Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

budući da ima nekih mesec dana, i manje, od kako su asfaltirane te bici staze, dajmo neoradikalima dobrobit sumnje da neće početi asfalt da se vitoperi do leta.

  • Haha 1
Link to comment
6 minutes ago, SNARC said:

 

Kad dodjem kod brata koji je u Ns, obavezno prosecemo tvojim krajem, jerbo nam je blizu.

Da moram da zivim u gradu vecem od po miliona dusa, izabrao bih takav deo.

Pa i ti možeš da se javiš, jbt... Jeste da nemamo kafana u kraju, ali imamo dvorište... :)

Link to comment
7 minutes ago, Filozof manijak said:

budući da ima nekih mesec dana, i manje, od kako su asfaltirane te bici staze, dajmo neoradikalima dobrobit sumnje da neće početi asfalt da se vitoperi do leta.

 

 

a dobro ajde...za sada su divne nove staze :D

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, radisa said:

Pa i ti možeš da se javiš, jbt... Jeste da nemamo kafana u kraju, ali imamo dvorište... :)

 

Zapamti sta si rekao..ako krenem iz Banata, ponecu ti nesto..iz Bg-a ne znam sta bih ti poneo, teglu friskoga zraka ?

Link to comment
Just now, SNARC said:

 

Zapamti sta si rekao..ako krenem iz Banata, ponecu ti nesto..iz Bg-a ne znam sta bih ti poneo, teglu friskoga zraka ?

To imamo i ovde, tog zraka :)

 

Ma samo navrni, kad si u prolazu, ne mora ni 100g kafe i čokolada... :)

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Šta miliš pod ovim?

 

Da vidiš kako su osmišljavani blokovi? U NS nema ništa slično Novom BG... Liman, možda malo... Novo Naselje je urbanistički jako lepo osmišlljeno, možda bi ti to bilo interesantno da vidiš, ako dobro razumem... Zgrade se 3-4 sprata u zelenilu...

 

 

Definitivno Novo Naselje, ne što je slično blokovima, već kao masovno stanovanje

Link to comment

SAtelit već uspešno useravaju nabacivanjem novogradnje gde god ima iole prostora. Videćemo koliko će uspeti one široke zelene površine na Naselju da se održe.

Link to comment

@morganadođi na liman 2, imamo najlepše patriotske murale u gradu. Posle te vodimo na liman 3 i 4 da uživamo u najlepšim patriotskim fasadama našeg grada. Nisu murali al je lepo. Tu je i kulturni centar grada - kineska četvrt. 

Btw dom zdravlja na limanu 4 je renoviran (konačno!), meni se svidja kako izgleda. Možemo svratiti ako nekom pozli od šetnje.

 

Edited by maheem
  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

ma prvo se gradio liman 2. 

ja ne volim ništa neparno. 

 

al to bahaćenje sa led svetiljkama na fasadama. jel to najjeftiniji trik za napraviti od govneta svetleću pitu? 

Link to comment
22 minutes ago, Time Crisis said:

 

Definitivno Novo Naselje, ne što je slično blokovima, već kao masovno stanovanje

Novo Naselje je najnormalniji deo grada za život, široke ulice, uglavnom sve zgrade u zelenilu, relativno normalne, parkinga dovoljno, velika škola... Stara Detelinara je isto u zelenilu, ali su zgrade prastare...

 

Mislim, jbg, ja samo na Lianima nisma živeo (uži centar-Bulevar- Novo Naselje-Sajam-Avijacija), i posle Avijacije, najbolje je bilo NN... Mada, sad i Avijaciju sjbavaju ovim ogromnim blokom koji prave prema kružnom toku, i izgleda da će ti da naprave još jednu Novu Detelinaru, jebo im mater...

 

 

 

 

Link to comment

Za četvrt veka Novosađanstva, živeo sam u Rumenačkoj , onaj niz zgrada kod pijace , na kratko i skrasio se u Grobljanskoj , OK, OK, Novosadskog Sajma.
I meni bilo lepo, na toj Detelinari a sad i na Banatiću  il' Sajmištu, kako se uzme.
Centru najbliži iole normalan kvart.   I ne nameravam da se pomeram, iako parkinga lagano ponestaje i nazidali su zgrada po onom Kosovskom Ciklusu ( Kosančić Ivana, Toplice Milana, Devet Jugovića, Cara Uroša) onoliko,  baš po tom Investitorski urbanizam metodu, da polako postaje tesno.

 

Da okrenem na šalu, kako je Grobljanska promenila ime u Novosadskog Sajma, 1977. godine?
LM, Najveći Sin Naših Naroda i Narodnosti , blagoizvoleo je doček Nove 1977. proslaviti u Hotelu Park, koji se , jelte, tada nalazio u Grobljanskoj ulici.
Ne biva, da to tako ostane te je bržebolje, ulica preimenovana u Novosadskog Sajma.

 

 

Link to comment

meni je naselje spavaona. 

ima parkinga što jes jes. i brikolaž. i dilerske obračune ko voli. 

 

zelenilo imam, dunav mi na 5 min šetnje u tri pravca, centar na 10-15, u sremu sam za minut kolima ako se uželim vina kulena i fruške gore. škola 50m, univerzitet na 5 min hoda, šoping molovi na minut. evo i linda stigla na liman. 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...