Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

Нама није потребан Сити, већ имамо САД као довољно добар пример.

 

Ја сам део живота провео у Раковици, а део на Новом Београду (и на још пет-шест локација у Београду и на још пар у иностранству). Довољно сам матор да памтим ону екипу из мог прошлог поста. То су ми биле комшије, а шљам из МОЦ су им била деца. То је ђубре које омогућава да рађају идеје Моше Пијаде и других људи које у Србији једва да можемо да бројимо у стотинама у свакој генерацији.

 

Већина људи овде има романтизовану представу левице: ви (не сви, Богу хвала, само неки: ипак је ово десничарски форум ;)). Причате о Годару, а не о стварности. Нисам ни ја много другачији са мојим идеализовањем краља и његове свите, да признам ту очигледну истину пре него што је неко други потегне, али разлика је суштинска: ја се кроз своје либерално десничарство заправо залажем за индивидуализам, а ви ризикујете да уместо неког Жижека фасујете младог господина са горње слике. У ствари, не да ризикујете, него га гарантовано добијате: чувени други ешалон, па и сваки следећи, неке комунистичке странке су гладни, завидни, бесни, фрустрирани, необразовани гадови који су и пре револуције једном ногом у криминалу, док другом шутирају своју рибу. Та екипа постројава и стреља, краде и гине попут паса за партијског газду који им је то омогућио. Њихово није да размишља, њихово је да саспу раџу у себе, тапшу у ритму Брениног хита, муцаво понављају реченице из Дневника и убију када затреба.

 

Заборавите СФРЈ из осамдесетих: термин "црвена буржоазија" није случајан. Тито је сукобом са Стаљином створио систем који је деци богатијих и образованијих чланова СКЈ углавном обезбедио монопол на елитна места у држави која би и онако заузимали и у вишепартијском систему јер су добили боље образовање и имали више књига у кући од партијских колега из Раковице. Зато су и многи од њих скапирали у чему је проблем, па као што су њихове деде устале против неправде у Краљевини, тако су и они устали против неправде у комуњарској Југославији.

 

Међутим, зајебао их је Милошевић окупивши под собом баш ова ситна говна која данас гласају за напредњаке. Из тог раскорака је створен страх код Милошевића од Стамболића као потенцијалног председничког кандидата, страх толико велики да га је дебела сељачина и убила. Плашио се јер је то био његов наратив. Сви ми смо тада помислило да је време тог наратива прошло. Међутим, зајебали смо ствар сви који смо учествовали у томе. Црвени вирус је обузео и нашу генерацију, али га нисмо препознали па смо увело исти партијски монопол на елитне позиције, очигледно мислећи да је разлика између једнопартијског система и демократије само у дужини времена које они на власти имају да раде шта хоће.

 

Ипак, понешто је и померено напред. Зато данас до сада неспомињани први еталон новокомунизма највише од свих политичара мрзи не Коштуњавог, који је за њих само достојан презира и исмевања - то је Ђинђић, скидач петокраке са државних институција, градитељ Храма и увођач веронауке. Другом ешалону није потребан разлог за мржњу, њима је довољна само команда, коју су и добили.

 

 

Koliko stereotipa, generalizacija i klasnog staleskog elitizma. 

Link to comment

Za Miloševića je čovek potpuno u pravu. On je prejebao sve i za njegovo vreme je na vrh isplivao najgori šljam iz svih mogućih struktura i slojeva. Zato su se, odokativno govoreći, protiv njega na jednoj strani našli i antikomunisti i oni poreklom iz liberalnijih i ponešto obrazovanijih komunističkih slojeva, ali su zato, kao što taj šljam jedino i može da uradi polovinu stanovništva pretvorili u lumpenproletarijat, i obogaljili ih ne samo materijalno nego i intelektualno (i politički normalno) i, pošto je 5. oktobar stao daj bože na pola posla, a nije ni na pola, ljudi (overstatement) su se lepo oporavili, utvrdili i sad smišljaju kako da bar tu polovinu (a ako može i više od toga) zauvek održe u takvom stanju. 

Link to comment

ne budi gnevan (see what i did there ^_^ ): dos se našao u nebranom grožđu posle 05.10 - osamnest (il koliko beše) stranaka i udruga s rukovodstvima koje apsolutno nije očekivalo potpuni kolaps režima, te su, ležerno uljuljkivani u donacijama za lični budžet iz inostranstva do tada, nepristojno nepripremljeni za funkcionalno obavljanje delotvorne vlasti, trokirali po pitanju svega

Link to comment

ne budi gnevan (see what i did there ^_^ ): dos se našao u nebranom grožđu posle 05.10 - osamnest (il koliko beše) stranaka i udruga s rukovodstvima koje apsolutno nije očekivalo potpuni kolaps režima, te su, ležerno uljuljkivani u donacijama za lični budžet iz inostranstva do tada, nepristojno nepripremljeni za funkcionalno obavljanje delotvorne vlasti, trokirali po pitanju svega

 

pa, generalno, to i kažem

Link to comment

Koliko stereotipa, generalizacija i klasnog staleskog elitizma.

 

Ја сам пребојао дванаест, сви тачнији од цезијумског сата.

Link to comment

a greota što si oterao empea sa onim da ti je nešto zlomislio o deci, imao bi sada sa kime da se raspravljaš o tom postu još jedno makar tri ČvP potforuma.

Edited by Ravanelli
Link to comment

nema se keša, nema se kako zaraditi, besni su jer drugi imaju, osećaju se bedno i onda grade neki svoj paralelan sistem.

Чисто да кажем да ти је супер прича са градилишта, кад је већ нико други није похвалио.

Са друге стране познајем нешто света који исто тако ради за мале паре (неки и на грађевини), али поштено живи.

Додуше имају комшије који су такође били у Тренутку истине  :lolol:

 

Али реченица коју си написао је суштина бурета барута на коме седимо. Тако је пукао цео блиски исток.

Додајмо на томе како млади бахати ловатори данас пуне новине, и ето весеља у најави.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...