Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

25 minutes ago, ivy said:

dobro meni je blizina sume veci prioritet od blizine grada :D 

Znas kad sam razmisljao o Vrdniku, ali ja imam 3 nepremostiva problema da odem van grada... I ovo sto zivim na kraju grada je popriličan kompromis...

Link to comment
41 minutes ago, radisa said:

aEJUbnZBWXZyay8wbHM1OTFXSjF0Y1JyRXAvL2Zl

 

 

Da, ako neko gleda sliku pa misli, biće drveća, kad završe, samo da kažem, da neće... Na gornjem delu slike, iza zgrade, po planu ide još jedan ovakav blok... Dole desno, takođe je predviđen jedna ovakav blok, iako je tu trenutno šumarak u kom je bio nekada letnjikovac porodice Dunđerski, ali nje bio pod zaštitom države, nije vraćen porodici, ževili u njemu pacovi, zmije i narkomani i srušio se sam... Drvored prema Rumenačkoj takođe ne može da postoji jer nema mesta... A gore levo je privatna  bolnica, njen parking (kojeg nema na renderu) i još par zgradica, gde, opet nijedno drvo koje je ucrtano na renderu ne može da postoji...

 

ili ti, kako da zejebemo ljude da misle da je ovo u prirodi....

Većina ovih stanova unutra sunca videti neće.

Nije ni blizu kao ovo u Rusiji ali biće i to.

 

Link to comment
21 minutes ago, radisa said:

Znas kad sam razmisljao o Vrdniku, ali ja imam 3 nepremostiva problema da odem van grada... I ovo sto zivim na kraju grada je popriličan kompromis...

 

 

uh i Vrdnik je 1 uzas mada se mozda moze naci neki stek na nekom obronku...a ti zivis na,za sada, super mestu.. cuti tu disi :D 

 

 

moja drugarica zivi na Ribnjaku i stvarno je predivno mada je kliziste a i komsiluk je,khm,diskutabilan..

Link to comment

Suluda je situacija, urbanisticka, ali i sa cenama. Mi smo u tom nekom momentu u zivotu da gledamo gde (i kako i za koliko) da se nastanjujemo (u nasu nekretninu, jelte) i jako mi je tesko da pronadjem ijedan dobar razlog da se zabadam u to neko sire jezgro grada, uprkos svim prednostima koje lokacija u gradu u tom smislu moze da ponudi. Ako uopste pronadjemo nesto sto mozemo da priustimo.
Mada nije nista mnogo bolje i kada se izadje malo vani, Fruska Gora narocito, sad kad je Galens spustio svoje sape tamo.

Edited by lord_s
Link to comment
  • 2 weeks later...

Da dodam ovde i Ruse i poneke Ukrajince kao dodatni faktor, iz vise agencija/izvora cujem ovih dana da "ne pitaju za cenu", samo da se nadje odgovarajuc stan/kuca.
Mislim da je i na trzistu nekretnina doslo do svojevrsne "inflacije" i da ce se jako tesko to stabilizovati, sta god to znacilo. Makar u NSu

  • +1 1
Link to comment

ja uopste ne razumem otkud tolika potraznja ,ne racunajuci taj eksces sa Rusima...ponuda ok,gradi se pare se moraju oprati ali potraznja mi je misterija...i mislim da taj balon kad-tad mora puci

 

 

Link to comment
2 minutes ago, ivy said:

ja uopste ne razumem otkud tolika potraznja ,ne racunajuci taj eksces sa Rusima...ponuda ok,gradi se pare se moraju oprati ali potraznja mi je misterija...i mislim da taj balon kad-tad mora puci

 

 

Tako i ja mislim, ali nikako da pukne i ide gore i gore...

 

Ljudi, realno, u Srbiji, koji nesto zarade, nemaju u sta da uloze, i mislim da je to caka, koja odrzava traznju... ITjevci zaradjuju dosta, i onda, jbg, oni podizu tu traznju, a NS pun Itjevaca... Uz to, NS je privlacan i za ljude sa strane, nudi sansu, a manji je od BG... 

 

Ne znam sta bi drugo moglo biti, nema smisla nikakvog...

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, ivy said:

ja uopste ne razumem otkud tolika potraznja ,ne racunajuci taj eksces sa Rusima...ponuda ok,gradi se pare se moraju oprati ali potraznja mi je misterija...i mislim da taj balon kad-tad mora puci

 

 

Screenshot-20220413-204644.jpg

  • +1 1
Link to comment
Tako i ja mislim, ali nikako da pukne i ide gore i gore...
 
Ljudi, realno, u Srbiji, koji nesto zarade, nemaju u sta da uloze, i mislim da je to caka, koja odrzava traznju... ITjevci zaradjuju dosta, i onda, jbg, oni podizu tu traznju, a NS pun Itjevaca... Uz to, NS je privlacan i za ljude sa strane, nudi sansu, a manji je od BG... 
 
Ne znam sta bi drugo moglo biti, nema smisla nikakvog...
Osim gigantskih kombinacija sa pranjem para, ovo je po mom mišljenju, osnovni razlog.
Neko ko recimo ima neki novac, reda veličine 100-200 000 € ili malo više, a neće da ulazi u neki krimi posao, jedino što može da bi "sačuvao" taj novac je kupovina nekretnine.
Kretanje sa neki "sitnim" biznisom u ovoj zemlji je put u propast.







... Shiit has hit the fan


  • +1 1
Link to comment

Ovo sto Frenk kaze mi je objasnio i jedan prijatelj koji je u lovi kad sam ga pitao gde da ulozim pre mozda i kusur, do dve, kad sam bio na vrhuncu finansijski a cena kvadrata svuda bila dosta niza. Poceo da mi objasnjava neki ROI, return on investment, procente neke bacao, otprilike je zakljucak bio da na stanovima nema neki ROI i da je bolje npr. sa garazama ali toga se neko vec ranije dosetio i sve je bilo vec pokupovano, makar ovde u SM. Kad su stanovi u pitanju, u to vreme na ulozenih npr. 50 hiljada u dva stancica moglo se dobiti oko 250 za kiriju a u 10 garaza po 5000e bilo bi mozda i duplo vise mesecno. Ali svakako je stan sigurica, pogotovo sa ovim sadasnjim ludackim cenama.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment
13 minutes ago, Zli Gli said:

Ovo sto Frenk kaze mi je objasnio i jedan prijatelj koji je u lovi kad sam ga pitao gde da ulozim pre mozda i kusur, do dve, kad sam bio na vrhuncu finansijski a cena kvadrata svuda bila dosta niza. Poceo da mi objasnjava neki ROI, return on investment, procente neke bacao, otprilike je zakljucak bio da na stanovima nema neki ROI i da je bolje npr. sa garazama ali toga se neko vec ranije dosetio i sve je bilo vec pokupovano, makar ovde u SM. Kad su stanovi u pitanju, u to vreme na ulozenih npr. 50 hiljada u dva stancica moglo se dobiti oko 250 za kiriju a u 10 garaza po 5000e bilo bi mozda i duplo vise mesecno. Ali svakako je stan sigurica, pogotovo sa ovim sadasnjim ludackim cenama.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

Kod stana nije samo ROI u vezi kirije u pitanju, caka je što vrednost satna isto raste... Recimo, stan u užem centru NS (Šafarikova, na primer, bukvalno minut od pešačke zone) se mogao kupiti za oko1300€/km pre 10 godina... 24kvm = 30K€ neka je utilizacija 10 meseci po 200€godišnje (kirija je veća, ali računam na troškove, i na poreze i kurce place, pa smanjujem), ti si za 10 godna dobar 20.000€, ali tebi i stan ne vredi više 30.000, nego 60.000 (možda i više), dakle, ti, suštinski, za 10 godina imaš ROI 166%... Jebem ga, ako to nije isplativo...

 

I da je cena stana ostala nepomenjena, tebi 2000 godišnje, na uožnih 30000 daje povrat od 6.66%... Toliko ti nijedna banka neće dati, za psaivno držanje para...

 

Ulaganje u stanove je poprilično isplativo, ako nisi alav i ne kupuješ 300-800 kvdarata stanove koje ne možeš da izdaš...

  • +1 2
Link to comment

Da, novogradnja kod Sajma je bila valjda od 1200e+PDV kad je počelo da se gradi pre nekih valjda 9-10 godina, sad tamo skoro da nema stana ispod 2000e po kvadratu. Doduše ni 1000e danas i 1000e pre deset godina nisu iste pare, al' opet

Link to comment
2 minutes ago, Time Crisis said:

Da, novogradnja kod Sajma je bila valjda od 1200e+PDV kad je počelo da se gradi pre nekih valjda 9-10 godina, sad tamo skoro da nema stana ispod 2000e po kvadratu. Doduše ni 1000e danas i 1000e pre deset godina nisu iste pare, al' opet

Ma, samo u odnsu na pre par godna su cene nenormalne...

 

2019 stan na Novoj Detelinari, 32 kvm, 38K€. 3 sprat, mala zgrada... Sad 65 hiljada može za njega da se dobije... jebem ga, nadrealno je...samo 3 godine....

 

 

 

 

Link to comment
On 14.4.2022. at 13:07, radisa said:

Ma, samo u odnsu na pre par godna su cene nenormalne...

 

2019 stan na Novoj Detelinari, 32 kvm, 38K€. 3 sprat, mala zgrada... Sad 65 hiljada može za njega da se dobije... jebem ga, nadrealno je...samo 3 godine....

 

 

 

 

 

Opet je NS jeftiniji od Bga,a bolji za zivot. U Bgu centar dosegao 3k.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...