Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

24 minutes ago, Frank Pembleton said:

Kad je toliko kinte u igri (u smislu tužbi, a i kinte koja se obrće u sistemu) ništa nije čudno. Pogotovo što očigledno ne rade njih dvoje sami ima tu brdo "trkača"...

Priznajem da nisam još sve odgledala.

Link to comment

@Arkadija sasvim moguce da su takva ovlascenja nerealna za NHS. Samo meni to nije smetalo, mogu da apstrahujem lokaciju ako je prica dobar thriller. Isto je moguce da su med. dijagnoze i procedure banalizovane radi gledljivosti (mada je scenarista kazu ex doktorka sa RL iskustvom pistolj-u-facu) - msm da mi ne bi smetalo ni da sam med.profi. 

Link to comment
18 minutes ago, Lucia said:

@Arkadija sasvim moguce da su takva ovlascenja nerealna za NHS. Samo meni to nije smetalo, mogu da apstrahujem lokaciju ako je prica dobar thriller. Isto je moguce da su med. dijagnoze i procedure banalizovane radi gledljivosti (mada je scenarista kazu ex doktorka sa RL iskustvom pistolj-u-facu) - msm da mi ne bi smetalo ni da sam med.profi. 

Serija je odlična u to nema sumnje. Jedino što sam ja proceduralista, pa se obazirem na takve stvari. Do mene je. :rolleyes:

  • +1 1
Link to comment

Drugu sezonu Tokyo Vice odbijam da gledam zbog poslednje epizode prve sezone koja je najgluplja (poslednja) epizoda icega ikada. 

Link to comment

Jel neko gledao Dzentlmena, i vredi li? Pita neko kome je film skroz soldian, ali ga ne voli kao Snatch i Dvocevke, mada mu je u opusu Ricija 3rd best, znaci, odmah ispod njih

Link to comment
1 minute ago, Misko said:

Jel neko gledao Dzentlmena, i vredi li? Pita neko kome je film skroz soldian, ali ga ne voli kao Snatch i Dvocevke, mada mu je u opusu Ricija 3rd best, znaci, odmah ispod njih

 

dobra je serija, Daniel Ings je bio pravi potez

 

Link to comment
15 hours ago, Sludge Factory said:

Drugu sezonu Tokyo Vice odbijam da gledam zbog poslednje epizode prve sezone koja je najgluplja (poslednja) epizoda icega ikada. 

 

14 hours ago, kipo said:

Ovo je kao dobro nesto? Prastajte, nisam u toku...

Jeste glupa poslednja epizoda prve sezone. Sad za drugu videćemo, drugar koji inače kritikuje sve živo, pa i poslednju epizodu prve sezone, je baš oduševljen ovom sezonom.

Link to comment

Under the Banner of Heaven

 

Naletela sam na ovo na Disney+

Serija od 7 epizoda, snimljena po istinitim događajima iz 1982.g. o ubistvi majke i ćerke u Mormonskoj zajednici.

 

Odgledala sam 4 epizode za 2 dana, jer je to doza religijskog fundamentalizma koji mogu da podnesem na dnevnom nivou, stim što su Mormoni poseban nivo ludila.

 

Fantastična serija, sa odličnim glumcima, ovo je valjda prvi put da mi se Endrju Garfild dopao, Vajat Rasel (sin Kurta Rasela) kao da je rođen za ovu ulogu. Sporedni glumci isto izuzetni. Svaka epizoda je preko sat vremena, a nema praznog hoda.  Nema razloga da se ovako visok nivo kvaliteta ne održi do kraja. 

 

Još uvek ne mogu da 100% naslutim ko je ubica.

Edited by Arkadija
  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
On 12. 3. 2024. at 23:19, kipo said:
On 12. 3. 2024. at 17:24, Milošica said:

Tokyo Vice

Ovo je kao dobro nesto? Prastajte, nisam u toku...

Super atmosfera. Jakuze su zaista sjajan japanski entertejnment proizvod, da nema njih Tokio bi bile megalomanske zgradurine i sirotinjske sobice tek. Izneverovao koliko puse svi, "pusi ko Turcin" mi vise nema nekog smisla. Sve kontam koliko puta su na snimanju morali zapaliti novu cigaretu zbog ponavljanja scene :laugh:

  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, Arkadija said:

Under the Banner of Heaven

 

Naletela sam na ovo na Disney+

Serija od 7 epizoda, snimljena po istinitim događajima iz 1982.g. o ubistvi majke i ćerke u Mormonskoj zajednici.

 

Odgledala sam 4 epizode za 2 dana, jer je to doza religijskog fundamentalizma koji mogu da podnesem na dnevnom nivou, stim što su Mormoni poseban nivo ludila.

 

Fantastična serija, sa odličnim glumcima, ovo je valjda prvi put da mi se Endrju Garfild dopao, Vajat Rasel (sin Kurta Rasela) kao da je rođen za ovu ulogu. Sporedni glumci isto izuzetni. Svaka epizoda je preko sat vremena, a nema praznog hoda.  Nema razloga da se ovako visok nivo kvaliteta ne održi do kraja. 

 

Još uvek ne mogu da 100% naslutim ko je ubica.


Scenarista Dustin Lance Black (dobio je Oskara pre 15tak godina za Milk) je sam odrastao medju Mormonima - ne sumnjam da je sva nadogradnja max autenticna, bez obzira koliko ludo izgledalo.



 

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...