Jump to content
IGNORED

Zastava - sadašnjost i budućnost


Scrawtey'z

Recommended Posts

Kako nema veze? Pa taj otpad (sva 3: Ford, GM, Krajzler su krsh i lom) ne bio opstao da nije bilo komunistickog paketa od 200 milijardi nevidjenog i nesanjanog u tzv. komunistickim zemljama. Jedan da je propao povukao bi i druga dva jer je economy of scale svih pratecih firmi bio dimenzionisan za 3 proizvodjaca i taj obim. Najmanji, Krajzler da je nestao, cela prateca industrija bi nestala i sa neekonomicnim cenama delova povukla i druga dva. 6 miliona poslova u Americi je na ta 3 proizvodjaca. Tako je paket zajedno radio K. je uverio vlasti da je FIAT siguran i tako dobio pare.I da, FIAT nece preziveti ni 3 godine, max 5. Dobro ce mu doci iskustvo bivseg davljenika da mu prica kako ne boli dok budu zagnjurivali.P.S. i dalje sam ubedjen da je nagori auto koji pare mogu da kupe Jeep Cherokee. Unbeleivable piece of shit.
dobro, znaci tebi ne vredi nista informacija da je Chrysler vratio daleko pre roka sav dug americkoj i kanadskoj vladi i da nakon pripajanja posluju nikad bolje?¿ jedina tvoja procena, na osnovu koje prognoziras slom Fiata, dolazi usled toga sto ti se ne svidja Jeep Cherokee. ili ti je krivo sto je Chrysler isplivao i time navodno 6 miliona ljudi nije ostalo bez posla?¿ tako bi valjda svi u buducnosti mogli zadovoljno da voze ono govance od Toyote Yaris.
Link to comment
dobro, znaci tebi ne vredi nista informacija da je Chrysler vratio daleko pre roka sav dug americkoj i kanadskoj vladi i da nakon pripajanja posluju nikad bolje?¿ jedina tvoja procena, na osnovu koje prognoziras slom Fiata, dolazi usled toga sto ti se ne svidja Jeep Cherokee. ili ti je krivo sto je Chrysler isplivao i time navodno 6 miliona ljudi nije ostalo bez posla?¿ tako bi valjda svi u buducnosti mogli zadovoljno da voze ono govance od Toyote Yaris.
Sta podmeces pa ni to ne razumes. Cak sta vise, veze nemas.Pogledaj sta od prodatih kola ima FIAT, "volume shifter"...skoro nista, lakse bi im bilo da stave pare u banku i vise bi imali od kamate nego od proizvodnje kola. Yaya im zavrnuo VW koji ima Audi i Porsche i ciji je Golf iznad proseka (pa se prodaje odlicno na velikom trzistu u Kini a za FIAT tamo nisu ni culi). Dodaj BMW sa svojom ekipom i da vidis kako se ostali sateraju uza zid.VW na "low end" moze da bude na istoj zaradi kao i FIAT jer ima premium liniju koja nadomescuje za to. Cak i ne mora jer su im kola jako cenjena.FIAT to nema nego jedva nesto od onoga sto je VW-u low end na cemu ne zaradjuje dovoljno a VW ga stiska popustima na Golfove i Polo.Tih 5 godina sto sam procenio i to je optimisticno.Pozdrav od mog Yarisa, nesto se naduvo. Jos je naduvaniji nego 100 Series sto sam imao u Australiji:LC200-01.jpg
Link to comment
Sta podmeces pa ni to ne razumes. Cak sta vise, veze nemas.
:( Eto, sad vredjas, jbg. Lepo te pitam sto ubacujes u pricu GM, kad je rec o Fiatu i Chrysleru a ti krljnes Ford u corbu. I sta dobijem kao argument - sad ne valja Fiat zato sto su VW i BMW dobri i jos parkiras Toyotu. Sad ako nastavim, uci ce i Mercedes u igru. evo ti Diga, on je pravi vizionar, kupuje samo kinesko.
Link to comment
Posle onog posta o Fordu, promenih oma auto za C Max. Pitaj Grunfa kako ide.
mene cak ni u pamtnjakovicu nisi hteo voziti. svakom prema zasluzi, jbg. neka, neka.
Link to comment
i jel ostajes pri fordu il' menjas opet?¿nekako mi ne ides uz forda, pa bog :(
Menjam svakako. Jal za mesec jal za 3. Mada uopće nije loš.Kad već oftopičim, video sam opak, opak afto (pajz sad blasfemije): Citroen DS5, dizel hibrid, 200 konjića, 4WD, 99g CO2, 3,8l na 100km.
Link to comment
Menjam svakako. Jal za mesec jal za 3. Mada uopće nije loš.Kad već oftopičim, video sam opak, opak afto (pajz sad blasfemije): Citroen DS5, dizel hibrid, 200 konjića, 4WD, 99g CO2, 3,8l na 100km.
e to je vec lepotan. sad kao dolazi jojogijev vw cross coupe, isto dizel hibrid - 1,8l/100 kmm. nek slazu duplo, pa opet nenormalno jbt.meni mnogo lep taj citroen, al' skupo bre.
Link to comment
Kako nema veze? Pa taj otpad (sva 3: Ford, GM, Krajzler su krsh i lom) ne bio opstao da nije bilo komunistickog paketa od 200 milijardi nevidjenog i nesanjanog u tzv. komunistickim zemljama. Jedan da je propao povukao bi i druga dva jer je economy of scale svih pratecih firmi bio dimenzionisan za 3 proizvodjaca i taj obim. Najmanji, Krajzler da je nestao, cela prateca industrija bi nestala i sa neekonomicnim cenama delova povukla i druga dva. 6 miliona poslova u Americi je na ta 3 proizvodjaca. Tako je paket zajedno radio K. je uverio vlasti da je FIAT siguran i tako dobio pare.I da, FIAT nece preziveti ni 3 godine, max 5. Dobro ce mu doci iskustvo bivseg davljenika da mu prica kako ne boli dok budu zagnjurivali.P.S. i dalje sam ubedjen da je nagori auto koji pare mogu da kupe Jeep Cherokee. Unbeleivable piece of shit.
Ko marica u kriv. Jeep Cherokee 4x4 ne sports i ostalo nalepnice je jedan od najozbiljnijih terenaca a da se moze voziti i po gradu.
Link to comment
:( Eto, sad vredjas, jbg. Lepo te pitam sto ubacujes u pricu GM, kad je rec o Fiatu i Chrysleru a ti krljnes Ford u corbu. I sta dobijem kao argument - sad ne valja Fiat zato sto su VW i BMW dobri i jos parkiras Toyotu. Sad ako nastavim, uci ce i Mercedes u igru.
Ti si prvi poceo da impliciras proizvoljnu mrznju prema FIATu, moju zelju da Krajzler crkne, pa govanca od kola bez da si ista uopste rekao o FIAT-u.Edit: GM & Co su bili da kazu sta treba da s edesi da se propast izbegne, FIAT to nema i nece imati (sovjetske metode spasavanja).O FIATu? Evo sad o njemu.Zamisli crtani film, macak Tom na sceni a Dzeri mu testerom testerise pod pod nogama. Jos, Tom ima velike ranac na ledjima a onaj buldog mu trpa kamenje u njega. Tom se pod teretom kamenja povija a onaj dole mu i dalje testerise pod pod nogama. Samo sto nije propao kroz pod.Tom = FIATDzeri = Hyndai/KiaBuldog - FolkswagenFiat (ukljucujuci Alfa Romeo) je izgubio 14% svog dela evropskog trzista (sada je na 6.1% total, negde 1992. je imao 24% evropskog trzista).Hyndai/Kia je osvojio svojih novih 14% trzista (sada je na 4.8%)Folkswagen je osvojio svojih novih 8% (sada je na 20.6%)I jos, FIAT je ispostavio gubitak od 500 miliona EUR u 2011. (cudno se poklapa sa iznosom investicije u Srbiju, da se udubim u knjigovodstvo video bih da li je to ukljuceno ili iskljuceno).Sada, da postavimo svu ljubav za FIAT na stolicu, da joj nataknemo roze ofarbane naocare, da gleda gornju scenu. Sta vidi? Koliko? Rekla bi 2 godine i "riknula buranija".Tu dolazi hendikep ako jos konkurentski dileri pocnu da zamajavaju sa imenom Yugo. (Citroen 2CV4, kod nas je nazvan "spachek", to je slovenacki za "nakaza" i retko ko zna da se auto ikada drugacije zvao, bar kod nas, mada mu nije smetalo u nedostatku izbora kola u SFRJ).Sta ti mislis? Hoce li FIAT preziveti narednih 5 godina? Zasto to mislis? Ja sam rekao zasto ne mislim. Edited by Yoyogi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...