Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

Evo jedne sasvim pristojne liste najvaznijih stripova decenije:Prvi deoDrugi deo
Meh. Ako su im na prvom mestu liste danske karikature Muhameda, onda su se baš potrudili da ispoštuju strip kao takav. <_< S druge strane, lepo je što su uključili toliko web comics, makar se ograničili na one koji su prešli u print (ili obrnuto, kao kod fenomenalnog Girl Genius :wub: ).Pola entrija ipak nisam mogao da ispratim (u manga/marvel stvari se apsolutno ne razumem).
Link to comment
  • 2 weeks later...
A u novijim vestima, od Scott Pilgrim filma mozda i bude nesto. :)
ja sam verovatno jedini covek koji misli da je sera najgori moguci izbor za ovu ulogu. takodje imam 0% poverenja u edgara rajta glede ove ekranizacije. njegov humor je isuvise lowbrow za ekranizaciju scotta pilgrima.
Link to comment

Jok. Je l' to prevedeno na engleski uopste?Ovo sto sledi sam procitao pre koji mesec ali me je mrzelo da postavljam, pa...All-StarSuperman01page01.jpgth_All-StarSuperman01page15.jpg th_All-StarSuperman01page23.jpgUglavnom, ono sto sam i mislio da ce biti. Jedan razlog zbog kojeg ne citam superhero stripove je taj sto se prostiru u nedogled (mislim, odakle bih poceo sa Spidermanom? Ili Iron Manom?), a ovde toga nema. Sve je lepo sazeto u 12 stripova normalne velicine i, sto je najbitnije, ima jasno odredjen kraj. Nazalost, i dalje su tu moje apsolutno nerazumevanje globalne fascinacije Supermanom (Jednostavno je dosadan! Mislim, savrseno bice koje moze sve?) i osecaj da sam propustio fabulu radnje™ jer za pola likova u stripu nisam imao pojma ko su. Uglavnom, ovo je za fanove Supermana, za mene bas i ne. A da, Quitely je standarno dobar.Crnemisli01BDS-Profesor.jpgth_Crnemisli16BDS-Profesor.jpg th_Crnemisli55BDS-Profesor.jpgVerovatno ste culi za Andrea Franquina, a ako ne za njega onda za Gastona sigurno jeste. Kad sam cuo da je napravio strip na foru kombinacije kratkih prica u kojima dominira crni humor, rekoh sebi da moram da to moram da nabavim! Utisak je... pa, strip je mnogo crnji™ nego sto sam ocekivao. Kvalitet je tu, ali nekako mi ne ide u glavu da je tvorac 1 Gastona mogao da napravi ovako nesto.Proposition_Player_01_c01.jpgth_Proposition_Player_01_p10.jpg th_Proposition_Player_01_p11.jpgRan rad Billa "Fables" Willinghama, mini-serija od sest brojeva. U sustini, radi se o coveku koji slucajno (pogledati te dve stranice u prilogu) dolazi u posed velikog broja besmrtnih dusa sa kojima ne zna sta ce i kako ce. Zanimljiva ideja i zabavno za citanje, ali nije nesto sto ostaje u secanju. Za crtez je bio zaduzen neki Paul Guinan i on je u najbolju ruku prosek.

Link to comment

Ja Supermena volim da citam. Narocito Golden Age Supermena kome je ASS i posveta. Meni je ova Morisonova revitalizacija utopijskog potencijala nauke odnosno pokusaj da nas ucini savremenicima jednog perioda u istorji stripa kada se cinilo da je nebo granica nesto sto stoji rame uz rame sa brilijantnom i elegicnom posvetom Alana Mura Supermenu Whatever Happened to the Man of Tomorrow.supermanV1n423.jpgUbrzo nakon te Murove price usli smo u epohu kada Supermen vise nije bio covek sutrasnjice vec celicni covek. Ukoliko zelis da otkrijes sta je privlacnost Supermena preporucujem ti da procitas i Mura.Inace svaki put kada citam ASS dodje mi da pocnem da zvizducem ovohttp://www.youtube.com/watch?v=g9MWmn5tI7g&feature=related Sto se Pratta tice citam i francuski a u slicice buljim na iznenadjujuce velikom broju jezika

Edited by kim_philby
Link to comment

Druze Kime pratis li ovu Morisonovu Batman RIP i Batman Reborn sagu koja traje vec jedno dve godine (mozda nesto manje) i koja je glavni tok DC-jevog izdavastva vezanog za Batmana i sve njemu srodne naslove u poslednje vreme (Grant Morison je glavni urednik i idejni tvorac cele zavrzlame, naravno da ne pise on sve stripove, mada ima i on svoje izdanje u kom pise)? Kako ti se cini sve to (ako pratis)?

Link to comment

Ja sam Morrisonov bitch. Citam sve sto on nazvrlja. E sada kad smo to rascistili:Morrison je koncipirao Batmana vise u stilu 80tih (kako sam Morrison kaze 'hairy chested love god batman') pa otuda je odmah otpao millerovski dark knight pristup. Morrisonov mandat je otpoceo story arcom Batman & Son 2006 godine uvodjenjem novog lika. Sve je to malo veselije i zivlje. I jos jedan bizzare podatak: Morrisonov koncept je da sve sto je ikada objavljeno od Detective Comicsa 27 u maju 1939. godine do danas je nesto sto se desilo istom liku. Kako Morrison uklapa razlicite stilisticke epohe i dominantne zahteve zanra koji su se menjali kroz godine je jedan od zabavnih ali i cesto zbunjujucih momenata. Ovo je strip posle koga mozete da provedete i par sati na netu kopajuci za starim epizodama koje su referencirane. Na netu se mogu naci ekstenzivne geek anotacije (npr. ovde http://geniusboyfiremelon.blogspot.com/)No da ne spoilujem previse na kraju Final Crisis Bruce Wayne je naizgled ubijen od strane Darkseida a novi Batman & Robin tim preuzima Gotham. Serijal se dosta dobro zove Batman and Robin i isto ga pise Morrison dok se ekipa crtaca smenjuje. Naravno pocelo je sa Quietlyem :wub:batman_and_robin.jpgNaravno nije neka tajna da je Bruce i ziv i zdrav ali pitanje je samo gde je? (u stvari i to se zna ali dosta sam spoilovao)

Link to comment

Rekao si sve sto treba, osim svojih utisaka o celom serijalu (jedino ako "Ja sam Morrisonov bitch. Citam sve sto on nazvrlja." nije, ustvari, odgovor na ovo moje pitanje :D ). Pitam te zato sto pratim reakcije citalaca po netu i ima raznih, mada je dominantna kukumavka za Brusom (tacnije najvise se kuka zbog toga sto je sve ovo, uopste, i radjeno, u smislu: vec je vidjeno ranije, nista novo, sve je ovo samo 1 veliki stunt itd.)Inace, zna se gde je Brus, naravno, i zna se da ce se vratiti:

Meni se ova slicica, recimo, jako dopada, jer savrseno predstavlja ono sto ovaj kostim, ustvari, znaci i, u neku ruku, prica pricu o oridzinu kostima bez i jedne reci. :)

Link to comment
Rekao si sve sto treba, osim svojih utisaka o celom serijalu (jedino ako "Ja sam Morrisonov bitch. Citam sve sto on nazvrlja." nije, ustvari, odgovor na ovo moje pitanje :D ). Pitam te zato sto pratim reakcije citalaca po netu i ima raznih, mada je dominantna kukumavka za Brusom (tacnije najvise se kuka zbog toga sto je sve ovo, uopste, i radjeno, u smislu: vec je vidjeno ranije, nista novo, sve je ovo samo 1 veliki stunt itd.)Inace, zna se gde je Brus, naravno, i zna se da ce se vratiti:

Meni se ova slicica, recimo, jako dopada, jer savrseno predstavlja ono sto ovaj kostim, ustvari, znaci i, u neku ruku, prica pricu o oridzinu kostima bez i jedne reci. :)

ako me pitas za batman and robin serijal tu mogu samo reci da su prve tri epizode najbolji batman u poslednjih desetak godina. ako me pitas za ceo morrisonov batman opus u poslednjih dve godine mogu samo reci da je bio promenljiv. na primer morrison je pisao boljeg batmena u 52 serijalu.nerd-rage po netu je tu zato sto ljudi ne vole promene. pri tome morrison nikada nije krio (poput marvela sa kapetanom amerikom) da je promena privremena i da je sve to veliki cirkuski stunt. ali sta su superherojski stripovi uopste do stunt? Edited by kim_philby
Link to comment
ako me pitas za batman and robin serijal tu mogu samo reci da su prve tri epizode najbolji batman u poslednjih desetak godina. ako me pitas za ceo morrisonov batman opus u poslednjih dve godine mogu samo reci da je bio promenljiv. na primer morrison je pisao boljeg batmena u 52 serijalu.
Hvala, to sam hteo.
nerd-rage po netu je tu zato sto ljudi ne vole promene. pri tome morrison nikada nije krio (poput marvela sa kapetanom amerikom) da je promena privremena i da je sve to veliki cirkuski stunt. ali sta su superherojski stripovi uopste do stunt?
Ovo je tacno. Evo sta nas ceka:

Batman: The Return of Bruce WayneFrom Wikipedia, the free encyclopediaJump to: navigation, searchBatman: The Return of Bruce Wayne Publisher DC Comics Scheduled release date Spring 2010 Type Limited series Scheduled run 6 issues Proposed character(s) Bruce Wayne/Batman Proposed creative team Writer(s) Grant Morrison Penciller(s) Chris SprouseOthers TBA Batman: The Return of Bruce Wayne is a forthcoming 6-issue American comic book limited series published by DC Comics in Spring 2010. Written by Grant Morrison and featuring a team of rotating artists starting with Chris Sprouse, the series will detail the journey Bruce Wayne takes through the timestream of the DC Universe after being deposited in the distant past by Darkseid in Final Crisis. Wayne will have to overcome amnesia, and "history itself" in order to make his way back to present-day Gotham City and retake his rightful place as the Batman.BackgroundIn an interview announcing the series in USA Today, writer Grant Morrison describes The Return of Bruce Wayne as, "...the latest chapter in the long-running, "definitive" Batman epic I've been trying to pull off since 2005." Branching out of "Batman and Son," The Black Glove, and "Batman R.I.P.," as well as Final Crisis, Morrison purports that the return of Bruce Waayne to Gotham City and the DC Universe will, "[have] a mystery and an apocalyptic countdown going on, there are some major twists and reveals, and it sets up big changes to the Batman universe status quo." Morrison also goes on to say that readers can expect work mostly related to the Dark Knight for the majority of 2010, describing, "I'm doing at least another year of stories with Dick Grayson and Damian Wayne in the Batman and Robin book before that book starts to dovetail with Return and we rush headlong and screaming into the next big, earth-shattering, game-changing twist in the life of Batman."Morrison described the vastly different time periods in each issue. "The first episode is set in the Late-Paleolithic Era, the second is in Pilgrim-era Gotham Village, and we also get to see Gotham in Western or noir style. Each of the stories is a twist on a different "pulp hero" genre — so there's the caveman story, the witchhunter/Puritan adventurer thing, the pirate Batman, the cowboy, the P.I. — as a nod toward those mad old 1950s comics with Caveman Batman and Viking Batman adventures. It's Bruce Wayne's ultimate challenge — Batman vs. history itself!"As far as his artistic collaborators on the limited series, Morrison explained, "...each issue is drawn by a different artist, so that side of it has barely got underway. I know Chris Sprouse is penciling the first one, so I'm fairly confident it'll be the best comic set in the Late Paleolithic Era that you'll have seen for a very long time. I'm a huge fan of Chris' work, so I'm keen to see what he's done. I think Frazer Irving might do the second one, cementing his reputation as the comic world's most prominent Puritan Goth Adventure artist."

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...