Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

On 20. 1. 2024. at 14:15, Nebojsa said:

reacher, druga sezona - znacajan pad, tj. usiljeno i uglavnom neduhovito naspram prve sezone. na neretke momente potpuni krindz, cak i u okvirima svog zanra. gledljivo i dalje, ali mislim da vecinu onih kojima se dopala prva sezona ceka prilicno razocarenje.

 

*edit/zaboravih - trivia: jednog od glavnih negativaca igra sin bena kingslija.

 

moj utisak je potpuno suprotan. odlična season 2.....jedva čekam sledeću.

 

par komentara u vezi ovoga. mislim da nije ispravno ovu ovu seriju posmatrati kao season 1, season 2 itd. koliiko ih bude. ja se nadam mnogo. svaka sezona je jedan roman Li Čajlda iz serijala Reacher. pri tom je radnja preneta verno, odnosno nema odstupanja od onoga što se nalazi u knjizi.

 

ja sam pročitao sve što je Li Čajld napisao, mislim na serijal Reacher. nešto je prevedeno sa Srpski, većinu sam poskidao i čitao ne egleskom jer nisam imao srtpljenja da čekam da se to jednom prevede, poskidao sam sve redom i pročitao, preskočio samo ono što sam imao na Srpskom. sad je možda i preveden veći deo, ne znam. hoću reći moguće da je dostupan širem krugu čitalaca sa našeg govornog područja.

 

tako da je meni, i u prvoj i drugoj sezoni, od početka bilo jasno šta će se dešavati, koji su likovi uključeni i kakva je priča, pa i sam rasplet. i opet su mi bile vrhunske obe sezone. isto će mi biti poznato i vezi svake naredne sezone, čim budem video pod kojim nazivom ide, odnosno po kom romanu je rađeno. a ima i još boljih i luđih romana od ova dva, iako su i ova dva extra.

 

samo jedna stvar me je interesovala, odnosno da vidim ko glumi Reachera i kako izgleda. ovo zbog skandaloznih filmova sa Tom Kruzom. mislim, filmovima ne fali ništa ako neko nema pojma ko je Reacher i kako mora da izleda (fizički izgled je ovde presudan). isto su verno preneti romani (koliko može u formatu filma, serija je pogodnija za to). ali Tom Kruz je poslednja osoba koja bi smela da glumi Reachera, bio sam šokiran kada sam to video i jedva sam odgledao filmove. to je kao kad bi, šta ja znam, Tajsona glumio Deni DeVito. Kruz nema niti jednu fizičku (a ni psihičku) karakteristiku Reachera i ne postoji ta glumačka veština ili talenat koja to može da nadomesti. kao ozbiljan fan Reachera, bio sam razjaren.

 

e zato sam se zalepio za ekran u prvoj sceni u kojoj sam video Alana Ritchsona u ulozi Reachera. to je to 100%, ma 1000%. tako Reacher izgleda, to je lik kojeg imaš u glavi kada čitaš romane. kakav Tom Kruz, majko Božija. blasfemiija. Alan je fenomenalno skinuo Reachera, teško da može bolje. kasting je ovde pogodio apsolutno. kasting je pogodio i sa drugim likovima, ko god da ga je radio, ruka mu se pozlatila. recimo Domenik Lombardozi kao pandur Gaetano Ruso. savršeno. 

 

tako da su mi ove dve sezone legle savršeno, kao da ponovo čitam romane, a likovi izgledaju upravo onako kako sam ih video u glavi. zato su mi obe sezone bile vrhunske.

 

zapravo će ovu seriju gledati dve kategorije ljudi. oni koji su pročitali romane i oni koji nisu. otuda može da bude i prilično oprečnih reakcija.

 

ja svakako preporučujem svima koji su ljubitelji kriminalističkog žanra da pročitaju romane Li Čajlda iz serijala Reacher. vrlo teško će se naći bolji romani iz tog žanra.

Edited by Ted
Link to comment
9 hours ago, Heaviside said:

sto lupetanje? razmisljam da pogledam pa me zanima

Pogledaj seriju, ali zaboravi ovaj tekst jer će ti pokvariti gledanje.
Ima par materijalnih grešaka, plus uzela je početnu tezu oko sličnosti sa Naslednicima i onda sve pakuje u to...
Neću ti navoditi grešle nego gledaj pa ćeš videti...

I pazi sve sezone imaju na Showtime striming platformi na Netflixu je samo 2...

  • Hvala 1
Link to comment

Odgledao Reachera i Fool me once. Reacher je poštena nepretenciozna akcija. Radnja dosta linearna, naročito u drugoj sezoni. Rambo 2,  Umri muški, Smrtonosno oružje. Nema nikakvog podteksta, nikakve skrivene poruke, nikakve jeftine filozofije. Akcija, krljanjei ubijanje dosade.

 

Fool me once ima drugačiju strukturu. Pisac je započeo 10 fabula u 10 likova a onda je jednu završio. To je ubica, a ostali su super srećni i zadovoljni. Lošija verzija Agate Kristi, sve sa engleskom aristokratijom. Što je jedini bitan podtekst u toj seriji, lordove i markize su zamenili beskrupulozni kapitalisti. Ostalo, meeeeeeh. Ok za ubijanje vremena ali ali Ričer je bolji.

  • +1 1
Link to comment

Ričer je odličan - i meni je zasmetalo ta grupna akcija u drugoj sezoni al nije mnogo.

Na Quiz sam naleteo preksinoć i prilčno mi bilo zabavno, em po istinitom dogadjaju

 

@mustang

Link to comment

Fargo besprekoran u prvoj polovini, odličan na svim nivoima, pogotovu na polju muzike i atmosfere. 

 

Priča super vozi, nekoliko odličnih likova na čelu sa mamom i Ole Munchom (:hail:), tu je i blagi veo misterije, super zapakovano sve u svemu, nadam se da kraj sezone neće izdati. 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

Fargo besprekoran u prvoj polovini, odličan na svim nivoima, pogotovu na polju muzike i atmosfere. 

 

Priča super vozi, nekoliko odličnih likova na čelu sa mamom i Ole Munchom (:hail:), tu je i blagi veo misterije, super zapakovano sve u svemu, nadam se da kraj sezone neće izdati. 

 

 

 

Spoiler

navijam da ženica nije sam u kući fan nego ultimativni ratnik. posle par epizoda oba je moguće, kao i da je najparanormalnije biće u seriji.

 

Link to comment
3 hours ago, Mil@n said:

Fargo besprekoran u prvoj polovini, odličan na svim nivoima, pogotovu na polju muzike i atmosfere. 

 

Priča super vozi, nekoliko odličnih likova na čelu sa mamom i Ole Munchom (:hail:), tu je i blagi veo misterije, super zapakovano sve u svemu, nadam se da kraj sezone neće izdati. 

 

 

izdace :(

  • Tužno 1
Link to comment
15 minutes ago, ultra plasticni said:

fargo ima svoju temu

@3opge

 


nije dovoljno što ga je @Nebojsa na svoj način ispojlerisao :rolleyes: nego treba da uđem na temu koja je carstvo spojlera... 

Link to comment
On 14. 1. 2024. at 20:58, Lucia said:

ovo je u toku na Pickbox - odgledala sam 3 epizode u parcicima na preskok - deluje mi da valja za horror murder mystery - bar je dobra ideja da se smesti na najizolovaniju tacku na planeti:

 
da li je neko vec gledao? iz 2020 je serija, 12 epizoda.
 

Video prvu sezonu od 6 epizoda, sasvim dobro i preporučljivo uz neke rup(ic)e u priči i završetku ali sad me privlači da pogledam drugu sezonu koja je izašla pre mesec dana.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...