Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

sto se tice margine, nikako se ne slazem da je obimna toliko koliko kazes.

stariji su mi pričali da se prava slika dobije kada se ode u vojsku.

 

setimo se ogleda sa procentom glasača za radulovića na forumu i optimizma jer će i prijatelji tako glasati.

 

 

 

živimo u relativno izolovanim slojevima

Edited by Ravanelli
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

postoje li u srbiji neka istrazivanja navijaca, da vidimo demografiju?

jel imamo nekog sociologa ili etnologa na forumu?

sigurno ima nešto ali kapiram da nisu privlačni za neki ozbiljniji rad i obezbeđenje finansija za to.

počeli su se pojavljivati u umetnosti. klip, varvari... trebaće vremena dok ih akademija ne obradi i to ne postane dostupno.

Edited by Ravanelli
Link to comment

daj nemoj mi sada kretati sa tim kul trolovanjem. ajde mi stvarno reci šta ti misliš o tim ljudima?

pa ne mogu da pricam o tim ljudima. svako ima svoju pricu, a cvrsto verujem i da je svako odgovoran za svoje postupke.

Link to comment

stariji su mi pričali da se prava slika dobije kada se ode u vojsku.

 

setimo se ogleda sa procentom glasača za radulovića na forumu i optimizma jer će i prijatelji tako glasati.

 

 

 

živimo u relativno izolovanim slojevima

 

pa da si bio u vojsci, onda bi možda imao pravu sliku. 

siromašna deca ne mogu da napreduju ni u huliganskom okruženju. uvek će bogati huligan oko sebe okupiti više uvlakača koji će ga podizati u tom sistemu. 

Link to comment

postoje li u srbiji neka istrazivanja navijaca, da vidimo demografiju?

jel imamo nekog sociologa ili etnologa na forumu?

 

ne znam za prvo pitanje. rekao bih, jako slabo. ona koja postoje nisu prosto dovoljno u[la u temu.

 

što se drugog pitanja tiče, pre bih konsultovao arslanagića koga smatram jednim od boljih mislilaca na tu temu.

 

my two cents, bavljenje fenomenom navijanja prevashodno kroz prizmu ekonomske situacije je jako usko i neće dati očekivane rezultate pogotovu kad se u startu ne pravi distinkcija između ultras kulture i huliganstva.

za mene je ultras kultura (sa sve nasilničkim ponašanjem koje može da ide uz nju) jedno naličje građanskog društva u kojem prebivamo od 1918.

prvo bi pojavu trebalo analizirati globalo i unverzalno, a onda doći do lokalnih oblika.

Edited by McCabe
Link to comment

prasline govoris stvari koje se podrazumijevaju. niko ovdje ne poziva na komunizam

Нормално, када су сви храбро побегли у своје природно станиште - једноумље. Осим, наравно, једног ил' два муџахедина који су остали да се мартиризују па да уз почасти оду у црвени рај (рез на шале са мантијом).

Link to comment

Pa ima ovo, for vat ic vrt

 

 

 

Stopa nezaposlenosti mladih između 15 i 24 godine je 50 odsto, dok je mali broj onih koji su na evidenciji nezaposlenih sa visokim obrazovanjem.

 

Mislim, jasno je da je cifra dobijena na osnovu ko zna kakvih istraživanja i nekih projekcija, da se tu gledaju samo oni koji su prijavljeni na biro, da ima onih rade na crno itd itd. Ali je i pored svega toga ta stopa poražavajuća i simptomatično je da je u toj priči daleko veći broj neobrazovanih. I šta misliš, kakvi su to mladi, da li su oni bliže onome što smo videli na prezupču ili, ne znam, onoj doktorki što kuka kako je aplicirali na 100 mesta i svuda su je odbili? Ili, ako su nešto između, šta je to između? Jer oni koje ja srećem, ne kažem da ih ima puno, ali imam neki reprezantativni uzorak od 5-6 klinaca, oni su pre ova prezupč priča - i to, da opet naglasim, ne znači da su huligani i sitni krimosi, nego da duvaju, pljugaju, bleje, ne znaju šta će i gde van kraja, odustaju od više poslovne, idu na tekme, žele više i mrze one koji to imaju i kapiraju da im u životu nije pružena šansa. Sad, može neko da sere da su lenji, glupi ili pokvareni debili koji nikad nisu naučeni vrednost rada, zalaganja ili preduzetništva, a može taj neko i da jede govna jer se mora uzeti u obzir činjenica da oni dolaze iz okruženja/klase/ekonomske situacije koji im prosto nisu pružili šansu, osim kroz sport ili eventualno neki ludački talenat, pa sad za muziku ili za matematiku, svejedno, ali takvih je prirodno u promilima.

Link to comment

pa da si bio u vojsci, onda bi možda imao pravu sliku. 

siromašna deca ne mogu da napreduju ni u huliganskom okruženju. uvek će bogati huligan oko sebe okupiti više uvlakača koji će ga podizati u tom sistemu.

 

Хулигани у војсци :lolol:
Link to comment

sigurno ima nešto ali kapiram da nisu privlačni za neki ozbiljniji rad i obezbeđenje finansija za to.

počeli su se pojavljivati u umetnosti. klip, varvari... trebaće vremena dok ih akademija ne obradi i to ne postane dostupno.

ajd ako naidjes nekad na nesto, javi

 

za ogranicenu percepciju da radulovicem kao primjerom se potpuno slazem, s tim sto ona ne zavisi samo od klase nego i od uze i drugacije formirane grupe, kao i direkcije dobijene bilo kroz laicka interesovanja bilo profesiju, pa se sa jednakom vjerovatnocom moze pripisati objema stranama u ovoj raspravi. ali opet kazem, nacelno se slazem da takve pristrasnosti postoje i da ih na forumu cesto ispoljavamo.

Link to comment

Хулигани у војсци :lolol:

 

?

 

prva rečenica je posvećena komentaru na haslerovo odjebavanje morgane iz diskusije uz pomoć navodne vojske.

 

a ostatak je realan prikaz vanvojne realnosti...

Link to comment

pa da zovemo arslanagica na topik, super :)

 

mekejbe, ajd ako ti nije bed napisi jos o svom stanovistu, djeluje zanimljivo

 

edit, ticeru, ravaneli je sluzio civilno, nije govorio o svom primjeru, sve je ok. ja se nisam osjetila prozvanom, mozda grijesim.

mislim valjda vojska kao agregat svih slojeva, jel?

Edited by morgana
Link to comment

Тичеру, извини, журим па сам хтео да сажмем цео свој коментар у тај ван лајнер са смејањем а могуће да сам у старту лоше схватио шта си хтео да кажеш. :isuse:

 

Ја сам хтео да кажем да сиромашна деца итекако могу да напредују у хулиганском систему јер се пика ко има чуку, а не ко има бољу јашу и трешу, а чуку у младости најраније добијају они који први остану без контроле јер свести о последицама нема ни код кога у тим годинама. Значи, прави хероји улице™ су беспризорни чији је мозак преживео дување лепка са дванаест, а не мамини и татини синови. Сиромашни са дугим крими стажом су газде који узимају кинту јер их само кинта и занима, а медије препуштају будалама које су увек имале све осим славе.

Edited by Прслин
Link to comment

?

prva rečenica je posvećena komentaru na haslerovo odjebavanje morgane iz diskusije uz pomoć navodne vojske.

a ostatak je realan prikaz vanvojne realnosti...

 

kako sam odjebavao? čak sam sa "stariji mi pričali..." isključio da sam ja tu faktor.

drugo je isto primer koliko je moguće da smo zatvoreni.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...