Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

Upravo. Batman vs. history i Batman vs. Batman history (odn. cele Batmanove mitologije). I to sve u jednom.Pa pazi recenicu:

"The first episode is set in the Late-Paleolithic Era, the second is in Pilgrim-era Gotham Village, and we also get to see Gotham in Western or noir style. Each of the stories is a twist on a different "pulp hero" genre — so there's the caveman story, the witchhunter/Puritan adventurer thing, the pirate Batman, the cowboy, the P.I. — as a nod toward those mad old 1950s comics with Caveman Batman and Viking Batman adventures. It's Bruce Wayne's ultimate challenge — Batman vs. history itself!"
Potpuno razbijanje na sastavne delove, tj. 1 analiza lika Batmana i njegovog univerzuma. Plus ovo:
"[have] a mystery and an apocalyptic countdown going on, there are some major twists and reveals, and it sets up big changes to the Batman universe status quo."
Sta li je spremio? Bas ume na lozi :D
Link to comment
Upravo. Batman vs. history i Batman vs. Batman history (odn. cele Batmanove mitologije). I to sve u jednom.Pa pazi recenicu:Potpuno razbijanje na sastavne delove, tj. 1 analiza lika Batmana i njegovog univerzuma. Plus ovo:Sta li je spremio? Bas ume na lozi :D
pirate batman! da li moze bolje? pirate-batman.jpg
Link to comment
Crnemisli01BDS-Profesor.jpgth_Crnemisli16BDS-Profesor.jpg th_Crnemisli55BDS-Profesor.jpgVerovatno ste culi za Andrea Franquina, a ako ne za njega onda za Gastona sigurno jeste. Kad sam cuo da je napravio strip na foru kombinacije kratkih prica u kojima dominira crni humor, rekoh sebi da moram da to moram da nabavim! Utisak je... pa, strip je mnogo crnji™ nego sto sam ocekivao. Kvalitet je tu, ali nekako mi ne ide u glavu da je tvorac 1 Gastona mogao da napravi ovako nesto.
Wiki kaze da je tome, 1977. prethodio nervni slom :(
Link to comment

Sramota! angry.gifJa sam izgleda opet nesto pogresno izracunao, ocekivao sam broj proslog cetvrtka, a ne ovog sad.BTW, slabo ima na Futurinim kioscima bilo cega (ne samo VEC izdanja). Mada se sad kao polako vracaju. Kupio ih rus bese?

Link to comment
Wiki kaze da je tome, 1977. prethodio nervni slom :(
koliko se ja nesto prisecam franken je bio manicno depresivan. ja ipak vise volim gasu moram priznati i uzasan mi je bedak sto mi je sve albume gastona razneo zivot naokolo.
Link to comment

Evo, nakon Nju Jorka stigao je i u Kragujevac! :PDakle, novi Marti je tu, Grendel!, scenario: Recagno, crtaju: Esposito Bros. S obzirom da je od govana uspeo da napravi kakvu-takvu pitu u epizodi Povratak u Nedodjiju, ocekujemo ovde opet od Recagna bar nesto pristojno.

Link to comment

Uuu, dobra epizoda. Mozda najbolja do sad (crtez mi se svakako najvise dojmio od svih dosadasnjih; oskudno odevene tete dominiraju ^_^ i uopste je dobar crtez). Malo je opterecena objasnjenjima o tome sta se desavalo u prethodnim epizodama koje imaju veze sa ovom, sto je ok za nas koji nismo imali prilike da ih citamo, ali svejedno gusi. No dobro, korisno je, pa se lakse podnosi. I malo su previse zasecerili na kraju, mada Serza Orlija tek ocekuju muke. Njujorkeru, kad se nastavlja ova prica? Jel' u Crnom suncu ili i pre?

Link to comment
Verovatno ste culi za Andrea Franquina, a ako ne za njega onda za Gastona sigurno jeste. Kad sam cuo da je napravio strip na foru kombinacije kratkih prica u kojima dominira crni humor, rekoh sebi da moram da to moram da nabavim! Utisak je... pa, strip je mnogo crnji™ nego sto sam ocekivao. Kvalitet je tu, ali nekako mi ne ide u glavu da je tvorac 1 Gastona mogao da napravi ovako nesto.
Ne znam, meni ovo savršeno ima smisla. U Gaši je povremeno bilo crnog humora, onako, samo da promiče...Samo, zar nije Idees Noires jedno 20 godina star strip? Ili misliš da ima nešto novo u tom stilu?Daj ako imaš scan onog kad je lik izgubljen u snegu, pa mu se učini da u daljini vidi svetla grada... genijalština, cela knjiga :D Edited by Phoney Bone
Link to comment

Pa, bilo je crnog humora u Gasi, ne kazem da nije, ali naciniti ga jos crnjim i posvetiti ceo album tome je mozda ipak malo previse. Evo ti ovo sa likom u snegu:th_Crnemisli10BDS-Profesor.jpg

Edited by Calavera
Link to comment
Uuu, dobra epizoda. Mozda najbolja do sad (crtez mi se svakako najvise dojmio od svih dosadasnjih; oskudno odevene tete dominiraju ^_^ i uopste je dobar crtez). Malo je opterecena objasnjenjima o tome sta se desavalo u prethodnim epizodama koje imaju veze sa ovom, sto je ok za nas koji nismo imali prilike da ih citamo, ali svejedno gusi. No dobro, korisno je, pa se lakse podnosi. I malo su previse zasecerili na kraju, mada Serza Orlija tek ocekuju muke. Njujorkeru, kad se nastavlja ova prica? Jel' u Crnom suncu ili i pre?
Svidela ti se, a? Ako. Cek samo Ameliju, po meni ponajbolju pricu do sada. Evo, bas sam je pre neki dan nanovo citao, i opet zastane kost u grlu, i opet se koza najezi... Ne moze se ravnodusan ostati, sigurno. Ah, to je Morales :wub: Prica se sad deli u dva toka, Crno Sunce hostuje Lokija Sr, Lokija Jr, Brunhildu i sestre joj; a Morgana se s lovom na maceve vraca u Tajni Jovanke Orleanke, koja je za sada i poslednja prica iz ovog ciklusa.
Link to comment
Svidela ti se, a? Ako. Cek samo Ameliju, po meni ponajbolju pricu do sada. Evo, bas sam je pre neki dan nanovo citao, i opet zastane kost u grlu, i opet se koza najezi... Ne moze se ravnodusan ostati, sigurno. Ah, to je Morales :wub: Prica se sad deli u dva toka, Crno Sunce hostuje Lokija Sr, Lokija Jr, Brunhildu i sestre joj; a Morgana se s lovom na maceve vraca u Tajni Jovanke Orleanke, koja je za sada i poslednja prica iz ovog ciklusa.
Hvala. Dobra epizoda. Solidno uklopljene dve paralelne price, koje imaju dodirnih tacaka medjusobno, naravno, ali u ovoj epizodi ne toliko. Amelija izlazi (ako ja dobro racunam) 25. marta.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...