Jump to content
IGNORED

Zastava - sadašnjost i budućnost


Scrawtey'z

Recommended Posts

Yoyogi, tvoje objasnjenje propasti Fiata je, bez uvrede, ipak crtani film. Ni najludji pesimisti ili optimisti, zavisno kroz cije oci se gleda, ne vidi 7 ili 8 svetski auto-konglomerat kao kandidata za propast.Zasto ne:- Fiat je jedan od najboljih proizvodjaca malolitraznih automobila i motora na svetu, sto je slozices se vise nego solidna buducnost. Modeli Pande i 5oo su najprodavaniji u Evropi. I dizel i benzinski motori su prvoklasni. Ako im dodamo, prilicno uspesan novi model Lancie Y, gde ces bolje?¿- Problem smanjenja troskova po proizvedenom automobilu, Fiat je resio kupovinom Chryslera, samim tim jer ce platforme za kompakt i vise klase biti raspolozive za vise modela. To je rak rana mnogih proizvodjaca, ukljucujuci i Mercedes i Reno. Da ne pominjemo Mazdu ili Suzuki.- Fiat je pametno postupio, jer nije zapucao na trziste Kine i dalekog istoka, vec se opredelio za trziste Juzne Amerike, gde je valjda prodavac broj 1 (koje iovako nije u stanju da apsorbuje premijum klasu) i trziste Severne Amerike koje ce brzinom svetlosti morati da se preorijentise na malolitrazne motore zbog cene goriva.- Previse je proizvodjaca automobila zainteresovanih za koriscenje Fiatove tehnologije da bi propast uopste bila na pomolu.- Program Fiata je solidno diversifikovan (Alfa Romeo, Lancia, Chrysler, Iveco, Maserati, Ferrari) tako da je prilicno elastican u odnosu na trzisne fluktuacije i moze biti samo bolji s vremenom, nikako losiji.- Na kraju, pitanje Fiata je nacionalno pitanje Italije i niko normalan ne bi dozvolio da najvaznije industrijsko ime ode pod led i povuce celu iovako poljuljanu ekonomiju i celu zemlju.edit: realno mesto Fiata u svetu je tu negde od 5 do 7.

Edited by Lancia
Link to comment
Da zaboravimo ovoga gore, nema on sta da kaze.
Ti imaš, ali samo gole gluposti.Sve što ti znaš o auto-industriji i automobilima je otprilike da otvoriš čep od rezervoara. A i to je upitno.
Link to comment
Yoyogi, tvoje objasnjenje propasti Fiata je, bez uvrede, ipak crtani film. Ni najludji pesimisti ili optimisti, zavisno kroz cije oci se gleda, ne vidi 7 ili 8 svetski auto-konglomerat kao kandidata za propast.Zasto ne:- Fiat je jedan od najboljih proizvodjaca malolitraznih automobila i motora na svetu, sto je slozices se vise nego solidna buducnost. Modeli Pande i 5oo su najprodavaniji u Evropi. I dizel i benzinski motori su prvoklasni. Ako im dodamo, prilicno uspesan novi model Lancie Y, gde ces bolje?¿- Problem smanjenja troskova po proizvedenom automobilu, Fiat je resio kupovinom Chryslera, samim tim jer ce platforme za kompakt i vise klase biti raspolozive za vise modela. To je rak rana mnogih proizvodjaca, ukljucujuci i Mercedes i Reno. Da ne pominjemo Mazdu ili Suzuki.- Fiat je pametno postupio, jer nije zapucao na trziste Kine i dalekog istoka, vec se opredelio za trziste Juzne Amerike, gde je valjda prodavac broj 1 (koje iovako nije u stanju da apsorbuje premijum klasu) i trziste Severne Amerike koje ce brzinom svetlosti morati da se preorijentise na malolitrazne motore zbog cene goriva.- Previse je proizvodjaca automobila zainteresovanih za koriscenje Fiatove tehnologije da bi propast uopste bila na pomolu.- Program Fiata je solidno diversifikovan (Alfa Romeo, Lancia, Chrysler, Iveco, Maserati, Ferrari) tako da je prilicno elastican u odnosu na trzisne fluktuacije i moze biti samo bolji s vremenom, nikako losiji.- Na kraju, pitanje Fiata je nacionalno pitanje Italije i niko normalan ne bi dozvolio da najvaznije industrijsko ime ode pod led i povuce celu iovako poljuljanu ekonomiju i celu zemlju.edit: realno mesto Fiata u svetu je tu negde od 5 do 7.
Jeste, crtani film, da se lakse vidi da je tvoje objasnjenje spisak lepih zelja, koje, ako se samo zele dovoljno snazno, ima da prevladaju.Na zalost, moj crtani film ima "hard numbers" (tvoj nema nikakve) koji vode samo u jednom pravcu - u nestanak kroz ili ujedninjenje sa jos nekim ili u propast.Ne moze FIAT da ima mnogo sa nacionalnim interesom tih razmera - vidi kako je MALEV dobijao pare, nakupilo se 400 miliona EUR i EU naredila da vrati pare i sledeceg dana nema letova.FIAT da dobije pare svi ostali ima da dreknu, gore nego za Grcku. Kako bi uspesni (VW, BMW) gledali da se nesposobni takmac prikaci na drzavnu sisu? Nije FIAT nesto da unisti EU.
Link to comment
Ti imaš, ali samo gole gluposti.Sve što ti znaš o auto-industriji i automobilima je otprilike da otvoriš čep od rezervoara. A i to je upitno.
Vazno da ti imas o cemu da razmisljas dok dizajniras klade u drvari.
Link to comment
Ni najludji pesimisti ili optimisti, zavisno kroz cije oci se gleda, ne vidi 7 ili 8 svetski auto-konglomerat kao kandidata za propast.
Ne samo pesimisti/optimisti nego i totalno nezainteresovani, cela planeta je videla ne samo 7. ili 8.og konglomerata nego PRVOG i DRUGOG i ne znam kog, ceo Detroit, da su pukli ko 3.14 cke.Sovjetske metode su ih spasile, totalno suprotne onome sto Amerika propagira od kada postoji, protiv cega je bila spremna i crveno dugme da pritisne. Sovjetske, komunjarske.Sa time, niko ne bi mogao da propadne, to smo gledali decenijama. Nije to ideja ni EU ni Italije.
Link to comment
Jeste, crtani film, da se lakse vidi da je tvoje objasnjenje spisak lepih zelja, koje, ako se samo zele dovoljno snazno, ima da prevladaju.Na zalost, moj crtani film ima "hard numbers" (tvoj nema nikakve) koji vode samo u jednom pravcu - u nestanak kroz ili ujedninjenje sa jos nekim ili u propast.Ne moze FIAT da ima mnogo sa nacionalnim interesom tih razmera - vidi kako je MALEV dobijao pare, nakupilo se 400 miliona EUR i EU naredila da vrati pare i sledeceg dana nema letova.FIAT da dobije pare svi ostali ima da dreknu, gore nego za Grcku. Kako bi uspesni (VW, BMW) gledali da se nesposobni takmac prikaci na drzavnu sisu? Nije FIAT nesto da unisti EU.
Evo malo brojki, ja sam se nadao da si ti pismen covek (da ces sam naci) i da si kulturan (da makar malo verujes onome o cemu pricam). ali avaj:spisak najvecih autokonglomerata i zarade2nbvuwp.jpg2lx6ow1.jpg2r2pzxd.jpgza ostalo se snadji sam.poredjenje Fiata i Maleva govori koliko malo poznajes ekonomiju. Totalno bespredmetno poredjenje. Auto industrija je uz energetiku kicma proizvdnog organizma svake iole razvijenije zemlje, ne znam sta si poetski hteo da dokazes sa Malevom.
Link to comment
Evo malo brojki, ja sam se nadao da si ti pismen covek (da ces sam naci) i da si kulturan (da makar malo verujes onome o cemu pricam). ali avaj:...poredjenje Fiata i Maleva govori koliko malo poznajes ekonomiju. Totalno bespredmetno poredjenje. Auto industrija je uz energetiku kicma proizvdnog organizma svake iole razvijenije zemlje, ne znam sta si poetski hteo da dokazes sa Malevom.
Eto, sad sam i nepismen i nekulturan i ne poznajem ekonomiju. Te izgoglane brojke nista ne znace, zarada po autu je mozda 500EUR, to ti dodje zgodno kao blok motora oko nogu dok padas u vodu. Pitaj Opel, od sve flote koje obezbedjuje drzavnim firmama, margina je mozda 200EUR po vozilu, dzabe mu obim.Znas kako je govorio Ajnstajn? "If you can't explain it to a 6 years old, then you don't know it yourself". Kao sto si ti i dokazao mrseci se u izgoglane sirove brojeve koji takvi niti nesto znace niti razumes sta bi mogli da znace.Evo ti opet crtani film, uporedi to sa drivelom koji si dovukao ko zna odakle (i koji cak ne kaze nista protivno jer jednostavno to je shoder bez znacaja, apsolutni brojevi bez ikakve vrednosti).Evo ti opet kako to izgleda kad razumes sta govoris ( na to tvoje djubre sa neta koje ide kao CK referati bez trunke smisla):Zamisli crtani film, macak Tom na sceni a Dzeri mu testerom testerise pod pod nogama. Jos, Tom ima velike ranac na ledjima a onaj buldog mu trpa kamenje u njega. Tom se pod teretom kamenja povija a onaj dole mu i dalje testerise pod pod nogama. Samo sto nije propao kroz pod.Tom = FIATDzeri = Hyndai/KiaBuldog - FolkswagenFiat (ukljucujuci Alfa Romeo) je izgubio 2010/2011 skoro 14% svog dela evropskog trzista (sada je na 6.1% total, negde 1992. je imao 24% evropskog trzista).Hyndai/Kia je osvojio svojih novih 14% trzista (sada je na 4.8%)Folkswagen je osvojio svojih novih 8% (sada je na 20.6%)I jos, FIAT je ispostavio gubitak od 500 miliona EUR u 2011. (cudno se poklapa sa iznosom investicije u Srbiju, da se udubim u knjigovodstvo video bih da li je to ukljuceno ili iskljuceno). Edited by Yoyogi
Link to comment
poredjenje Fiata i Maleva govori koliko malo poznajes ekonomiju. Totalno bespredmetno poredjenje. Auto industrija je uz energetiku kicma proizvdnog organizma svake iole razvijenije zemlje, ne znam sta si poetski hteo da dokazes sa Malevom.
To ti je bilo receno ovako samo ti je preshishalo preko glave, mislio si da ti je sesir.Ne moze FIAT da ima mnogo sa nacionalnim interesom tih razmera - vidi kako je MALEV dobijao pare, nakupilo se 400 miliona EUR i EU naredila da vrati pare i sledeceg dana nema letova.FIAT da dobije pare svi ostali ima da dreknu, gore nego za Grcku. Kako bi uspesni (VW, BMW) gledali da se nesposobni takmac prikaci na drzavnu sisu? Nije FIAT nesto da unisti EU.Poenta je: niko ne sme da dobija donacije od drzave da bi sakrivao nesposobnost i tako zivotario sputavajuci sposobne. EU zakonodavstvo, vazi i za Malev vs. Lufthansa, vazi i za FIAT vs. Volkswagen.
Link to comment

Evo ga, najnovije, uvodi GM opet u igru.Ceo clanak. (clanak je Reutersov, ovo se prica vec 6 meseci, ovaj izvor je prvi koji mi je dosao do ruke)Od 3 proizvodjaca u najvecoj frci (FIAT, Peugeot, Opel) bilo je najlogicinije da se ujedine Peugeot i Fiat.Ali, politicki neprihvatljivo jer bi dovelo do zatvaranja dela postojecih kapaciteta kod kuce u obe zemlje a za uzvrat ih ostavilo na istom trzistu gde su i sada neuspesni.Zato vest da su GM i Peugeot u pregovorima nije iznenadjenje. To kopira ono sto je FIAT uspesno uradio sa Chryslerom. Jos, dovodi Peugeot i Opel pod isti krov a da se ne zatvore fabrike kod kuce (neka neko samo pomene Sarkoziju neko zatvaranje).Sta ce sada FIAT? Americku ispostavu (Chrysler) vec ima. Najverovatnije, probace da razgovara sa Suzukijem (koji upravo otresa saveznistvo sa VW) a i Mazda, nakon sto je Ford prodao ucesce u njoj, sada nosi prsten na malom prstu i gleda sa kime da se dohvati. Suzuki ili Mazda, to bi FIATu dalo sada skoro nistavno prisustvo na Azijskom trzistu. Kao Renaultu koga takav isti savez (Nissan) drzi iznad vode.To ce se znati jos ove godine.

Edited by Yoyogi
Link to comment

Tužni dani za italijanske dizajnere, pretpostavljam. Toliko liči na Mini-ja da nije smešno. Uostalom, Takanohana, šta dobijaš u odnosu na novog Punta, npr.?Kao što je May pravilno zaključio u testu nove 500-tke, zašto jednostavno ne kupiti Pandu? Isti slučaj.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...