Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

Ako imaš vremena, kad obiđeš Muzej grada, nastaviš samo do Muzeja Vojvodine pa onda Savremene - sva tri na po 200m, možeš provesti sate i sate u njima, a obično bude ponešto da se vidi.

U Muzeju Savremene umetnosti (nekadašnji Muzej Revolucije) opet je dostupna stalna WWII postavka, to moram u najskorije vreme ponovo obići...

  • Hvala 1
Link to comment

@giuseppe Hocu, hvala. Bila sam juce u NS na svega par sati i obisla samo Galeriju Matice srpske jer za vise nisam imala vremena, ali idem opet za desetak dana da vidim ostalo (MSU bas odavno namjeravam da posjetim). 

Mozes li da mi preporucis i nesto van centra grada?
Volim da vidim i rjesenja masovnog stanovanja, npr, na fonu Novog Beograda ili Splita 3, ako su zanimljiva. 

 

@Krošek, Obisla sam 'Migracije u umetnosti'. Kustoska izlozba, jel, razumljive koncepcije, sa ociglednim problemima i manje ili vise kreativnim zakrpama. Pravi EPK proizvod. Medjutim, nepotrebno, SNS-ovski i previse pravovjeran; soba u kojoj su Seobe Paje Jovanovica kontekstualizovane sa migracijama Safeta Zeca i crtezima Redle/Jeremić, pogotovo sto se izdvaja i zvucno ('amen' kao apstrakcija u odnosu na naraciju u drugim prostorijama) prije je na liniji iritantne i stetne, a veoma trendi teorije o nacionalnoj traumi kao bazi srpstva (i stoga kao izisla iz novog broja casopisa Kultura) nego na proklamovanoj tezi o migracijama kao prilici za kulturno obogacivanje. 

 

 

  • +1 2
Link to comment

E pa fino, možemo i zajedno u MSU :)

Za koncepcije urbanog stanovanja tu su Limani i Novo naselje, ako nisi bila do sada... A blizu je i Nova detelinara, da vidiš kako to ne treba raditi - investitorski urbanizam. Svakako preporuka i za Gradić u Petrovaradinu, koji je baš upicanjen za EPK, dovoljno je reći da je glumio Beč u seriji 'Besa' :D

Javi se kad isplaniraš, možemo i kafu popiti - gde su Limani, tu je i Štrand. Ja sam na Limanu 2.

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, morgana said:


Volim da vidim i rjesenja masovnog stanovanja, npr, na fonu Novog Beograda ili Splita 3, ako su zanimljiva. 

 

 

 

Šta miliš pod ovim?

 

Da vidiš kako su osmišljavani blokovi? U NS nema ništa slično Novom BG... Liman, možda malo... Novo Naselje je urbanistički jako lepo osmišlljeno, možda bi ti to bilo interesantno da vidiš, ako dobro razumem... Zgrade se 3-4 sprata u zelenilu... 

 

Ima i sad jedan novi blok, blizu Novog Naselja, sa velikim zgradama, čini mi se dosta bezdušno napravljen, ali sam tamo bio smao jednom u životu, jer je novo i nikog ne poznajem...

 

Ostatak grada je jedna urbanistička katastrofa, generalno...

  • +1 1
Link to comment

@giuseppe, vazi, javljam se za kafu kad budem dolazila ponovo! :) hvala za predloge.

 

@radisa, novo naselje i liman usvajam, ici cu da vidim. katastrofe necu, nagledala sam ih se u bgd.

 

tenks svima :)

 

lijep vam je grad. 

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, morgana said:

@giuseppe, vazi, javljam se za kafu kad budem dolazila ponovo! :) hvala za predloge.

 

@radisa, novo naselje i liman usvajam, ici cu da vidim. katastrofe necu, nagledala sam ih se u bgd.

 

tenks svima :)

 

 

lijep vam je grad. 

 

Možeš i ostalima da se javiš, nismo kužni :(

 

Možeš da dođeš i u moj kraj, Avijatičarsko naselje, da vidiš kako se u komunizmu zamišljalo suburbano naselje, sa kućama na 1 sprat i dvorištem... Može ti biti interesantno...

  • Wub 1
Link to comment
11 minutes ago, radisa said:

Možeš i ostalima da se javiš, nismo kužni :(

 

Možeš da dođeš i u moj kraj, Avijatičarsko naselje, da vidiš kako se u komunizmu zamišljalo suburbano naselje, sa kućama na 1 sprat i dvorištem... Može ti biti interesantno...

 

javljam se, naravno!

Link to comment
13 minutes ago, radisa said:

Možeš i ostalima da se javiš, nismo kužni :(

 

Možeš da dođeš i u moj kraj, Avijatičarsko naselje, da vidiš kako se u komunizmu zamišljalo suburbano naselje, sa kućama na 1 sprat i dvorištem... Može ti biti interesantno...

 

Kad dodjem kod brata koji je u Ns, obavezno prosecemo tvojim krajem, jerbo nam je blizu.

Da moram da zivim u gradu vecem od po miliona dusa, izabrao bih takav deo.

Link to comment
1 hour ago, nisam ja said:

gde su? 

 

 

 

Futoska ulica od jodne banje do Gsp-a ali desna strana ...a ima novoasfaltiranih i po N.Naselju,kod Med. fakulteta i tako...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...