Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

https://www.imdb.com/title/tt19395018/?ref_=nv_sr_srsg_1_tt_6_nm_2_q_cons

Constellation

Izašle su 3 epizode, koje su prilično zanimljive.

Evropska svemirska agencija, Nasa i Rusi na Internacionalnoj svemirskoj stanici, sve je super i divno, dok eksperiment sa nečim kvantnim dovede do katastrofe.

 

Pošto je skoro svim serijama u novije vreme, največi problem da scenario izvede priču od početka do kraja, nadam se da neće i ovo upropastiti, jer ima potencijala.

 

Edited by Arkadija
  • +1 2
Link to comment

ted na peacock-u.
seth mcferlaine nastavlja tamo gde je stao pre 10ak godina s ted filmovima, al' ovaj put sa serijom od 7 epizoda u vidu nekog tipa prequela.
radnja je smestena na pocetak 90ih, pa ce se dobar deo ljudi koji je u to vreme bio u godinama glavnog junaka (ili nesto stariji) lako povezati sa pricom, likovima i opstim kontekstom. pritom, autori se sjajno poigravaju miksujuci savremenije teme i opsteprihvacene stavove s tim vremenom - ne postoji zajednica, institucija, religija ili koncept (poput omiljenog mi: "cerebralnog humora") koji nije potkacen, ismejan ili direktno isposipan kofama govana.
preporuka za sve koji vole malo siroviji old-school humor i nisu preterano optereceni politickom korektnoscu. (svakako nije za osetljivije na bilo koju od pomenutih tema.)

  • +1 2
Link to comment

Onako neobavezno virkam šta bih dalje gledao, naletim na ovu listu, majko mila koliko je sve otišlo u hiperprodukciju i besomučni marketing.

 

#3 đubre, #4 teško đubre, za #5 je neko ovde lepo secirao, kreće dobro, ali je na kraju đubre (a ocene sve 90+ :isuse: ), Fargo, eh, ok je, ali miljama daleko od 94%

Link to comment

Odgledao Happy Valley.

 

Odlična je serija. 

 

Neverovatno je kako Englezi uspevaju u svojih 6 epizoda po sezoni tako uspešno i temeljno da razviju i izgrade likove, svaka čast.

 

Sviđa mi se što u svakoj sezoni imamo neutralnog, "normalnog" čoveka koji biva na neki način nateran da upadne u situacije koje iz njih izvlače najgore... Zanimljivo je gledati razvoj i sudbine tih likova. 

 

 

 

 

  • +1 5
Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

Odgledao Happy Valley.

 

Odlična je serija. 

 

Neverovatno je kako Englezi uspevaju u svojih 6 epizoda po sezoni tako uspešno i temeljno da razviju i izgrade likove, svaka čast.

 

Sviđa mi se što u svakoj sezoni imamo neutralnog, "normalnog" čoveka koji biva na neki način nateran da upadne u situacije koje iz njih izvlače najgore... Zanimljivo je gledati razvoj i sudbine tih likova. 

 

 

 

 

Jesam ti reko 😜

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Vidim da HRT2 od veceras emituje miniseriju La Fortuna (2021, Movistar+) i da je ima i na HBO OnDemand.

Inspirisana je istinitim dogadjajima otkrica spanske fregate i pravne borbe nad nadjenim blagom: Nuestra Señora de las Mercedes (1786) - Wikipedia, la enciclopedia libre
Reditelj je Alejandro Amenábar, sto je vec preporuka po sebi.
Pogledala sam za sada samo E1: pitka, simpaticno duhovita u spanskim dijalozima, prelepe kombinacije "spanskih" boja. 

 

Link to comment
9 hours ago, Lucia said:

Vidim da HRT2 od veceras emituje miniseriju La Fortuna (2021, Movistar+) i da je ima i na HBO OnDemand.

Inspirisana je istinitim dogadjajima otkrica spanske fregate i pravne borbe nad nadjenim blagom: Nuestra Señora de las Mercedes (1786) - Wikipedia, la enciclopedia libre
Reditelj je Alejandro Amenábar, sto je vec preporuka po sebi.
Pogledala sam za sada samo E1: pitka, simpaticno duhovita u spanskim dijalozima, prelepe kombinacije "spanskih" boja. 

 

Ja gledao odavno...

Simpatično no ništa više od toga...

  • +1 1
Link to comment

za sve koji su voleli zivopisni lik elsbeth tascioni u the good wife i kasnije the good fight, sinoc je poceo novi spin off -> elsbeth.

keri preston je jedna nevidjenja carica :heart:

  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Nebojsa said:

za sve koji su voleli zivopisni lik elsbeth tascioni u the good wife i kasnije the good fight, sinoc je poceo novi spin off -> elsbeth.

keri preston je jedna nevidjenja carica :heart:

Još jedan spin off? Meni to izgleda kao ceđenje suve drenovine.

Sad pokušavam da se setim kada sam izgubila interes za Good wife, valjda posle treće sezone. 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Arkadija said:

Još jedan spin off? Meni to izgleda kao ceđenje suve drenovine.

Sad pokušavam da se setim kada sam izgubila interes za Good wife, valjda posle treće sezone. 

Pa da... Napredovanjem tehničkog dela produkcije sad se mnogo lakše odlučuju na ovakve korake. A i više nije sramota da se neka serija prekine na pola bukvalno...

Link to comment
1 hour ago, Arkadija said:

Još jedan spin off? Meni to izgleda kao ceđenje suve drenovine.

Sad pokušavam da se setim kada sam izgubila interes za Good wife, valjda posle treće sezone. 

meni su i dalje prilicno zabavni (guilty pleasure :blush:). nesto poput boston legal-a, od momenta kad su skrenuli u potpunu dekadenciju, a sto je bilo znacajno ranije nego kad je the good wife krenuo istim krivudavim putevima... al' sam ih i dalje pratio (i pitao se dokle ce...)

  • +1 1
Link to comment

Počeo gledati Režim, izdržao 20 minuta. Prepotentno sranjce. Dosadno, nesmešno, diktatorka i ekipa prikazani kao u onom tupavom filmu Smrt Staljina. Mislim, ako na zapadu zaista tako zamišljaju diktatore onda im je Vučić FDR lično i personakno.

Edited by nautilus
  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...