Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

ma da, ovo je izmisljen intervju. brat streber koji se lozi na ameriku i mladji brat klosar koji duva, ponavlja i ide da bije pedere. jos samo fali dimitrije vojnov da napise scenario za neki ogavan film.

9bj6f7.jpg

Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

Polako samo, mantija ti se pretvara u satorcic.

Да, хвала ти што си ме подсетио: и њихова деца које воле своје тате без обзира на све™.

Link to comment

pre nego što sam diplomirao i krenuo sa karijerom i ekselom, šatro sam služio civilnu i levitirao. ćaletu je tada pukla firma jer kriza, keva je bila tehnološki višak i nismo imali keša, pa sam jedno mesec dana nosio parket na gradilištu sa istim ovakvim likovima. nije baš da sam to morao da radim, ali imao sam još razloga, a i želeo sam da priuštim sebi izlazak na kraju nedelje.

iskreno, mislim da se nisam gore osećao u životu. radio sam za hiljadu dinara dnevno od 7 ujutru do 4 popodne. kada bih otišao do grada gledao bih kese iz šopinga koje su ljudi držali na stolici do sebe u kafiću i nisam mogao da shvatim kako mogu da priušte to sebi. preračunavao sam to u svoj rad, gledao koliko je dana na gradilištu ta majice i zašto plaćaju 1/5 moje dnevnica na samo jedno piće. uopšte nisam mogao da razumem odakle im i osećao sam se toliko jadnijim od svih jer nemam.

najbedniji osećaj je bio kada sam radio neku novu zgradu, i od paketa parketa sam napravio sto i stolicu da ručam. kuvano jaje i tunjevina od kuće, jogurt i kifla iz pekare dole. sedim, jedem i dolazi neka riba mojih godina sa kevom da gleda stan. moja gozba je zauzela dobar deo hodnika, a oni su morali da me prođu da bi došli do svog stana. način na koji su obe preskočile mene i moj obrok mi je verovatno low point u životu. one su bile srećne, jer jebiga ako imaš para da uzmeš stan ti sigurno stvara osećaj koji čini čoveka jakim. sa druge strane ja sam bio neka beda koja jede u hodniku, servisira njihov stan... 10 klasa ispod. preskočile su me kao govno na putu ka svojoj sreći. jako zajeban nemoćni bes sam imao tada. ništa u životu nisam želeo kao da srtetnem tu ribu u gradu i da je jebem.

tada sam i skapirao zašto zidari dobacuju ribama na ulici - jer ne mogu da ih imaju i to frustrira. oni su najniži od svih slojeva i kući imaju luzeraj paralelan svom.

 

od ekipe na poslu, bio je jedan koji je bio u trenutku istine na pinku. snimalo mu se baš kada smo radili zajedno. cela porodica je bila u studiju, a sva pitanja su bila vezana kako je varao ženu, jebavao maloletnu radnicu u njihvom str.u koji su ranije držali i slično. on je priznao i išao dalje. pao je kada je tvrdio da je jebao pevačicu na nekoj svadbi. znači skapirali su mu kompleks, videli da se suviše hvali kako vara ženu i uhvatili su ga na to. ajde što on to sve radi, ali koje je to uništavanje čoveka, beda. njemu je cirkular presekao palac uzduž jedno druge nedelje mog rada. to je bilo oko 9 ujuturu, čovek nije hteo da ide u bolnicu da ne bi izgubio dnevnicu. tek kada je došao nadzornik je bio nateran da ode. sutra se naravno pojavio na poslu, jer ko bi gubio dnevnice.  inače je lik prevarant, lažov, pička. ako ga uhvatiš u laži ili da hoće da te zajebe samo bi prešao preko toga i primio na sebe. introspekcije nula, verovatno se trudio da što manje razmišlja i stalno je bio u spidu, baš d ne bi razmišljao koliko je sjeban.

dule bosanac, je bio verovatno najbolji lik tamo. pošten, ispravan, poštuje te do panja. sećam se kada je izvadio cenovnik koji mu je dao pop i počeo da pljuje po crkvi. on mi je tamo bio uzor.

cole je bio ono prosečan klinac iz te priče. iz sela 15km od ns.a je. gilja na gradilištu da bi platio saobraćajnu kaznu. vozio je pijan juga i napravio saobraćajku sa većom štetom. ideja porodice mu je da napravi dete nekoj ribi, ona da ga odgoji, on plaća alimentacije (ili ne) i onda da krene da se druži sa klincem posle njegove 18. do tada su smor.

ovaj četvrti, kome sam zaboravio ime, je bio žešća pička. uvek mi je uvaljivao da radim više od njega, pa smo se na kraju sporečkali sa razdvajanjem. inače je sve vreme pretio kako će reći nadzorniku da ne valjam i da me neće uzeti za još jednu nedelju. bilo je interesantno kako su svi cvikali od nadzornika - bogovi koji im daju posao. sa tim četvrtim sam skontao da imaš dost moći ako te boli kurac i kako treba ustati za sebe.

 

inače lik koji držao celu firmu je parketirao zgrade i za kompenzaciju bi uzimao stanove koje bi dalje prodavao. bio je prebogat. recimo da je imao 15+ stanova u tom trenutku.

 

ukratko, tamo sam naučio više o dobroti komunizma više nego bilo gde.

a besa i ozlojeđenosti sam u sebe navukao za sledećih godinu dana kapiram i  stvarno mogu da razumem kada se nešto polupa i mrzi jer imaš besa u sebi.

 

moj drugi bitniji susret sa tom ekipom je bio kada sam došao u bg i 6 meseci živeo na staroj bežaniji sa dva bosanca koja sam našao preko neta, večita studenta, noćna čuvara kladionica. oni su bili jako dobri likovi, ali opet lumpen bez keša i sa besom.

 

ja njih kontam kao socijalan problem, isto kao rome koji tuku rašu popova, crnce u francuskoj koji rajotiraju, samo su ovo jebeni mejdžor problem i neverovatni su u količinama u našem društvu. to je ta ekipa koje se šiba na utakmicama, bode, razbija grad, nije za šetnje ponosa, diluje na sitno, nosi trenerku kao uniformu, visi po kafićima bezidejno...

jedino što oni nažalost nisu seksi grupacija, pa da se njima neko bavi sa razumevanjem. oni ovde stoka, debili, idioti... dajte malo ljubavi koje imamo za toliko sličnih.

 

prezupč je pogled razumevanja ka toj populaciji

 

10402980_1492238534371293_21966238420999

nas brat sa humanistike, protestvuje zbog nedostupnosti obrazovanja! "obrazovanje je samo privilegija bogatih a ja to ne mogu da podnesem" - kazao je za nas list

 

 

 

zašto je tako? tehnološki viškovi od roditelja koji isto gledaju da nađu neku kombinaciju da porodica pregura, društvo u kome uspevaju samo politički povezani krimosi, negativna selekcija pičaka i ulizica, nebojša stefanović, zato što nemaš para da izađeš, da jebeš, mediji nastali kao poluga vlasti koji su tu samo da zaglupljuju, propali obrazovni sistem... nejmit. 

 

to ti sve bre gradi bes.

 

 

razumite ih.

 

 

 

 

 

+++

 

svrstava, u kategoriju moroni. 

jebote, marlon brutal, 21vi, racije svaki dan, gudrovina, cigle :D :D :D

za one sa jeftinijim ulaznicama, 21vi je beverli hils medju blokovima, realno veze sa blokovima nema sem sto je sa te strane reke, a mali klosar je to o cemu repuje slusao od starijih

inace fakat nije los emsi, to moram da priznam. no vidim da vlada misljenje da je djus dojaja emsi, pa onda ovo mozda i nije previse relevantno.

može čisto informativno - otkad je "čru" bitno za rep?

masa velikih crnaca u koje se svi kunemo su isfejkovali tu priču, u smislu - nisu je doživeli, nisu živeli tako kako repuju.  ali su umeli da ispričaju i prodaju priču, imaju doup pojavu, vokal, fazon, posrećilo im se i zato i kažemo "ovaj rep najveća je prevara"  i sve je o "konstruisanju" lika na mikrofonu koji uopšte ne mora da odgovara stvarnoj ličnosti. i ta priča važi za 107% repa.

 

 

 

što se tiče marlona, ovo je mentalna disekcija naše site & besne dece:

 

slušam repere nisu ni za kurac,

vojislav je šešelj, ratko je junak, a marlon je brutal

...

male su vam šanse ko kita na spidu,

jer gotivi vas publika kao šiptar slaninu.

palim spravu zipom ko ludi čika kure,

po šahovnici kenjam, a kuranom brišem dupe.

mrzim U 92 od njih mi se sere

i nazovi nacije nastale od srba druge vere

 

Edited by Ravanelli
Link to comment

Dosta govori ili o intelektualnim kapacitetima ili o svesti o vremenu i društvu u kome živiš to da li neko ume da prepozna autentičnu stvar kao autentičnu ili će radije da se zavarava da je nešto što mu se ne sviđa izmišljeno. Ukratko, tužno je koliko nemate pojma ili koliko ste isključeni kada možete tako nešto da mislite. Možda ste samo prematori ili ste previše za komp/tablet/mobilni zakovani bez dodira sa spoljnim svetom, što je donekle razumljivo, i ja upadam u takve krize prečesto. U stvari, siguran sam da niko od vas matoraca što ovde se(i)rete nije pričao s nekim 15godišnjakom iz Kumodraža ili s nekim 20godišnjim magacionerom iz Borče u poslednjih 20 godina. Samo što ja jesam i kažem vam da to tako zvuči. Pored toga što poznajem čoveka koji je radio intervju i što mi je lično potvrdio da je sve autentično, Ali dobro, stvarno neću više o tome.

 

Što se ostalog tiče, Manč - i lubo, donekle, ostali baš niste bili konstruktivni osim Prslinovog trejdmark živopisnog stila, koji pozdravljam - da izvedem do kraja ovu priču koju si potegnuo. Slažem se da se levica (kao valjda i svaki kršten ideološki sistem) bavi  uzrocima, a ne posledicama, ali ne vidim ništa loše u ispitivanju i prikazivanju posledica, koje su, na kraju krajeva, mnogo životnije, narativnije, pa samim tim i jasnije nekome kome pokušavaš da prodaš svoju priču nego da mu kažeš aj idi čitaj Markuzea ili da ga gađaš citatima Badjua. Ja sam probao ovo drugo i u najboljem slučaju sam od klinaca (19+) dobijao neko polurazumevanje da je to što im pričam ispravno, ali ne mogu baš da skapiraju kako tj. zašto, nego je sve na tom intuitivnom nivou. Naravno, obrazovanje, kao što reče Lenjin, učiti, učiti i samo učiti, to jeste najbitnije za nekakvo osvešćavanje radničke klase, ali šta ćemo s onima koji su već odustali od toga i kojima je ceo taj akademski trip palamuđenje, šta ćemo sa tim kuririma i maloletnim navijačima, reperima i polaznicima kojekakvih MOC-ova ili viših poslovnih, masama iz predgrađa, koji zapravo danas nemaju budućnost osim negde između ekstrema prekarne pozicije i nasilnog kriminala, a koji čine okosnicu radničke klase koju treba "osvestiti"? Mislim, to je poenta ovog sajta prezupč, ništa više i ništa manje. Ti kao da odričeš teorijski okvir tvrdeći da se ova ekipa ne bavi posledicama... Pa evo, pročitaj malo, videćeš da postoji teorijski promišljaj tj. da se razumeju uzroci, pošto kapiram da nije argument da ti ja sad nešto tvrdim iz ličnog poznavanja ekipe (uglavnom preko interneta, doduše). Ali bavljenje posledicama je ono što prodaje priču, jebiga i novinari znaju da najbolje prolaze human interest stories i ne vidim ništa loše u tome da se i levičari time koriste u propagiranju svojih stavova i prikazivanju svog narativa. Mogu i desničari, samo što bih tu video nešto loše u fazonu Siti uvede rezervu koja krene da zabija golove. :P

Link to comment

pa problem, uslovno govoreci, je upravo sto izgleda da se sajt posvetio marginalcima a po topiku sudeci predstavlja ih kao siroku klasu. u radnickoj klasi su i kuriri i huligani i mooc-ovci i polaznici vise poslovne i kasirke a priznali mi to ili ne, i dobar dio foruma.

od svih njih, samo kurire i navijace vidimo na portalu, a ostale u tvom postu, koji je mozda pismo namjere.

ok je osvijestiti postojanje i uzrok margine a imati portal o bilo cemu sto privlaci citaoce je tek ok. ali ako vec analiziramo, podmetanje margine za siroku klasu nije ok, u smislu da nije tacno.

 

mislim ovo radnicka klasa da se shvati uslovno. a uostalom i ne mora, mozemo se drzati te terminologije, svodi se na isto.

Edited by morgana
Link to comment

 

 

 

+++

 

može čisto informativno - otkad je "čru" bitno za rep?

masa velikih crnaca u koje se svi kunemo su isfejkovali tu priču, u smislu - nisu je doživeli, nisu živeli tako kako repuju.  ali su umeli da ispričaju i prodaju priču, imaju doup pojavu, vokal, fazon, posrećilo im se i zato i kažemo "ovaj rep najveća je prevara"  i sve je o "konstruisanju" lika na mikrofonu koji uopšte ne mora da odgovara stvarnoj ličnosti. i ta priča važi za 107% repa.

 

 

 

što se tiče marlona, ovo je mentalna disekcija naše site & besne dece:

naravno da moze. tebi nije, meni jeste, kao i sve ostalo u zivotu sto pretenduje da hvata siri kontekst. simple as that.

ako neko ko dobro zivi prica o getu, necu ga shvati ozbiljno. kao ni nekog ko radi u koorporaciji a sere o zenskim pravima, npr.

 

dodatno mi se smesno sto potpuno drugacijim predstavlja hud u kome sam odrastao i ziveo do polovine 90tih.

 

 

inace, ponadaj se da su vodje tih ekipa sa bakljama radnicka deca koja mrze zato sto nemaju :D

Link to comment

 

 

inace, ponadaj se da su vodje tih ekipa sa bakljama radnicka deca koja mrze zato sto nemaju :D

a i to je nekakav san o americkom snu, klinac sa dna da se probije do vrha pa makar i u paralelnom drustvu ako ne mejnstrimu. romanticno ali netacno. to sto su likovi sa dna isplivali devedesetih je samo slucajna podudarnost a ne zakon o isplivavanju.

Link to comment

nesto sam flashirao nocas u snu pa mi se javilo da se ovde pre par meseci bio pojavio neki decko koji je pokusavao da pise iz te neke perspektive, kao navijaci avangarda levice i radnistva (karikiram, ali ide na tu stranu)..... secam se da me to iznerviralo pre svega iz ugla sranja koje navijaci proizvode cim zinu pa ih to prosto dezavuise za bilo kakvu odgovornost drustvenog tipa. jel se neko seca ko je to bio, tj koji nick, i da li slucajno ima neke veze sa ovim sajtovima?

 

drugo pitanje, nisam gledao ikiceve "varvare", zadesilo se nisam bio u srbiji kada je to krenulo i onda je bio kratak bioskopski zivot. a i realno sam se bojao da li ce da me iznervira kao sustinska trivijalnost kao sto me tu "klip" iznervirao, tim suvim skoro pa persifliranim dokumentarizmom umesto neke, nekakve, moguce refleksije. sad, jel gledao neko "varvare" i gde se oni uklapaju u ovu pricu.

Link to comment

pa problem, uslovno govoreci, je upravo sto izgleda da se sajt posvetio marginalcima a po topiku sudeci predstavlja ih kao siroku klasu. u radnickoj klasi su i kuriri i huligani i mooc-ovci i polaznici vise poslovne i kasirke a priznali mi to ili ne, i dobar dio foruma.

od svih njih, samo kurire i navijace vidimo na portalu, a ostale u tvom postu, koji je mozda pismo namjere.

ok je osvijestiti postojanje i uzrok margine a imati portal o bilo cemu sto privlaci citaoce je tek ok. ali ako vec analiziramo, podmetanje margine za siroku klasu nije ok, u smislu da nije tacno.

 

mislim ovo radnicka klasa da se shvati uslovno. a uostalom i ne mora, mozemo se drzati te terminologije, svodi se na isto.

 

ja mislim da margina izlazi baš iz tog sloja, iz besa i mislim da je nihova pojava najpre socijalan problem.

ako jeste, a prezupč i ja mislimo, hajde da se bavimo tim problemom, a ne da se apriori otpisuju kao debili i da se ne ide dalje.

 

 

 

 

+++

inace, ponadaj se da su vodje tih ekipa sa bakljama radnicka deca koja mrze zato sto nemaju :D

neki nisu neki jesu. ono što znam je da skoro svi koji lome grad, idu na tribine i negde se iskaljuju, potpadaju gde sam otpisao.

najbolji drugar iz osnovne koji se navijački šibao for fun dok nije hospitalizovan zbog šipki u glavu i prateće kome je razbijao ns kada je uhapšen šljivančanin i ta njegova ekipa sa kojom sam imao dodira po njegovim rođusima i slavama je ta priča.

 

 

nema se keša, nema se kako zaraditi, besni su jer drugi imaju, osećaju se bedno i onda grade neki svoj paralelan sistem.

Edited by Ravanelli
Link to comment

ja mislim da margina izlazi baš iz tog sloja, iz besa i mislim da je nihova pojava najpre socijalan problem.

ako jeste, a prezupč i ja mislimo, hajde da se bavimo tim problemom, a ne da se apriori otpisuju kao debili i da se ne ide dalje.

 

 

 

 

+++

neki nisu neki jesu. ono što znam je da skoro svi koji lome grad, idu na tribine i negde se iskaljuju, potpadaju gde sam otpisao.

najbolji drugar iz osnovne koji se navijački šibao for fun dok nije hospitalizovan zbog šipki u glavu i prateće kome je razbijao ns kada je uhapšen šljivančanin i ta njegova ekipa sa kojom sam imao dodira po njegovim rođusima i slavama je ta priča. nema se keša, nema se kako zaraditi, besni su jer drugi imaju, osećaju se bedno i onda grade neki svoj paralelan sistem.

super, treba ih znaci razumeti.

onda smo mi 90tih trebali ici po gradu i nasumicno kasapiti ljude motornim testerama.

Link to comment

super, treba ih znaci razumeti.

onda smo mi 90tih trebali ici po gradu i nasumicno kasapiti ljude motornim testerama.

 

nije isključeno da neki neće da nagazi na minu 90tih zakopanu u svima nama

Link to comment

...

 

mislio sam kako to generalno ide:

romi pretuku rašu popova > socijalni problem

nešto što se uradi tipa neredi oko prajda > debili, stoka

 

 

mislim da treba više ljubavi i razumevanja za tu ekipu i da se radi na njima, jer oni jesu socijalni problem. 

Edited by Ravanelli
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...