Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

I to je ponavljam, ok, to je ionako geto priča i mentalni sklop od preko bare gde je gengsta kultura odavno pobedila osvešćene smarače i aktiviste

ili što kaže pjesma:

 

Link to comment

Pa živelo se i radilo i pre demokratije...

 

Navijačko pleme : prvo YU istraživanje, Magdalenić, Ivan; Perasović, Benjamin; Radin, Furio, Zagreb : RZ RK SSOH, [1989] (Varaždin : Varteks, Tiskara)

Tipovi stadionske publike i uloga ekstremnih navijača / priredio Furio Radin, Zagreb : Institut za društvena istraživanja Sveučilišta u Zagrebu, 1991- .

Zagrebački nogometni navijači: grupni portret s BBB u središtu / Nenad Fanuko, Ivan Magdalenić, Furio Radin, Zoran Žugić, Zagreb : Institut za društvena istraživanja Sveučilišta, 1991. ([s. l.] : Darko Kajić)

 

Fudbalski ritual / Ivan Kovačević, Gledišta : časopis Beogradskog univerziteta ISSN: 0017-1166 SG=p 7276.- God. 28, br. 5/6 (1987), str. 71-82

 

itd...

 

Ma samo pitam da li su oni. 

 

Secam se da je Ivan Kovacevic bio profa etnologije na FF, ako se ne varam.

Link to comment

Primecujem puno simpatija za ovog Fernua, i ovde i tamo, a bogme ja nista od njega sem lupetanja nisam video (i poneceg naizgled prepisanog iz aktivistickih brosura).

 

Balavac.

 

Sta je sada tamo? (Postoje dva tamoa.)

Edited by Budja
Link to comment

Ima samo jedan tamo™, a ovaj na koji ja mislim je samo "tamo" (Chez Vasa).  :D

 

PS. Izvinjavam se sto sam rekao da je balavac, ali bas mrzim kad neko imputira da zastupam elitizam. Sto ne moze biti dalje od istine. Osim ako je elitista svako ko je obrazovan i zna o cemu prica. 

Link to comment

dobar je parapsihopatologara, samo ga jebe što se prejeo motki za ovo.

 

ali kako se cepaju dlake, definiše, montira...

Edited by Ravanelli
Link to comment

Pričaj mi bezbroj puta na sličan način o nesreći, siromaštvu, masovnom umiranju (verujem da ti sve zvuči više nego poznato) i postaće mi emocionalno manje-više neutralan deo svakodnevice, bezličan. To je mejnstrim način doživljavanja rugobe stvarnosti koji možeš prihvatiti, odbaciti, ili ga iskoristiti. 

 

ne mogu da se ponavljam, mogu samo da dodam da je potpuno nebitno kako ti, tony ili neko treci ZAMISLJA kako bi trebalo da izgleda intervju sa socijalne margine. mozda vi i jeste ciljna grupa, ne znam sta su uopste namere ovog sajta i ovog intervjua (sem onoga sto naslucujem, da se zauzme odredjena, zanimljiva socioloska pozicija), ali sam siguran da bi ono sto bi vas zadovoljilo kao sadrzaj skoro pa sigurno moralo da bude neautenticno tj izmisljeno.

Link to comment

zato sto je to jedno pravilo zanra, kada se iz okvira jedne socijalne grupe projektuje slika namenjena drugoj socijalnoj grupi uvek je daleko lakse da postignes cilj tako sto ces je obogatiti elementima koji ne postoje u realnosti ili su vrlo retki, egzoticni izuzeci. to ti je kao u "kad budem mrtav i beo", kada bi iz njega izvukao napolje egzoticni pop deo (karijera pevaca) ostala bi ti socijala koja bi filmu oduzela atraktivnost koju ovako ima, i sumnjam da bi prismrdeo kultu koji ovako ima, iako je to mesanje lumpenskog i proto hipsterskog u sustini vrlo dubiozno.

 

 

opet ulecem, al' nek ostane, ako yolo vidi

tezak u smislu zivotno tezak ili u smislu snazan?

 

tezak u smislu klisea, na to sam mislio, uzasno su sve te price slicne da ne kazem iste. 

Link to comment

ne mogu da se ponavljam, mogu samo da dodam da je potpuno nebitno kako ti, tony ili neko treci ZAMISLJA kako bi trebalo da izgleda intervju sa socijalne margine. mozda vi i jeste ciljna grupa, ne znam sta su uopste namere ovog sajta i ovog intervjua (sem onoga sto naslucujem, da se zauzme odredjena, zanimljiva socioloska pozicija), ali sam siguran da bi ono sto bi vas zadovoljilo kao sadrzaj skoro pa sigurno moralo da bude neautenticno tj izmisljeno.

i ako može refn da režira nešto u fazonu breaking bada.

šalim se, delovalo mi kao fora

---

inače došli smo od neutentičnog intervijua do toga da je suviše klišeiziran, ili da je prezupč gomila opštih mesta.

meni ostaje da sam čuo nešto o grupi ljudi od kojih nisam mogao da čujem neke stvari i to me otvara novo znanje. naprimer kako lik iz kurirske skuplja za kola i kako konta da se ženi (oba pitanja su trenutno misterija u mom životu iako imam odlične uslove a ne radi mi se to, dok on to skoro defoltira), imao sam identifikaciju sa njim po pitanju gazde službe i njegovog mercedesa i glavnog parketara i njegovih 15 stanova koje bih voleo da imam; priča klinca nudi ono što je osnova tribine (tu su zajedno, ne želi tada da bude tada sa drugim ljudima), priču o bogatim ribama iz škole klinca, kako ide treniranje, da je svestan da će možda morati da plati cenu, kako skuplja keš po 200 dinara, odnos sa buržujima je dobro istražen... 

 

 

ja stvarno ne znam ta je tu kliše? za moj život je to novo. ja to nisam radio kao oni i tako živeo. baš me interesuje šta je kliše?

 

 

drugo ne znam da li ste mislili da je to kliše u smislu onoga što možeš pročitati/videti drugde jer ne možeš (recimo da je klip bio blizu).

Edited by Ravanelli
Link to comment

meni ostaje da sam čuo nešto o grupi ljudi od kojih nisam mogao da čujem neke stvari i to me otvara novo znanje. 

 

blago tebi. ali to što si ti nešto novo saznao je samo tvoj problem.

 

ja ništa novo nisam pročitao ni video jerbo sam odrastao i živeo u prigradskom naselju imajući kontakt i sa društvenim slojem poput ovog na koji ste ovlažili. moj odnos prema njemu je daleko kompleksniji i subjektivniji, što će reći, razumem ga koliko i ostatak sveta oko sebe i nemam ni promil kapaciteta za tu priču o moranju razumevanja i iz nje proisteklom prebacivanju da nešto ne razumem dovoljno. šta više, doživljavam je intruzivnom i uvredljivom. i po sebe, a i po taj društveni sloj koji smatram jako heterogenim. 

Edited by McCabe
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...