Jump to content
IGNORED

Zastava - sadašnjost i budućnost


Scrawtey'z

Recommended Posts

A kakve veze ima Toyota sa Zastavom uopste?
Ima: ja pisao o Zastavi i FIATu a spameri kad su videli da sam u pravu poceli da me mrze sto vozim Toyotu i poceli da seseljisu. Onda naskocili sa smecem sa neta oni koji nemaju sta da kazu i dodjemo do toga sto ti pitas.
Link to comment
nisam primetio nijedan model koji je uperen protiv pande i 500, cela paleta polako ali sigurno udara Golfa, Passata i Pola. Uostalom, zivi bili pa videli. Fiat tek namerava da postane generalista, u pravom smislu reci.i da, dizajnerski, automobili VW i Hyudaija su mnogo slicniji nego sa Fiatovim.
Ne znam sta ti znaci taj termin "generalista". Mislis na to da pravi kola za sve namene?Ono sto se racuna i po cemu se gleda proizvodjac je "volume cars".VW ima "violume cars", masovnu proizvodnju, to su Polo, Golf i Passat koji su najcenjeniji u svetu od svih masovnih kola.VW ima premium brands, Audi i Porsche.Prema tome uporedi sta FIAT ima."Volume cars" Punto i Panda koji ne mogu da prismrde Golfu i PoluPremium brand Alfa Romeo koji moze samo da se dopisuje sa Audijem a obim prodaje je dovoljno mali da ne moze da izvuce gubitak (pola milijarde EUR prosle godine) na "volume cars".Huyndai: cisto "volume cars" koja mogu da budu velicine Passata cak i uporedive karakteristike ali ne znam ko bi, ko je na trzistu za cenu i imidz Passata, dao i 1 sekundu razmisljanja Hyndaiju. Ne verujem da bi cak i potencijalni kupac Golfa uopste i pogledao Hyndai.Oni sto bi pogledali, razmislili pa i kupili Hyndai su kupci FIATa, Renoa i Pezoa koji vide da, kad ionako ne kupuju najbolje, sto da ne uzmu Hyndai i tako dobiju prakticno Passat umesto Punta koji ionako nije nista.To je, osim stalnog i rastuceg pritiska od VW, pocelo da ubrzava unistenje FIATa, Hyndai je u EU dobio taman onoliko trzista koliko je FIAT izgubio. Nista ozbiljno Hyndai ne moze da naudi VW-u bar ne za nasih zivota.Sto Hyndai ne najuri VW iz Kine (od koje ga deli samo Severna Koreja)? Zato sto klasa u Kini koja ima za auto cene Golfa nece da kupi kola koja su samo "jednostavno, bas dobra" nego VW koji provereno najbolji od masovnih kola + daje i status. Golf u Kini dolazi sa statusom kao Pasat u Evropi. Jos se tamo i pravi. Hyndai ne daje nikakav status. Edited by Yoyogi
Link to comment

Sad sam se setio, o tome sam pisao na drugom mestu. Jos jedan razlog zasto Hyndai ne znaci nista u smislu statusa.Znas kada bi potencijalni kupac Pasata pogledao Hyndai, firmu koja svoja kola ovako reklamira?Nikada, mozda i kasnije.(scroll na dno strane, iz nekog razloga odavde ne skace tacno na post nego na pocetak strane gde je post)

Edited by Yoyogi
Link to comment

Meni golf kolica lepša, i funkcionalnija.Edit: od onog faraona, i delom od priusa. Tristać je strava.Ali kod el.vozila stvarno treba obratiti pažnju na skidanje prekomernog tereta i šminke, treba biti lak, jednostavan i bezbedan.

Edited by Vapad
Link to comment
Ali kod el.vozila stvarno treba obratiti pažnju na skidanje prekomernog tereta i šminke, treba biti lak, jednostavan i bezbedan.
evo bendzo ko da te slusa:BMW_i3_LAR11-de566b487019f811.jpg
Link to comment
Ne mislim. Prema ocajnosti protagonista spota, da stave (fizicki) velike ljude u kola nije ono sto VW Golfu treba da dokazuje.Golf ima skoro 4 decenije iza sebe i to svako zna.Pa neka, konkurencija moze sve da napravi boljima ali ovde nema razloga da se razmisljam Golf ili Hyndai. Golf, naravno.
nema veze sto se generalni direktor VW.a brine (i dere na svoje inzenjere), kad za tebe nema dileme! Edited by Zverilla
Link to comment
nema veze sto se generalni direktor VW.a brine (i dere na svoje inzenjere), kad za tebe nema dileme!
Zato on i nije generalni direktor VW-a, a Martin Vinterkorn jeste ;)
Link to comment
Od pikapova niko osim Toyota Hillux ne postoji, cak ni Land Rover.
Stvarno niko drugi (u Australiji, dodao u editu zbog konteksta) ne postoji?Ajde.v6_ute.jpg Edited by dragance
Link to comment
nesreća, tuga i patnja!
Vidis, konkurentski auto, BMW Mini, ne treba da objasnjava nikakvu vezu ni ne vezu sa najgorim kolima u ljudskoj istoriji.Ovi, jos proizvodnja nje ni pocela niti ijedan diler Minija izgubio i jednu prodaju, ne mogu da se otarase tog Yugo oblaka. To je OK za kola od 4-5K EUR. Kada dodje 20K+, ko ce da da svoje pare ako ima i trunka sumnje da je ikakav oblak ikada postojao. Kod Minija nije, pogotovo ne kod BMWa. Sta ima da se mislim.
Link to comment
Stvarno niko drugi (u Australiji, dodao u editu zbog konteksta) ne postoji?Ajde.v6_ute.jpg
Ko zna gde je Australija, mozda je i cuo da se takva kola ne zovu pikap nego "ute" od "Utility vehicle". Nisu 4WD.Sta vidimo na slici? Googlatorsku zelju da protivureci sa necim izgoglanim sto nema pojma sta je.To je Holden SS Ute. Vozilo za gradske zanatlije (vodoinstalateri, moleri, elektricari, zidari za sitne popravke, bastovani, podrezivaci grana). Nije 4WD.Taj auto ne bi mogao ni da stigne do tamo gde zive oni koji voze pikapove, kamoli da se koristi.Jos, ima dodatnu "prednost": vidi mu felne: kada dobro udare u kamen, raspadnu se kao kocka secera pod cekicem. To ti treba u outback, 1,000km levo i desno zive duse.Da se ilustruje koliko je vezatorsvo ovo nazvati necim sto ja nisam znao za Australiju je: da zenska, napirlitana i na visokim stiklama, sidje u podzemi kop rudnika i proba da proseta medju rudarima. Moze, nije nemoguce, magazini ih nekad salju pa slikaju, samo koliko svakodnevno?Ovo je pikap za Australiju.Prvi je Nissan Patrol. Pazi zadnji levi tocak, koliko je "wheel travel"? Kada bi to ona sminka dovucena sa googla na pogeresno mesto uspela da predje?pikap01.jpgpikap02.jpgpikap03.jpg Edited by Yoyogi
Link to comment

da li ce na cenu tog fiata novog napolju uticati to gde se pravi, zbog kursa i sl? pre par godina, zbog kursa valuta, bila je situacija da je npr honda akord iz japanske fabrije jeftinija od sivika iz engleske

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...