i brava se ne polaze previse - vec se godinama samo sminkaju) na spesificne modele koji pokrivaju relativno male trzisne nise (500, panda, bio je i pokusaj koji se zvao cubo i koji mislim da nikad nije usao u masovku). ako se ne varam fiat ove sezone ulazi (ili je vec usao?) i na trziste crossovera i to ce sigurno imati sta da kaze jer je na vrlo visok nivo doveo taj nekakav uvrnuti miks ekonomicnog tretmana unutrasnjeg prostora, male potrosnje i troskova registracije i specificnog dizajna.sta ce biti na kraju - videcemo. ono sto se vec sad moze zakljuciti je da fiat uspeva koliko toliko da se odrzi sa glavom iznad vode, pre svega zahvaljujuci marchionneovim adutima iz rukava (wcm, prodor u juznoj americi, akvizicija chryslera). problem je sto bi mogli, prvi put kad on pogresi, da potonu kao kamen.

Link to comment
Ikare, Avensis uopste nije skup auto. cena je ovde 19.900 evra a na Kanarima 2000 manje (+ pregovor s dilerom je otvoren i za vise). u poredjenju sa konkurencijom, dzabe. ali je prodaja mizerna. auto je jednostavno dosadan u svakom smislu.
u srbiji je osnovni model 18.900. osnovni model mondea je trenutno 15.500. elantra je oko 14.000. mada, u pravu si. vidim da nije nista skuplji od parnjaka u renaultu i peugeotu. za razliku od aurisa koji jeste.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...