Jump to content
IGNORED

Zastava - sadašnjost i budućnost


Scrawtey'z

Recommended Posts

Već izašao, ovdi sa porezom od 37k naviše.
Ah to je to. Videh ga na ulici pre neki dan, prilicno zajebano izgleda. Ali me mrzelo da se vracam da vidim ime.
Link to comment
tri milijarde godina approx. kolko ti ceniš?
Tri milijarde godina?Mnogo si fulao, to se desilo 10 sati nakon ovog tvog posta."Svet je upoznao srpski "fijat 500 L", a predsednik Boris Tadić poručuje da su ispunjena obećanja građanima i najavljuje povratak projektu "jugo- Amerika"."Nijedan izvestaj nije propustio da kaze da se auto pravi u istoj fabrici gde se pravio i nesrecni Jugo.Vec je pocelo: Odgovarajući na ocene nekih stručnih stranih časopisa koji konstatuju da je najslabija strana modela 500L činjenica da će biti proizveden u Srbiji, Tadić je istakao da su takvi tekstovi zapravo dobri, jer, kada potrošači uvide kvalitet vozila, Srbija i Fijat će se "vinuti u zvezde". Jos ima 6 meseci dok auto dodje u radnje na Zapadu i dok ne pocne da preti prodavcima konkurentskih vozila. Tek onda ce poceti kampanja.
Link to comment
Ko marica u kriv. Jeep Cherokee 4x4 ne sports i ostalo nalepnice je jedan od najozbiljnijih terenaca a da se moze voziti i po gradu.
Ti su u kriv q. Koliko si 4WD vozio? Koliko imao? Koliko 4WD km presao?Ceroki je najgore djubre ikada proizvedeno, ruski Gazovi ga jedu za dorucak. U najgorim 4WD uslovima na svetu, Australiji, Jeep zovu "Cheep" jer je govno dobro samo za shopping safari i ne moze ni da se vidi na dalje od 30km od gradova cak ni autoputevima izmedju udaljenih mesta u pustinji. Neopisivo sranje, radije bih protrcao go kroz park nego da me neko vidi da ulazim/izlazim u to smece.Ne verujem da bi ijedan 4WD klub primio Jeep da se pridruzi putu kroz pustinju. Da rikne u sred, sta da rade sa njim? Ko da pretovari i da brine o putnicima kada nema nazad zbog kante za koju je neko mislio da qrcu vredi.
Link to comment
The all-new 2011 Jeep® Grand Cherokee has claimed the prestigious 4x4 of the Year title in the annual test held by 4x4 Australia magazine.The flagship model for the Jeep brand proved unbeatable against some stiff competition. New from the ground up, the Grand Cherokee set the standard with its combination of on- and off-road prowess, while still providing a luxurious ride for passengers with its refined interior and amenities.
:)
Link to comment
:)
Bawahahaha...utter bullshit. 50km od obale Australije, retko ko zna da ta kola (Jeep) uopste postoje i da su ikada postojala a taman posla da ih je iko ikada video uzivo. To ne sme da zadje (a ni Chanel klasa koja ih vozi za tim nema ni interesa) tamo gde treba 4WD.Odlicno, to upravo i pricam. Pokazao si sta moze vecera placena novinaru auto magazina da uradi: totalno inferiorni proizvod moze da se napravi odlicnim. Takve dupeglavce koji veruju takvim magazinima ce dileri i da navataju da je FIAT 500 u stvari "Yugo". I oni ce da veruju isto tako kao ti sto si dovukao to sa neta i postavio kao svoje misljenje.Da si googlao preciznije, a ne kao neki ovde, video bi da je taj magazin najburzujskiji od svih stotinak magazina za 4WD, namanje merodavan i kupuju ga oni koji razmisljaju izmedju BMW 4WD, Porsche 4WD, Mercedes 4WD ili Jeep 4WD. Nekad je Volvo tamo davao reklame jer je citaoce bas tog magazina bilo lako prebaciti na Volvo, auto slicne cene koji zadovoljava sve (njihove ionako nepostojece) potrebe za 4WD.
Link to comment

Ja se nadam da na ovom uglednom forumu nema budala koje će pre da poveruju povećanju prodaje od 44% ili tamo nekom australijskom magazinu nego 1 Yoyogiyu.

Link to comment
Ja se nadam da na ovom uglednom forumu nema budala koje će pre da poveruju povećanju prodaje od 44% ili tamo nekom australijskom magazinu nego 1 Yoyogiyu.
Pa mozda si to upravo demonstrirao (ako si primetio, ono u "vesti" je cut/paste iz prospekta u boji), to je tacno: povecali prodaju sa 100 na 144 komada mesecno. Dok Toyota i Nissan povecavaju za samo 20% sa 10,000 na 12,000 mesecno.Daleko imucnija zemlja od bivse SFRJ, sa istim brojem stanovnika, kupi godisnje 15,000 kola Krajzler. Zastava je nekad pravila 120,000 godisnje.Sto je najvaznije, tamo gde treba 4WD, 90% Australije, vest o postojanju firme Chrysler i njenih vozila vozila tek treba da stigne. Kola mozda nikad (osim natovarena na kamion) nece uspeti da dobace tako daleko.
Link to comment

Nemam pojma, po svemu što čitam čini mi se da je Grand Cherokee sada bolji automobil od Land Cruisera. Mnogi kukaju na Tojotin kvalitet izrade, ne može da se poredi sa onim vremenima kada su se dokazivali. A kažu da su Italijani napravili baš dobar posao sa Chryslerom.

Link to comment
Nemam pojma, po svemu što čitam čini mi se da je Grand Cherokee sada bolji automobil od Land Cruisera. Mnogi kukaju na Tojotin kvalitet izrade, ne može da se poredi sa onim vremenima kada su se dokazivali. A kažu da su Italijani napravili baš dobar posao sa Chryslerom.
Italijani jesu napravili dobar posao sa Krajzlerom, cak i sami kazi da si i imali srece, nisu ocekivali tako dobro.A to za LandCruiser, Ceroki ce 2020. biti tamo gde je LandCruiser bio 1995. I ni tada nece smeti da ide daleko od kucea (cak ni u pratnji), taman posla da se izgubi ko xxxxx u pustinji i tamo rikne. Jedini 4WD rival LandCruiseru u Australiji je Nissan Patrol. Od pikapova niko osim Toyota Hillux ne postoji, cak ni Land Rover.Ceroki je "shopping-mall safari" auto, nema to mnogo veze sa 4WD.Za novinare i magazine, veruje im se po inerciji a u stvari prosecni posteri u specijalizovanim sekcijama foruma kao ovaj znaju vise od njih ili su obrazovaniji pa vide perspektivu podataka.
Link to comment
Italijani jesu napravili dobar posao sa Krajzlerom, cak i sami kazi da si i imali srece, nisu ocekivali tako dobro.A to za LandCruiser, Ceroki ce 2020. biti tamo gde je LandCruiser bio 1995. I ni tada nece smeti da ide daleko od kucea (cak ni u pratnji), taman posla da se izgubi ko xxxxx u pustinji i tamo rikne. Jedini 4WD rival LandCruiseru u Australiji je Nissan Patrol. Od pikapova niko osim Toyota Hillux ne postoji, cak ni Land Rover.Ceroki je "shopping-mall safari" auto, nema to mnogo veze sa 4WD.Za novinare i magazine, veruje im se po inerciji a u stvari prosecni posteri u specijalizovanim sekcijama foruma kao ovaj znaju vise od njih ili su obrazovaniji pa vide perspektivu podataka.
Ne verujem ja slepo novinarima, ali mi ni ti nisi pouzdan preterano. Imam utisak da si prilično pristrasan prema japanskoj auto industriji. I da nikada nisi ni ušao u Grand Cherokee. Mislim, slažem se da je Krajsler bio govno pre dolaska Italijana. Ali i Tojota i Nisan (Datsun) su bili govno, pa je neko došao i popravio ih.A stvarno sve više priča čujem kako su se u Tojoti opustili, kako imaju sve više kvarova, kako je finalna izrada sramotna.... Dok za Krajslerove nove modele samo pljušte pohvale.
Link to comment
Ne verujem ja slepo novinarima, ali mi ni ti nisi pouzdan preterano. Imam utisak da si prilično pristrasan prema japanskoj auto industriji. I da nikada nisi ni ušao u Grand Cherokee.
To su sami Australijanci uvideli, oni kojima treba 4WD, to sam ja od njih naucio. Poklanjani Landroveri 60-ih su se raspadali posle nekoliko meseci. Jedini koji su preziveli su bili Nissan i Toyota.Od njih sam i naucio i kupio LandCruiser u Sidneju, izbacio Pajero koji nije bio sposoban ( a koji sam kupio dok nisam znao sta je pravi 4WD).
Link to comment
nema boljeg od Land Cruisera, sad se bas jedan parkirao na vrh palme, da se osusi na suncu posle jutarnjeg surfa.
De si bre, cek da malko pokazemo sta znaci nemati perspektivu kad ti se ukazu brojke pred ocima:2r2pzxd.jpgSta si hteo da kazes? Sta si ovde razumeo i sto si ovo dovukao ko zna odakle?Da kazes da je FIAT 20% bolji (jer, ko zna gde) prodaje 20% vise vozila nego Toyota?Nije, FIAT je 20% velicine Toyote.Sa 132,000 radnika, FIAT napravi 42 milijarde dolara sa 2 miliona automobila godisnje.Po tome, za 9. miliona automobila, 220 miijardi dolara, Toyota bi trebala da ima 650,000 radnika. Nema, ima 320 hiljada. To je vazan parametar koji posle proizvodjaca ujede za doope i odvuce pod led ili kao Volvo preda za dzabaka Kinezima.Da se udubis pa vidis jos njih koji su po tvojoj tabeli ispod FIAT, nasao bi da su i oni produktivniji i da bolje stoje. Ti apsolutni podaci od ko zna gde ne znace nista, samo su te obmanuli da mislis kako tu nesto pise. Mozda i pise ali ne ono sto si mislio da kazes. Cak i suprotno.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...