Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

On 4.2.2024. at 19:59, Nebojsa said:

pogledao prve 4 epizode - lepo to ide zasad...

 

da dodam da je seriju radio "atlanta" tandem - donald glover & hiro murai, koji pored izrazitog, upecatljivog umetnickog izraza, imaju ljudi sta i da kazu na pregrst tema, najbitnije - bez puno uvijanja.

 

murai je postao ozbiljan tv series producent/director: atlanta, station eleven, bear, barry... :ziga:

uh, malo (vise) je smorio glover u nastavku, tj. drugom delu sezone, prilicno pokvarivsi utiske s pocetka. sveukupno mi se ipak vise nije dopalo no sto bi ikome preporucio mr. & mrs. smith. glover je poseban tip cudaka, ima interesantnih, duhovitih i inteligentnih rezona, al' je u ovoj seriji preterao ma na svaku temu koje se dohvatio. karakteristicni, opste melanholicni ton, koji prevladava vecim delom njegovog opusa, ovde, nazalost, neretko prerasta u cistu dosadu i klasicno proseravanje.

 

procitah da su inicijalno angazovani on i fibi voler (fleabag, killing eve) da pisu zajedno, no i da je potonja napustila projekat u nekom momentu uz objasnjenje o kreativnim razlikama. rekao bih da je izasla na vreme obzirom na krajnji rezultat.

Link to comment
On 9.2.2024. at 8:20, jms_uk said:

Poceo Halo S02. 

Džizs, ove dve epizode su neviđena glupost. 

Spartancima, koji su super-ljudi, i kojima se svaki parametar aktivnosti prati  i snima, odjednom imamo situaciju  da tamo neki fićfirić kaže master čifu da laže, da se nije borio sa 20 ljutih protivnika, kao da to ne može da se proveri . 

Opet se pojavila predosadna Kvon, čija svrha u seriji mi izmiče, a tako su je lepo zagubili u scenariju na kraju prošle sezone.

Kortana sada izgleda drugačije ( druga glumica) i brine se da je master čif više ne voli, jer joj je nos prevelik :laugh:

Ima još, ali ne mogu.....

Link to comment
On 28.1.2024. at 20:26, Blojler said:

Monsieur Spade - Klajv Oven kao Sam Spade - malteski soko Spade, Bogartov Spade jelte. 

Prilicno dobro za sad, Oven izgleda odlicno za godine, mozda su ga malo doradili u postu ali lepo izgleda, zategnut i svez, gluma na nivou, standardno za njega. 

prica zanimljiva, krimi misterija, likovi i motivacije fino odradjene,  francuska ekipa odlicna - posebno glavni detektiv kog igra Denis Menose.  za sada izasle 3 epizode od 6. 

Preporuka 

pogledao svih 5 epizoda - ima taj filip marlou smek, malo podseca i na najnovijeg peri mejsona - kratki i jebitacni one-liner-i prste na sve strane (sto na engleskom, sto francuskom), dim cigarete je u svakoj drugoj sceni, a u pozadini pice sansone sa starog gramofona...

svi bitniji likovi su odlicno odlicno i napisani i odglumljeni.

par trivia: 1) prvi put gledao cerku marcela mastojanija - pljunuti cale; 2) tu je i rejmon siseron iz biroa :)

 

  • Hvala 1
Link to comment
On 28. 1. 2024. at 20:26, Blojler said:

Monsieur Spade - Klajv Oven kao Sam Spade - malteski soko Spade, Bogartov Spade jelte. 

Prilicno dobro za sad, Oven izgleda odlicno za godine, mozda su ga malo doradili u postu ali lepo izgleda, zategnut i svez, gluma na nivou, standardno za njega. 

prica zanimljiva, krimi misterija, likovi i motivacije fino odradjene,  francuska ekipa odlicna - posebno glavni detektiv kog igra Denis Menose.  za sada izasle 3 epizode od 6. 

Preporuka 


 

 

Di bre ovo gledate?

 

Link to comment
On 14. 2. 2024. at 19:33, Heaviside said:

Odgledah tri sezone Top Boy, odlična serija. 

 

Londonski dileri? moramo overiti, čuh na par mesta da je dobra.

Link to comment
4 minutes ago, John Coltrane said:

 

Londonski dileri? moramo overiti, čuh na par mesta da je dobra.

Da, po tematici slična sa the wire, ali the wire obuhvata širi kontekst od top boya i meni je bolja serija, ali je i top boy odličan. Na netfliksu je podeljeno u dve serije top boy: summerhouse i top boy, ali je u stvari jedna serija. Prvo ide summerhouse. 

  • +1 1
  • Hvala 3
Link to comment
On 14. 2. 2024. at 19:46, Nebojsa said:

pogledao svih 5 epizoda - ima taj filip marlou smek, malo podseca i na najnovijeg peri mejsona - kratki i jebitacni one-liner-i prste na sve strane (sto na engleskom, sto francuskom), dim cigarete je u svakoj drugoj sceni, a u pozadini pice sansone sa starog gramofona...

svi bitniji likovi su odlicno odlicno i napisani i odglumljeni.

par trivia: 1) prvi put gledao cerku marcela mastojanija - pljunuti cale; 2) tu je i rejmon siseron iz biroa :)

 

 

Jel to zaokruzena prica ili se planira nastavak?

Link to comment

zaokruzena prica - poslednja, 6. epizoda ide u nedelju.

 

medjutim, pre par dana je eksluzivna prava na svetsku distribuciju serije kupila produkcijska kuca fifth season, koja ima opasan portfolio koliko vidim, pa ako ovo bude gledano, a sigurno je da jeste obzirom na investiciju, ne bi cudilo da se vrlo brzo najavi i druga sezona. ako se ne varam, slicna prica je bila i sa peri mejsnom pre par godina, gde inicijalno nije planirana druga sezona.

  • Hvala 1
Link to comment

I gorepomenuti Top Boy ne bi video druge sezone da nije bilo Drejka :D. I onda ih uzeo Netflix i malo zbunjuje sa brojanjem sezona

Link to comment
On 7. 2. 2024. at 16:38, banecare1 said:

Masters of the Air

na misice odgledao drugu epizodu. ne mogu ocima da vidim cackalicu u ustima, a ovde to ima u svakoj drugoj sceni :angry:

 

 

Ja gledam to, nekritican sam skroz prema svakoj dobro produciranoj ww2 seriji/filmu.

On 9. 2. 2024. at 8:20, jms_uk said:

Poceo Halo S02. 

 

On 12. 2. 2024. at 12:46, Arkadija said:

Džizs, ove dve epizode su neviđena glupost. 

Spartancima, koji su super-ljudi, i kojima se svaki parametar aktivnosti prati  i snima, odjednom imamo situaciju  da tamo neki fićfirić kaže master čifu da laže, da se nije borio sa 20 ljutih protivnika, kao da to ne može da se proveri . 

Opet se pojavila predosadna Kvon, čija svrha u seriji mi izmiče, a tako su je lepo zagubili u scenariju na kraju prošle sezone.

Kortana sada izgleda drugačije ( druga glumica) i brine se da je master čif više ne voli, jer joj je nos prevelik :laugh:

Ima još, ali ne mogu.....

Ismarao me paramount sa reklamama za halo. Ugasio prvu epizodu na pola, jezivo je sve to, bez obzira sto je bazirano na igri.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...