Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

4 minutes ago, nisam ja said:

meni je naselje spavaona. 

ima parkinga što jes jes. i brikolaž. i dilerske obračune ko voli. 

 

zelenilo imam, dunav mi na 5 min šetnje u tri pravca, centar na 10-15, u sremu sam za minut kolima ako se uželim vina kulena i fruške gore. škola 50m, univerzitet na 5 min hoda, šoping molovi na minut. evo i linda stigla na liman. 

Ma Liman je super, samo igrom slucaja nikad nisam tamo živeo... :( To je veliki kvalitet sto svugde mozes peske...

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Novo Naselje je najnormalniji deo grada za život, široke ulice, uglavnom sve zgrade u zelenilu, relativno normalne, parkinga dovoljno, velika škola... Stara Detelinara je isto u zelenilu, ali su zgrade prastare...

 

Doduše ni na Naselju nisu zgrade neki kvalitet, nisu prastare, ali kvalitet u najboljem slučaju osrednji (pri tom mislim na one iz '90 i neke, ima tu i tamo i skoro novih, za njih ne znam).

Link to comment
30 minutes ago, Time Crisis said:

 

Doduše ni na Naselju nisu zgrade neki kvalitet, nisu prastare, ali kvalitet u najboljem slučaju osrednji (pri tom mislim na one iz '90 i neke, ima tu i tamo i skoro novih, za njih ne znam).

Ja sam živou u Kaće Dejanović, one crvene zgrade, prekoputa robne kuće, ne znam šta bi tu mogao da zamerim kvalitetu, meni je to bilo dobro... Zgrade iz ranih 80ih... Ovo što je zidano krajem 80ih, preko puta crkve u Raše radujkova, već nije neki kvalitet, to je zidano za Šahovsku olimpijadu, a o kom kvalitetu možemo pričati u 90im? :(

 

Kaće Dejanović, Seljačkih Buna, Dušana Danilovića, to je sve i više nego ok, po meni

Link to comment
35 minutes ago, radisa said:

Ja sam živou u Kaće Dejanović, one crvene zgrade, prekoputa robne kuće, ne znam šta bi tu mogao da zamerim kvalitetu, meni je to bilo dobro... Zgrade iz ranih 80ih... Ovo što je zidano krajem 80ih, preko puta crkve u Raše radujkova, već nije neki kvalitet, to je zidano za Šahovsku olimpijadu, a o kom kvalitetu možemo pričati u 90im? :(

 

Kaće Dejanović, Seljačkih Buna, Dušana Danilovića, to je sve i više nego ok, po meni

 

Ja sam neko vreme bio na bulevaru SJ i to je ako sam dobro razumeo s početka 90-ih, imao bih svašta zameriti, doduše i cena je bila skroz povoljna tako da se ne bunim :D

Link to comment
15 minutes ago, Time Crisis said:

 

Ja sam neko vreme bio na bulevaru SJ i to je ako sam dobro razumeo s početka 90-ih, imao bih svašta zameriti, doduše i cena je bila skroz povoljna tako da se ne bunim :D

Ako je deo prema Vojvode Stepe, to je građeno skoro sve negde za olimpijadu, kraj 80ih, ako nisam izlapeo...

 

AKo je deo prema Futoškoj, to jebem ga, nemam pojma kad je garđeno, biće da su neke 90-e, rane...

 

Ja kad mi neko spomene Naselje, prvo vizuelizujem Kaće Dejanović i Seljačkih buna... Verovatno jer sma živeo tamo... Deo oko Crkve mi nekako nije nikad u glavi, kao ni Mileve Marić (koji podseća dosta na Novu Detelinaru, po broju parking mesta i količini betona)...

 

Inače, ne znam kad je grad odlučio da dozvoli ove zgrade sa 500 stanova i šurnajst spratova ovako masovno... To je toliko odvratno i nehumano, je namam reči...

 

Ovo prave kod mene... Pa jbt, ovi unutra će se pogušiti, kao u kocki da žive...

 

SQUARE GARDEN  - Photo №1

Link to comment
5 minutes ago, radisa said:

Ako je deo prema Vojvode Stepe, to je građeno skoro sve negde za olimpijadu, jraj 80ih, ako nisam izlapeo...

 

AKo je deo prema Futoškoj, to jebem ga, nemam pojma kad je garđeno, biće da su neke 90-e, rane...

 

Ja kad mi neko spomene Naselje, prvo vizuelizujem Kaže dejanović i Seljačkih buna... Verovatno jer sma živeo tamo... Deo oko Crkve mi nekako nije nikad u glavi, kao ni Mileve Marić (koji podseća dosta na Novu Detelinaru, po broju parking mesta i količini betona)...

 

Inače, ne znam kad je grad odlučio da dozvoli ove zgrade sa 500 stanova i šurnajst spratova ovako masovno... To je toliko odvratno i nehumano, je namam reči...

 

Ovo prave kod mene... Pa jbt, ovi unutra će se pogušiti, kao u kocki da žive...

 

SQUARE GARDEN  - Photo №1

 

videli od svaba. 

ovaj monstrum je zavrsen pre par meseci, a takvih koliko hoces

 

image.png.0e21797c984052fe16b4d61f43ff9a88.png

Link to comment
15 minutes ago, radisa said:

Pa ovo tvoje još negde i da razuem. ima takvih zgrada još po NS, ali ovi su još u rupu nabili 4 zgrade... jbt...

 

a km dalje spektakl

https://g.page/nettv-plus-munchen-81669?share

 

izes ga. navala frilensera i crnogorskih mafijasa na novi sad. moras te ljude negde smestiti. taj plan kod je sasvim u redu. u srednjim zgrada su kapoi i kum mafije, a okolo vojnici

  • Haha 1
Link to comment

Grbavica je stradala još pre 2010.

 

esid: otprilike u isto vreme kad je i Nova Detelinara procvetala urbanistički.

Edited by Filozof manijak
Link to comment

aEJUbnZBWXZyay8wbHM1OTFXSjF0Y1JyRXAvL2Zl

 

 

Da, ako neko gleda sliku pa misli, biće drveća, kad završe, samo da kažem, da neće... Na gornjem delu slike, iza zgrade, po planu ide još jedan ovakav blok... Dole desno, takođe je predviđen jedna ovakav blok, iako je tu trenutno šumarak u kom je bio nekada letnjikovac porodice Dunđerski, ali nje bio pod zaštitom države, nije vraćen porodici, ževili u njemu pacovi, zmije i narkomani i srušio se sam... Drvored prema Rumenačkoj takođe ne može da postoji jer nema mesta... A gore levo je privatna  bolnica, njen parking (kojeg nema na renderu) i još par zgradica, gde, opet nijedno drvo koje je ucrtano na renderu ne može da postoji...

 

ili ti, kako da zejebemo ljude da misle da je ovo u prirodi....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...