Jump to content
IGNORED

Zastava - sadašnjost i budućnost


Scrawtey'z

Recommended Posts

Kraj price je kada neko nema sta da kaze osim da muppetishe. A oko njega kuva i propada, i firma FIAT i drzava. Ulazi u grcko drustvo.Stvarno, sta se desi kada nekome pomenes Italiju u smislu drzave?Instinktivni podsmeh, nekontrolisano, sam dodje.Za jeftina kola, moze, za skuplja obicna kola - ne moze.Mada si mi govorio da nemam pojma o FIATu, sta si ti rekao, kojeg ti pojma imas?Ja sam svoje izlozio, sta ti drugo imas da kazes osim "uh, sto bih te tukao"?
Ne znam šta izaziva kad nekom pomeneš Italiju.Znam da milionima Japanaca očigledno ne izaziva podsmeh, jer u gomilama dolaze u Italiju gde troše ogromne sume novca. Možda im je toliko smešno da vredi da puknu žešće pare da bi došli da se smeju baš na licu mesta.Vidim s druge strane, šta ovde izaziva kad god i na kojoj god temi se pojaviš ti, sa tvojim uobičajenim tiradama.A nisam još čuo da je neko potrošio silne pare da ode u Japan da bi ti se podsmevao na licu mesta.
Link to comment
Ne znam šta izaziva kad nekom pomeneš Italiju.Znam da milionima Japanaca očigledno ne izaziva podsmeh, jer u gomilama dolaze u Italiju gde troše ogromne sume novca. Možda im je toliko smešno da vredi da puknu žešće pare da bi došli da se smeju baš na licu mesta.Vidim s druge strane, šta ovde izaziva kad god i na kojoj god temi se pojaviš ti, sa tvojim uobičajenim tiradama.A nisam još čuo da je neko potrošio silne pare da ode u Japan da bi ti se podsmevao na licu mesta.
Zayebi turizam, idu i u Egipat pa toj drzavi nista ne priznaju niti je cene.Nego, nista ne rece o temi FIAT u Srbiji. Ni o FIAT uopste.A ja sam rekao.Ajde, kazi pa da onda, ti u Italiji koji znas vase stanje, ja u Japanu koji znam nase stanje, pa da pricamo.Cak sam i uskocio u nesto sto nije samo Japan nego opste trziste automobila, bez obzira na drzavne granice. Sta ti imas da kazes ?(ja vec rekao).Bas da te cujem na nesto o temi.
Link to comment

Tresko, obicno si tu za 10 sekundi da shoderishes i podjebavas, sada te nesto nema kada sam te pitao da nesto kazes.Podsetnik:Nego, nista ne rece o temi FIAT u Srbiji. Ni o FIAT uopste.A ja sam rekao.Ajde, kazi pa da onda, ti u Italiji koji znas vase stanje, ja u Japanu koji znam nase stanje, pa da pricamo.Cak sam i uskocio u nesto sto nije samo Japan nego opste trziste automobila, bez obzira na drzavne granice. Sta ti imas da kazes ?(ja vec rekao).Bas da te cujem na nesto o temi.

Link to comment
trt..
Uprkos tome što dolazi iz Srbije, novi „fijat” niko ne dovodi u vezu sa propalim projektom „Jugo Amerika”, što je dobro, jer bi svaka asocijacija u tom pogledu bila loš marketing..
Link to comment

Citajuci poslednjih par strana setih se kada su me prilikom jedne slave postavili pored nekog domacinovog rodjaka izbosne..frajer je "Vozio golfa,sad tera Venta i hoce da ga proda jer stedi za Pasata"..ne ljutim se ni na njega ni na domacine vec na sebe sto sam nekih pola sata pokusavao da budem pristojan.

Link to comment
"Uprkos tome što dolazi iz Srbije, novi „fijat” niko ne dovodi u vezu sa propalim projektom „Jugo Amerika”, što je dobro, jer bi svaka asocijacija u tom pogledu bila loš marketing.."
Cekaj, cekaj, to nije ni pocelo pa ni auto se jos ne proizvodi. Cim zbog njega, pa i pre, dileri konkurentskih vozila pocnu da osecaju uticaj na prodaju, oni ce to izazvati u svojim lokalnim novinama i kontaktima, jednostavno zovuci ga "Yugo". Nehajno ostavljena kopija (4.79$, used, na amazon.com) "Yugo, the worst car in history" na stolu radnje moze cuda da ucini, samo da jos smeknu naslovnu stranu, cak i da je niko ne otvori da pogleda.yugo.jpgPrepreka koju slicna vozila nemaju a na tom nivou cene ruiniraju dozu prestiza koja dolazi sa posedovanjem npr. BMW Minija.Narod ne kupuje kola od Makijonea, Tadica, velikih namera i manifesta za medije nego od dilera, ljudi koje vide licem u lice i koji imaju svoje poslovne i licne interese da im prodaju auto.Dileri su, obicno u nizu duz prodaji automobila namenjenim ulicama. BMW i FIAT mogu da budu na 100m, preko puta ili cak jedan uz drugoga. Posle bacanja oka na knjigu i pamcenja reci Yugo od dilera u BMW, taj kupac nece ni da pogleda FIAT.Cak i da dileri licno, dobiju samo 200$ bonus od svakih kola koja prodaju to se oseti na plati. Dvoja mesecno da im promaknu zbog "new kid on the block" ima da dignu paniku, pogotovo ako nesto ovako lako mogu da podmetnu novom konkurentu. Edited by Yoyogi
Link to comment
Ne znam za druge, ali meni u poslednje vreme kad neko pomene Japan, prva asocijacija bude da u njemu postoje faking anbilivibl tipovi kao yoyogi. Cak mi i krivo sto sam nekad posedovao rav4, molim forumashe da mi oproste moju ruznu proslost.Inace ovo o podsmehu je takav fashi-cinizam da nemam reci (odmah se setim kako se italijani isto tako podsmehuju japancima koji slikaju i najmanju glupost kad su na turistickim obilasku italije pa mi lakse).
.Najbolje da, u znak pokajanja, sam sebi odseces patku.Posle, piskavijim glasom, vidi da li imas predstave o cemu je tema i da li osim shodera imas nesto da dodas. Edited by Yoyogi
Link to comment
Dileri su, obicno u nizu duz prodaji automobila namenjenim ulicama. Toyota i FIAT mogu da budu na 100m, preko puta ili cak jedan uz drugoga. Posle bacanja oka na knjigu i pamcenja da Toyota pravi krs i nepouzdane automobile, svi ce kupiti nas 500L :wub:
Link to comment
Ovo ti je bedno.
ali nije bedno da konstantno onanises na eventualnu losu prodju naseg automobila, sve se pozivajuci na avete Yuga?¿ dakleM, nije bedno a Toyota je govno.
Link to comment
ali nije bedno da konstantno onanises na eventualnu losu prodju naseg automobila, sve se pozivajuci na avete Yuga?¿ dakleM, nije bedno a Toyota je govno.
Nisi video da govorim da su suprotni vetrovi koje ce FIAT 500L susresti neosnovani, da je auto FIAT inzenjerstvo i proizvodnja, gde god da se pravi.Neosnovani ali realni. Konkurencija moze da radi sta hoce, licem u lice. Nema marketinga koji ce da zaustavi konkurentske dilere da rade sta hoce dole na ulici.A na tom nivou cene, bitan je imidz.Stotine slika Markijonea sam video, ni na jednoj nije bio nasmejan. Zna, ako to zavrsi u suzama, da ce ga stavljati u novinske izvestaje.Od pocetka primetan nedostatak entuzijazma sa italijanske strane. Ocajnicki potez FIATa da nesto uradi a tek ga ceka, kada je vec zagnjurio, pa kad izadje da udahne - ono meduza (od konkurencije) preko lica, nema vazduha.P.S.Da imam jos jedan parking (kod mene kola mogu da se kupe samo ako imas parking) slatko bih kupio obican (novi) FIAT 500 kao druga kola u kuci.
Link to comment
.Najbolje da, u znak pokajanja, sam sebi odseces patku.Posle, piskavijim glasom, vidi da li imas predstave o cemu je tema i da li osim shodera imas nesto da dodas.
Naravno da imam predstavo o cemu je temabig-duck-boats.jpg
Link to comment

džaba vam sve , teorije nema da ubedite japancatm da su naši ljudi sposobni da naprave kvalitetnu stvar čak i kada se to svodi na šrafciger industriju, to mogu samo kinezi i drugi azijati u komšiluku japana - jeste debeli offtopic, no dotični je tvrdio da mi nismo u stanju da sklapamo čak ni lcd tv-ore :lol:- ako ništa barem je simpa glasnogovornica te firme :Dhttp://www.youtube.com/watch?v=cm_5lh3O9K0

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...