Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

Iznenađen sam otkrićem u roditeljskom domu stripa o Ćirilu i Metodu, by Radovan Devlić. Oblačiće je popunio Dubravko Horvatić, koristeći aktualnu hrvatsku riječ uhititi već 1985. :) Očito je bilo negdje zakopano pa se preslagivalo & izronilo.Izdanje Kršćanske Sadašnjosti. Like. cool.gif

Link to comment

Mnogo si neodredjen tako da ne mogu pretpostaviti na kom nivou si se izrevoltirao. Mene su, recimo, u startu 'kupili' mali detalji tipa slika iz Pajinog detinjstva ili konceptualni prikaz svemirske stanice:dosijepatrijarh.jpgsvemirskigigant.jpg

Link to comment
Crko ga, File. Pročitah napokon "Pride of Baghdad". Iskidah se i isplakah. Ono "vredelo je" na kraju ubi me skroz.
ma ja ne mogu jos jednom da citam taj strip. kao svaki dobar sociopata saosecam vise s zivotinjama no sa ljudima.
Link to comment
Kraj je sjajan, steta sto ostatak stripa nije preterano kvalitetan. Ako hoces zaista dobru emotivnu pricu sa zivotinjama koje govore, procitaj WE3.
citao. posedujem u papiru. frank quietly je gospod otac, reinkarnacija jack kirby-a u telu srebrnog letaca s zadatkom da ostvari kosmicku ravnotezu.kad smo kod doticnog quietly-aall-star-superman-vol-1-sc.jpgko nije citao ass (all star superman) neka to odmah ucini!
Link to comment

Uh, za taj strip ce mi trebati jos dodatnih godinu dana da se nakanim na citanje.Nego, ne javljas kako su ti se svideli oni TenNapeli sto si krenuo da citas? Jesi stao na Creature Techu ili sta? :)

Edited by Calavera
Link to comment
Uh, za taj strip ce mi trebati jos dodatnih godinu dana da se nakanim na citanje.Nego, ne javljas kako su ti se svideli oni TenNapeli sto si krenuo da citas? Jesi stao na Creature Techu ili sta? :)
:Hail: jos da nadjem earthboya i eto srece. zbog tennapela cu revidirati sve sto sam ikad lose rekao o born-again hriscanskoj fundamentalistickoj desnici u SAD.
Link to comment
jedan od retkih morrisona koji mi je super.
Ista stvar i kod mene. :) Elem, nisam mnogo citao stripove ovih dana, ali od onog sto jesam izdvajam...Proof0101.jpgth_Proof0108.jpg th_Proof0109.jpgImageov serijal o specijalnom agentu koji je, onako uzgred, jeti. Znaci, premisa kao u Hellboya, ali se tu slicnosti zavrsavaju. Proof je samo zabavan strip o mitskim bicima, nikako pokusaj predstavljanja stripa kao umetnosti. Glavni lik je instantno dopadljiv, a crtez radi posao. 000-3.jpgth_012.jpg th_194.jpgJos jedan strip za koji me je nova Fibrina tura podsetila da mi je bio na redu za citanje. Prilicno depresivna prica o ocu koji pokusava da pobegne senkama koje iz nekog razloga zele njegovog sina mrtvog. Kvalitet dela je neosporan i uzivao sam pri citanju ali sumnjam da cu se mnogo vracati ovome. Crtez je prilicno originalan i simpatican.00.jpgth_09.jpg th_BISERSTRIP85010.jpgPonovo sam iscitavao jedina dva stripa iz serijala o Gilu Jourdanu koji se prevedeni na nas jezik (oba objavljena u Biser Stripu) i utvrdio da sam jos kao klinac znao sta valja. :D Odlicna mesavina policijske akcije, komedije i avanture. Dodatan plus ide na prevod koji je sjajan u oba stripa, ne bas na Brixyjevom nivou ali svejedno odlicno odradjeno.
Link to comment
jedan od retkih morrisona koji mi je super.
Ista stvar i kod mene. :) Elem, nisam mnogo citao stripove ovih dana, ali od onog sto jesam izdvajam...Proof0101.jpgth_Proof0108.jpg th_Proof0109.jpgImageov serijal o specijalnom agentu koji je, onako uzgred, jeti. Znaci, premisa kao u Hellboya, ali se tu slicnosti zavrsavaju. Proof je samo zabavan strip o mitskim bicima, nikako pokusaj predstavljanja stripa kao umetnosti. Glavni lik je instantno dopadljiv, a crtez radi posao. 000-3.jpgth_012.jpg th_194.jpgJos jedan strip za koji me je nova Fibrina tura podsetila da mi je bio na redu za citanje. Prilicno depresivna prica o ocu koji pokusava da pobegne senkama koje iz nekog razloga zele njegovog sina mrtvog. Kvalitet dela je neosporan i uzivao sam pri citanju ali sumnjam da cu se mnogo vracati ovome. Crtez je prilicno originalan i simpatican.00.jpgth_09.jpg th_BISERSTRIP85010.jpgPonovo sam iscitavao jedina dva stripa iz serijala o Gilu Jourdanu koji se prevedeni na nas jezik (oba objavljena u Biser Stripu) i utvrdio da sam jos kao klinac znao sta valja. :D Odlicna mesavina policijske akcije, komedije i avanture. Dodatan plus ide na prevod koji je sjajan u oba stripa, ne bas na Brixyjevom nivou ali svejedno odlicno odradjeno.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...