Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Obe te serije su prilicno dobre, The Unforgotten i Happy Valley.

Nisam ni znala za trecu sezonu, davno je bila druga.

Edited by Stela
  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Milosh76 said:

Jel vredi gledati Happy valley od pocetka? Cuo sam da je dobra, a nikad nisam gledao.

Cepaj. Zaista dobro urađena serija...

  • Hvala 1
Link to comment
On 30. 1. 2024. at 2:01, Mil@n said:

 

I kako ti se bio svideo pacific? Davno sam ga gledao ali se sećam velikog razočarenja posle band of brothers. 

 

Pre svega sećam se očajne glume. 


Ja sam ga relativno skoro odgledao po prvi put, značajno lošije od BoB. Sumorna je atmosfera (što je razumljivo), ali je sporo i dosadno, mnogo konfuzno - bez predznanja iz istorije nemaš pojma šta se dešava, pominju neke baze, ostrva, brodove o kojima prosečan gledalac ništa ne zna.

  • +1 1
Link to comment

Mr and Mrs Smith


zabavno i nepretnciozno i duhovito. sve epizodne uloge kidaju Turturo, Ron Perlman, Sara Paulson, licno Eskobar i BOPE komadant Vagner Moura, cak i jezivi Pol Dejno 

kamera i scenografija fantasticne, muzika isto, ekipa koja je radila na Atlanti je radila i ovde - vidi se to odlicno kadriranje i fotografija, ako moze da se kaze autenticna boja i stil - nema onih plavo sivih filtera, ugodno je za gledanje i deluje stvarno. 


ono sto treba napomenuti - ovo nije Bredov i Andjin film, i to ne treba ocekivati, serija je ustvari prica o jednom paru ljudi koji radi zajedno i u vezi su i krece se kroz taj odnos uz sav stres tog posla, sa akcijom humorom pucnjavom smehom i stvarno odlicnim epizodistima... 


Preporuka 

  • Hvala 1
Link to comment

Line of Duty ("Na duznosti" na Pickbox) - tek sam je nedavno otkrila (!?) - odlicna bar po ovom sto sam do sad pogedala (2-3 poslednje epizode iz S3 i 2 prve iz S4).


Jedini problem sa britanskim policijskim serijama kad ih mnogo gledate je sto se isti glumci rotiraju - u jednoj seriji je glavni good guy inspektor, u drugoj villian, u trecoj zrtva - pre neki dan sam upala na pola neke epizode i zbunio me "inspektor" koga sprovode u lisicama :D

 

  • +1 5
Link to comment

Line of duty je kvalitet The Wire, vrhunska serija.

 

Happy valley gledam trecu epizodu prve sezone... Odlicna je.

  • +1 1
Link to comment

Toliko hvalite Happy Valley da mozda jednom probam ponovo. Pre bas dosta vremena sam pocela i vec se smorila na samom pocetku - iirc dve debele zene, jedna je policajka (glavna junakinja) koja se nesto pati sa decom, nesto droga, socijalni slucajevi, obe smorene pacenice... Za moj ukus previse privatnog zivota glavne junakinje u policijskoj seriji. Zato mi vise lezi serije kao Line of Duty - bar za sada ne gnjave sa tim (gledam sad S1)

Link to comment

Super je Line of Duty, kontam da su oni snimili sta su imali i da tu nece biti nastavaka.

Jer me je Happy Valley iznenadio posle nekoliko godina.

Vrte se glumci sa jedne i druge strane zakona :D.

 

Link to comment
On 3.2.2024. at 2:19, Blojler said:

pogledao prve 4 epizode - lepo to ide zasad...

 

da dodam da je seriju radio "atlanta" tandem - donald glover & hiro murai, koji pored izrazitog, upecatljivog umetnickog izraza, imaju ljudi sta i da kazu na pregrst tema, najbitnije - bez puno uvijanja.

 

murai je postao ozbiljan tv series producent/director: atlanta, station eleven, bear, barry... :ziga:

  • +1 2
Link to comment
On 3. 2. 2024. at 17:12, Milosh76 said:

Line of duty je kvalitet The Wire, vrhunska serija.

 

 

3zosvh.gif

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Masters of the Air

na misice odgledao drugu epizodu. ne mogu ocima da vidim cackalicu u ustima, a ovde to ima u svakoj drugoj sceni :angry:

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...