Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

3 hours ago, radisa said:

:D

 

Znaš, mislim da sam to napisao, ja sam odrastao u tom kraju... Kuća u kojoj sam živeo prvih 10 godina mog života, u  Save Vukovića 7, više ne postoji... Srušena je, čeka se dozvola za zgradu... Išao sam u OŠ ivan Gudulić, dedaujak mi je živeo u Kosovskoj, tetka mi je živela u Save Vukovića, teča mi je bio puškar na Temerinskoj, bukvalno sam celim detinjstvom bio vezan za taj kraj... Ja se rasplačem kad vidim šta su tamo uradili... Da, tu je bilo puno starih i trošnih kuća, ali da se to sređivalo i renoviralo, mogao je biti lep kraj za život, slično kao Avijacija, ne primer... Ali, jbg, preblizu centra. previše stare kuće, naslednici koje boli dupe, i dobijemo ogomilu idiotskih zgradica iznmežu raspalih kuća, koje čekaju dozvolu da ih neko ruši... A ulice takve, da se dva auta ne mogu mimoići, bez usporavanja...

 

 

 

 

 

Podbara je vazila za huliganski kraj u doba moje mladosti,cudno da si zavrsio kao IT strucnjak.

Link to comment
1 hour ago, villiem said:

Ok, al kako to da predvidim...

 

Ne mozes,jel prvo treba banke da stanu da daju krede. Onda zavisno i od stampnja evra,i kamatnih stopa ECB. Kad se sve to poklopi onda ce poceti da padaju cene i puci ce balon. Isto tako kurs dinara je puka fikcija,rezultat politickih dogovora. Da Europejci oce da sruse Vucka 1 juro bio bio 400-500 dinusa.Ali nece.

Link to comment

Najveci deo studija sam ziveo u trecoj kuli u Cara Lazara, tad kad sam bio tamo jos ni nije bilo kruznog toka. Pre 2 godine bio kod drugara tamo u komsiluku, preka strana ulice sve drugacije. Srusena Evropa buregdzinica, kruzni tok, pumpa... Kao prvi put da sam prosao. 

Ne bi me cudilo da uglave jos 3 kule izmedju. :D

Link to comment
4 hours ago, radisa said:

Ne znam da li ste svesni, u NS je u poslednjih 2 godine bukvalno napravljen deo grada, velicine otprilike limana 3 i 4 zajedno... Ono zgrade iza dalekovoda na Novom Naselju imaju olala stanova... A po gradu bog zna koliko je je jos napravljeno...

 

 

 

tamo jedan ulaz ima 50 stanova a jedna zgrada ima 3 ulaza...a ima bar 10 tolikih zgrada :mellow:

Link to comment
6 hours ago, radisa said:

:D

 

Znaš, mislim da sam to napisao, ja sam odrastao u tom kraju... Kuća u kojoj sam živeo prvih 10 godina mog života, u  Save Vukovića 7, više ne postoji... Srušena je, čeka se dozvola za zgradu... Išao sam u OŠ ivan Gudulić, dedaujak mi je živeo u Kosovskoj, tetka mi je živela u Save Vukovića, teča mi je bio puškar na Temerinskoj, bukvalno sam celim detinjstvom bio vezan za taj kraj... Ja se rasplačem kad vidim šta su tamo uradili... Da, tu je bilo puno starih i trošnih kuća, ali da se to sređivalo i renoviralo, mogao je biti lep kraj za život, slično kao Avijacija, ne primer... Ali, jbg, preblizu centra. previše stare kuće, naslednici koje boli dupe, i dobijemo ogomilu idiotskih zgradica iznmežu raspalih kuća, koje čekaju dozvolu da ih neko ruši... A ulice takve, da se dva auta ne mogu mimoići, bez usporavanja...

 

 

 

 

išo čamcem u školu. 

Link to comment
On 16.4.2022. at 19:10, ivy said:

 

 

 

tamo jedan ulaz ima 50 stanova a jedna zgrada ima 3 ulaza...a ima bar 10 tolikih zgrada :mellow:

gde, jugovićevo?

Link to comment

Ona Prezidentova staklena zgrada na kružnom toku Bulevara Evrope i Patrijarha Pavla ima 19 stanova po spratu, i valjda 7 (ili više) spratova.

Mene više podseća na hotel nago na stambenu zgradu.

Link to comment
On 16.4.2022. at 13:53, villiem said:

 

 

Sta se desava kada balon pukne, znam da je bilo nesto slicno, oko 2008 god ?

Ma tako smo mi isto mislili da će da pukne u Beogradu pa evo i dalje skaču cene. 2008. je valjda puklo na kreditima koji nisu mogli da se vraćaju sad mogu da se vraćaju male su kamate (ako sam dobro shvatio). Rusa sve više dolazi, nadrealno, al što kaže ortak posle će da dolaze neki drugi, pa treći...

 

Stanovi su skupi hrana je skupa al porezi nisu veliki, a i primamo sve lako dobiješ dozvolu za boravak, rad. Znali smo da je NS sledeći posle Beograda još odavno... Pa ja bih se selio u NS bre, samo žena neče da čuje. Još kad kupi stan sad, odselićemo se znaš kad... 

 

U Novom Sadu su tek počeli da duvaju balon, neće baš skoro da pukne.

Link to comment
7 hours ago, rođeni said:

gde, jugovićevo?

aha

11 zgrada

dve sa dva ulaza, ostale 3

stanova po ulazu 54, 63 i 71

tamo se vrzmam više od dve godine 😁

Link to comment
54 minutes ago, rođeni said:

aha

11 zgrada

dve sa dva ulaza, ostale 3

stanova po ulazu 54, 63 i 71

tamo se vrzmam više od dve godine 😁

Kakav je kvalitet gradnje?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...