Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

meni je daleko tragičnija figura ovog teksta taj stariji brat koji će u budućnosti morati da šljaka i za sebe i za malog i za kevine dugove.

 

i još će svako malo da mu seru po glavi da je pička, da neće da se suprotstavlja, te da ne razume i ne voli.

Link to comment

Ma apsolutno je autentično, ali kakve to ima veze? Pročitao sam oba teksta i ništa novo nisam saznao. Osim što sam dobio uvid u srce tame, jedan polumozak veličine graška.
Ima puno ovakvih "intervjua" sa prestupnicima koji se peru pred sobom i pred Bogom. Kao intervju sa Čarlsom Mensonom ili Kristijanom Golubovićem.

 

 

Pustite se ovog sajta i ovih anegdotalnih kvazilevičarskih kenjarija, iz ove "teorije sa tribina i teretane" ništa pametno i normalno neće izaći. Prizivam ovde Symeta da svojim srebrnim jezikom i levičarskom spikom razgoni ove demone krive pameti.

Link to comment

nesto sam flashirao nocas u snu pa mi se javilo da se ovde pre par meseci bio pojavio neki decko koji je pokusavao da pise iz te neke perspektive, kao navijaci avangarda levice i radnistva (karikiram, ali ide na tu stranu)..... secam se da me to iznerviralo pre svega iz ugla sranja koje navijaci proizvode cim zinu pa ih to prosto dezavuise za bilo kakvu odgovornost drustvenog tipa. jel se neko seca ko je to bio, tj koji nick, i da li slucajno ima neke veze sa ovim sajtovima?

 

Samo da pojasnim, ja nisam nigde pisao da su navijači avangarda levice i radništva, već da je potrebno preispitati odnos prema njima. Intelektualci po difoltu drže građanske pozicije, i ako slede svoj klasni instinkt preziru ove slojeve kao i sve socijalne pojave koje su vezane za njih. Mislim da neko ko potiče iz srednjeklasnog miljea ili je intelektualac, ako želi da ima pozicije koje nisu suprotstavljene narodu mora da sprovede čitavu revoluciju svojih ideja kroz edukaciju pre svega, i da odbije da sledi ovaj svoj klasni instinkt.

 

Posle toga, već sam pisao da je prezir prema radničkoj klasi (recimo onaj kakav je postojao u predratnom periodu) danas zamenio prezir prema ovom, samo jednom sloju unutar nje. Kada radnička klasa kao identitet ne postoji, prezir prema dizelašima "radi posao"; i čak unosi podele u radničku klasu samu (gde neki njeni delovi reprodukuju odnos viših klasa prema delu klase kojoj i sami pripadaju).

 

Sa sajtovima nemam veze, prosto delim taj stav koji kad-tad mora da prihvati svako ko pretenduje na to da bude socijalista.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

a be, ima toliko klinaca koji isključivo i žive opšta mesta, tj nisu opšta mesta to zađaba

 

Previše je stereotipa, već mnogo puta viđenog i očekivanog, u priči. Mogu da razumem motiv i poentu, ali i dalje ne mislim da je to dobar put da se dopre do bilo koga. Da, ovakve priče su neosporma realnost, ali se plašim da njihova tipizacija dovodi do udaljavanja od konkretnih ljudi i pojava. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...