Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

Novi Marti je na kokscima™. Epizoda Blago kapetana Kida, pise Castelli, crta Alessandrini. Solidna epizoda, bolja od prethodnih nekoliko svakako, mada je ipak prenaivna za moj ukus. Sledeci broj, Grendel!, izlazi, ako ja dobro racunam, 21. januara.

Link to comment
Jedno pitanjce...mozda neko zna!Da li neko zna nesto o kvazipricici "Alan Forda" koja je, prema onome sto sam cuo, navodno objavljena u Mladini (neki, pretpostavljam, mastovitiji, pricaju da je bilo i italijansko izdanje koje, ko zna zbog cega :lol: , nije objavljeno ovde), a u kojoj Broj 1 u toku bitke na Neretvi savetuje Tita...Ja sam odvise star...bla,bla :) ...ali moj ti je savet da srusis most ...Ima li neko pojma da li bi to negde na netu moglo da se nadje...Ako uopste postoji? Ili je to samo jos jedna urbana legenda?Hvala!
samo brzo za alan forda - jebiga nisam siguran, a bio nekada.tacno je sledece:1. u originalnom zagrbackom izdanju jesu bile cudno preskocene neke epizode, ecimo 13, 51.. tako neki brojevi. to se lepo vidi posto originalni broj epizode pise na svakoj strani. i pricalo se o razlozima za preskakanje tipa tita, o objavljivanju u mladini i sl.2. u kasnjiim reizdanjima te epoziode nisu preskocene (u onim trobrojima, pa srpskim reizdanjima, pa je cak bio mislim jos pre toga bio i neki specijal a4 formata sa tri legendarne neobjavljene epizode...).3. mada mi je ko klincu ta prica bila uzbudljiva sada se uopste ne secam sta je na kraju bilo u tim epizodama.ali sta god da je bilo, to vise nije tko nenabavljivo na nasem trzistu.
Misterija je resena.
Link to comment
  • 2 weeks later...

da li neko zna u kojim brojevima stripoteke su isli dozivljaji tarzana u pelusidaru koje je crtao verovatno hal foster (a mozda i hogarth jbg bio sam jako mali)...fala unapred!

Link to comment

kraj jedne ere. voren odlucio da prekine sa bad signal mejling listom.bad signalMEThanks for listening, for however long you'vebeen listening. Time to close this and dosomething else.Happy New Year. Take care of yourselves.Thank you again.The Bad Signal is now switched off.-- Wu tu cast, sabih juce ministry of spaceministry_of_space_tpb.jpgsavrseno, ko i uvek. alternativna istorija je super, mozes da izivis sve unpc zelje i pozdrave.mozda bih i mogla da nastavim traktat o legendi jednog dana.

Link to comment
kraj jedne ere. voren odlucio da prekine sa bad signal mejling listom.bad signalMEThanks for listening, for however long you'vebeen listening. Time to close this and dosomething else.Happy New Year. Take care of yourselves.Thank you again.The Bad Signal is now switched off.-- Wu tu cast, sabih juce ministry of spaceministry_of_space_tpb.jpgsavrseno, ko i uvek. alternativna istorija je super, mozes da izivis sve unpc zelje i pozdrave.mozda bih i mogla da nastavim traktat o legendi jednog dana.
pa najavio je to jos pocetkom decembra ako se dobro secam. sebicno djubre nece s nama da deli svoj mamurluk :)
Link to comment

ma znam, ali sve sam se nadala da ce odustati, vec se to i ranije desavalo.sad moram da se bakcem tim tviterima i glupostima modernim, ovako bilo lakse.al eto sudbina nas opet povezala, kopam po nekim zaostacima na kompu na poslu, i uletewarren-ellis-ocean-comic-cover.jpgnece mnogo morati da se muci da ga adaptira za film, dijalog je vec ionako lostovski.Image019.jpg

Edited by luba
Link to comment
ma znam, ali sve sam se nadala da ce odustati, vec se to i ranije desavalo.sad moram da se bakcem tim tviterima i glupostima modernim, ovako bilo lakse.al eto sudbina nas opet povezala, kopam po nekim zaostacima na kompu na poslu, i uletewarran-ellis-ocean1.jpgnece mnogo morati da se muci da ga adaptira za film, dijalog je vec ionako lostovski.Image019.jpg
cekaj ovo je tabla iz 'ocean'?ah pa to si i napisala. sorry. meni je ellis totalno mesano meso. planetary genijalan dok me je na primer authority ostavio prilicno hladnim do millara (i quitelya sto je valjda jos vaznije...makar meni). transmetropolitan je klasa za sebe naravno.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...