Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

 
Opet je NS jeftiniji od Bga,a bolji za zivot. U Bgu centar dosegao 3k.
Centar NS nije isto što i centar BG.
Samo kažem.
A nije da neće biti kako je Mile kranuo da zida.







... Shiit has hit the fan

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Centar NS nije isto što i centar BG.
Samo kažem.
A nije da neće biti kako je Mile kranuo da zida.







... Shiit has hit the fan
 

 

slazem se ali i Crveni krst je dosegao neki plafon. ZIveo sam jedno vreme tamo znam da je to bio sirotinjski deo. Bg je itekako precenjen i jednom ce taj balon morati da pukne.

Link to comment
 
slazem se ali i Crveni krst je dosegao neki plafon. ZIveo sam jedno vreme tamo znam da je to bio sirotinjski deo. Bg je itekako precenjen i jednom ce taj balon morati da pukne.
Naravno.
Ovo sa cenama je potpuno ludilo, no mislim da će pre pucanja NS da "stigne" BG.







... Shiit has hit the fan

Link to comment

I da ga isto sjebu i učine usranim gradom za život. NS infrastukturalno ne može da podnese ovakvu ekspanziju stanogradnje.

Edited by Filozof manijak
  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Filozof manijak said:

I da ga isto sjebu i učine usranim gradom za život. NS infrastukturalno ne može da podnese ovakvu ekspanziju stanogradnje.

Mogao bi da se ne ruše kuće, nego da se širi po obodima...

 

ALi, jbg, svako želi da živi na manje od 1000 koraka od pešačke zone, pa se Podbara ruši... Ili na 100 koraka od Dunava, pa će sad da se gradi ludilo na vodi...

 

Isto, ne poštuju se propisi oko parkinga, pa na Novoj Detelinari nema šanse da se čovek parkira igde...

 

U stvari, tamo gde se gradilo OK, a nisu uspeli na svakoj livadi koja je ostala da izgrade nešto, je i najhumanije (limani 3 i 4, Novo Naselje)...

 

Kako će mene sjebati sa ovim blokom koji će da naprave od Alberta Anštajna do kružnog toka, ne mogu ni da zamislim...

 

 

 

  • +1 2
Link to comment

Ono što se radi na Podbari je klasični urbicid. Stvarno ne kapiram ko kupuje tamo stanove da bi živeo. Pre nekoliko dana sam prolazio kroz Kosovsku, Gundulićevu i ulicu Đorđa Rajkovića. Bukvalno mi je trebalo 15min da kolima prođem taj potez, izgubio sam živce k'o svojevremeno sa daunlodovanjem fajlova preko dial up-a.

 

Esid: što se tiče Novog Sada na vodi, molim se svim silama zla&entropije da nam  ne pošalju još jedne stogodišnje kiše i poplave kad ovi budu sjebali odbrambeni nasip 

Edited by Filozof manijak
Link to comment
13 minutes ago, Filozof manijak said:

Ono što se radi na Podbari je klasični urbicid. Stvarno ne kapiram ko kupuje tamo stanove da bi živeo. Pre nekoliko dana sam prolazio kroz Kosovsku, Gundulićevu i ulicu Đorđa Rajkovića. Bukvalno mi je trebalo 15min da kolima prođem taj potez, izgubio sam živce k'o svojevremeno sa daunlodovanjem fajlova preko dial up-a.

:D

 

Znaš, mislim da sam to napisao, ja sam odrastao u tom kraju... Kuća u kojoj sam živeo prvih 10 godina mog života, u  Save Vukovića 7, više ne postoji... Srušena je, čeka se dozvola za zgradu... Išao sam u OŠ ivan Gudulić, dedaujak mi je živeo u Kosovskoj, tetka mi je živela u Save Vukovića, teča mi je bio puškar na Temerinskoj, bukvalno sam celim detinjstvom bio vezan za taj kraj... Ja se rasplačem kad vidim šta su tamo uradili... Da, tu je bilo puno starih i trošnih kuća, ali da se to sređivalo i renoviralo, mogao je biti lep kraj za život, slično kao Avijacija, ne primer... Ali, jbg, preblizu centra. previše stare kuće, naslednici koje boli dupe, i dobijemo ogomilu idiotskih zgradica iznmežu raspalih kuća, koje čekaju dozvolu da ih neko ruši... A ulice takve, da se dva auta ne mogu mimoići, bez usporavanja...

 

 

 

 

Link to comment

 

2 hours ago, Miki_belavista said:

 

slazem se ali i Crveni krst je dosegao neki plafon. ZIveo sam jedno vreme tamo znam da je to bio sirotinjski deo. Bg je itekako precenjen i jednom ce taj balon morati da pukne.

 

Sta se desava kada balon pukne, znam da je bilo nesto slicno, oko 2008 god ?

Link to comment

Sve se prodaje u izgradnji, ispada da nece niko ziveti u Senti, Srbobranu, Temerinu, Rumi...a ljudi su tamo, i tamo se gradi, i tamo se sve proda, ludilo neko..

Link to comment
35 minutes ago, villiem said:

Sve se prodaje u izgradnji, ispada da nece niko ziveti u Senti, Srbobranu, Temerinu, Rumi...a ljudi su tamo, i tamo se gradi, i tamo se sve proda, ludilo neko..

 

Ne može se ipak porediti nivo gradnje, u NS-u se verovatno više izgradi za godinu dana nego u Rumi za poslednjih 15 godina

Link to comment

Ne znam da li ste svesni, u NS je u poslednjih 2 godine bukvalno napravljen deo grada, velicine otprilike limana 3 i 4 zajedno... Ono zgrade iza dalekovoda na Novom Naselju imaju olala stanova... A po gradu bog zna koliko je je jos napravljeno...

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...