Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

ja se ponosim time što radim od svoje 15-te, nikakav bes to u meni nije stvorilo, iako sam lenj rođen

 

a što je nekima bilo lakše ili što mogu stalno da izlaze, to je njihova stvar, dok negativne selekcije raznih vrsta podrazumevam

 

tako da ne razumem to gledanje u druge i rađanje besa što ne mogu sad i ne mogu sve

Link to comment

Нама није потребан Сити, већ имамо САД као довољно добар пример.

 

Ја сам део живота провео у Раковици, а део на Новом Београду (и на још пет-шест локација у Београду и на још пар у иностранству). Довољно сам матор да памтим ону екипу из мог прошлог поста. То су ми биле комшије, а шљам из МОЦ су им била деца. То је ђубре које омогућава да рађају идеје Моше Пијаде и других људи које у Србији једва да можемо да бројимо у стотинама у свакој генерацији.

 

Већина људи овде има романтизовану представу левице: ви (не сви, Богу хвала, само неки: ипак је ово десничарски форум ;)). Причате о Годару, а не о стварности. Нисам ни ја много другачији са мојим идеализовањем краља и његове свите, да признам ту очигледну истину пре него што је неко други потегне, али разлика је суштинска: ја се кроз своје либерално десничарство заправо залажем за индивидуализам, а ви ризикујете да уместо неког Жижека фасујете младог господина са горње слике. У ствари, не да ризикујете, него га гарантовано добијате: чувени други ешалон, па и сваки следећи, неке комунистичке странке су гладни, завидни, бесни, фрустрирани, необразовани гадови који су и пре револуције једном ногом у криминалу, док другом шутирају своју рибу. Та екипа постројава и стреља, краде и гине попут паса за партијског газду који им је то омогућио. Њихово није да размишља, њихово је да саспу раџу у себе, тапшу у ритму Брениног хита, муцаво понављају реченице из Дневника и убију када затреба.

 

Заборавите СФРЈ из осамдесетих: термин "црвена буржоазија" није случајан. Тито је сукобом са Стаљином створио систем који је деци богатијих и образованијих чланова СКЈ углавном обезбедио монопол на елитна места у држави која би и онако заузимали и у вишепартијском систему јер су добили боље образовање и имали више књига у кући од партијских колега из Раковице. Зато су и многи од њих скапирали у чему је проблем, па као што су њихове деде устале против неправде у Краљевини, тако су и они устали против неправде у комуњарској Југославији.

 

Међутим, зајебао их је Милошевић окупивши под собом баш ова ситна говна која данас гласају за напредњаке. Из тог раскорака је створен страх код Милошевића од Стамболића као потенцијалног председничког кандидата, страх толико велики да га је дебела сељачина и убила. Плашио се јер је то био његов наратив. Сви ми смо тада помислило да је време тог наратива прошло. Међутим, зајебали смо ствар сви који смо учествовали у томе. Црвени вирус је обузео и нашу генерацију, али га нисмо препознали па смо увело исти партијски монопол на елитне позиције, очигледно мислећи да је разлика између једнопартијског система и демократије само у дужини времена које они на власти имају да раде шта хоће.

 

Ипак, понешто је и померено напред. Зато данас до сада неспомињани први еталон новокомунизма највише од свих политичара мрзи не Коштуњавог, који је за њих само достојан презира и исмевања - то је Ђинђић, скидач петокраке са државних институција, градитељ Храма и увођач веронауке. Другом ешалону није потребан разлог за мржњу, њима је довољна само команда, коју су и добили.

Link to comment

super, treba ih znaci razumeti.

da i gledati šta može da se uradi sa njima.

jedini je problem što smo kurac kao društvo pa pitanje šta može da se smisli za njih, a i da se nekako oslobode te bolesne percepcije, sledi im kurac od života u srbiji.

 

ovaj deo sa testerom nisam razumeo.

Link to comment

Нисам ни ја много другачији са мојим идеализовањем краља и његове свите, да признам ту очигледну истину пре него што је неко други потегне

 

 

+1000

Link to comment

 

 

stvaranje klasa u besklasnom društvu, ne samo sfrj nego i drugih zemalja koje su se klele da smo svi jednaki u svojoj je bedi je jedan od najlicemernijih pokušaja vladanja u istoriji, koji je izrodio sve ove golgote koje prolazimo od pada trulih sistema do danas

Link to comment

da i gledati šta može da se uradi sa njima.

jedini je problem što smo kurac kao društvo pa pitanje šta može da se smisli za njih, a i da se nekako oslobode te bolesne percepcije, sledi im kurac od života u srbiji.

 

ovaj deo sa testerom nisam razumeo.

ok, ne cudi me da nisi razumeo.

 

aj smisli nesto za njih, kad si vec tu, pa da se vise jednom oslobode te neke percepcije.

Link to comment

pa problem, uslovno govoreci, je upravo sto izgleda da se sajt posvetio marginalcima a po topiku sudeci predstavlja ih kao siroku klasu. u radnickoj klasi su i kuriri i huligani i mooc-ovci i polaznici vise poslovne i kasirke a priznali mi to ili ne, i dobar dio foruma.

od svih njih, samo kurire i navijace vidimo na portalu, a ostale u tvom postu, koji je mozda pismo namjere.

ok je osvijestiti postojanje i uzrok margine a imati portal o bilo cemu sto privlaci citaoce je tek ok. ali ako vec analiziramo, podmetanje margine za siroku klasu nije ok, u smislu da nije tacno.

 

mislim ovo radnicka klasa da se shvati uslovno. a uostalom i ne mora, mozemo se drzati te terminologije, svodi se na isto.

 

Hm, ja bih, kao i ravnelli, rekao da su za razumevanje gnevne generacije ključni baš ti koje smo videli do sada na portalu i da nije to baš tolika margina, već je to zabrinjavajuće veliki procenat mladih ljudi u Srbiji danas, otud sam i stavio ovu priču baš na ovaj topik. A što se tiče toga ko je sve u radničkoj klasi (proletarijatu+prekarijatu) danas, to smo saglasni, ali pazi, na prezupču nismo videli neku veću širinu iz jako banalnih razloga - 1) počeli su pre par nedelja, daj im vremena 2) ove priče, malko ekstremnije, su udarne i dobre za početak ako hoćeš da se probiješ. A za sada smo imali ex-cona, kurira, maloletnika, nisu sve "navijači i huligani", a biće tu i neka keva što čisti kancelarije za 20k i neki matorac što je izgubio posao u Rakovici, polako.

Link to comment

ja se ponosim time što radim od svoje 15-te, nikakav bes to u meni nije stvorilo, iako sam lenj rođen

 

a što je nekima bilo lakše ili što mogu stalno da izlaze, to je njihova stvar, dok negativne selekcije raznih vrsta podrazumevam

 

tako da ne razumem to gledanje u druge i rađanje besa što ne mogu sad i ne mogu sve

pa kad nemas percepciju.

Link to comment

Hm, ja bih, kao i ravnelli, rekao da su za razumevanje gnevne generacije ključni baš ti koje smo videli do sada na portalu i da nije to baš tolika margina, već je to zabrinjavajuće veliki procenat mladih ljudi u Srbiji danas, otud sam i stavio ovu priču baš na ovaj topik. A što se tiče toga ko je sve u radničkoj klasi (proletarijatu+prekarijatu) danas, to smo saglasni, ali pazi, na prezupču nismo videli neku veću širinu iz jako banalnih razloga - 1) počeli su pre par nedelja, daj im vremena 2) ove priče, malko ekstremnije, su udarne i dobre za početak ako hoćeš da se probiješ. A za sada smo imali ex-cona, kurira, maloletnika, nisu sve "navijači i huligani", a biće tu i neka keva što čisti kancelarije za 20k i neki matorac što je izgubio posao u Rakovici, polako.

ma ok, naravno, ja sam komentarisala ono sto za sada vidim na prezupcu i topiku, praticemo i dalje. srecan rad.

 

sto se tice margine, nikako se ne slazem da je obimna toliko koliko kazes.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...