Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

pa ajmo, kad smo kod gnevne generacije, i o fakultetima koji su kvazidionicka drustva sa profesorima koji su kvazidionicari i sa podsticajem da zaradjeno preliju u platu a ne ulazu u posao. mozemo i jezikom menadzmenta, posto ima smisla. ja da sam mlada, bila bih gnevna zbog toga.

nije gnev samo na slikovitoj i egzoticnoj margini.

Edited by morgana
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

pa ajmo, kad smo kod gnevne generacije, i o fakultetima koji su kvazidionicka drustva sa profesorima koji su kvazidionicari i sa podsticajem da zaradjeno preliju u platu a ne ulazu u posao. mozemo i jezikom menadzmenta, posto ima smisla. ja da sam mlada, bila bih gnevna zbog toga.

nije gnev samo na slikovitoj i egzoticnoj margini.

 

:D pa dobro sad, ti se zajebavaš malo, ali ja sam kao pokrenuo ovu priču s tim intervjuom, a mislim da je priča šira od huliganizma i to u ovoj meri u kojoj sam naveo. A na kraju krajeva, studenti s tih faksova će se još i izvući u nekoj meri, a ovi gnevni što prezupčavaju teško...

Link to comment

ja ni najmanje ne zajebavam, hocu samo da kazem da raslojavanje ne ide uvijek onako kako bi nam ideoloski odgovaralo (nasim predstavama) tj kakvo ocekujemo

problem studenata je nemali, visoko skolstvo je fleksibilno samo u nacinima prihodovanja, pitaj nekog ambicioznog provincijalca koji je bio siromasan u ranoj mladosti ili je rano postao roditelj a sad bi da studira da bi povecao sebi zivotne sanse kakve su mu opcije. pa skoro nikakve su mu opcije.

Edited by morgana
Link to comment

Jebemumater, ništa ja ne kapiram... :(

Jel polazna osnova da je mladost sama po sebi gnevna, kao takva, a ovde se samo pitamo kako dođe do toga da ode u huliganizam ili ja mašim loptu?

Link to comment

morgana, to je sve tačno, nažalost.

 

 

al je dosadno kad se slažemo... ajde onda da čačkam dalje, zar nije pitanje što onda ti studenti nisu gnevni tj. kako može da se to nezadovoljstvo kanališe u nešto što će im popraviti položaj kao, khm, društvenoj kategoriji, eto, makar samo tim studentima? jer ovi protesti koje gledamo na filozofskom su u principu socijalni baš zato što traže smanjenje školarine odnosno uslova za upis, što je isto koliko kapiram, jer su esp bodovi=ispiti=plaćanje prijave.

Link to comment

^^ma gnevna je i starost nego nije tema topika

 

@ariel, slazem se :D

ne znam ni sama, ja mislim da ovom drustvu (isti je meni djavo srbija, cg, hrvatska, p svemu sto pratim) nedostaje artikulacija nekih socijalnih kategorija pa onda i interesa, stare su se izmijenile  ili ugasile, nove su preuzete iz lepe knjizevnosti, sve je to neodgovarajuce.

javnom diskursu izgleda odgovara samo egzotikaa nje je malo

Edited by morgana
Link to comment

pa da, ali to je opet pitanje tržišta rada.

 

preko je normalno uraditi tako nešto i izvršiti tu investiciju u obrazovanje jer ćeš biti nagrađen na tržištu rada. ovde ti posao zavisi od poznanstva najpre.

 

druga stvar, za šljaku u USA se može uhvatiti po par stotina $ dnevno i stvar je koliko ćeš sati raditi. ovde si na 25 hiljada dinara mesečno u velikoj većini scenarija.

Edited by Ravanelli
Link to comment

pa da, ali to je opet pitanje tržišta rada.

 

preko je normalno uraditi tako nešto i izvršiti tu investiciju u obrazovanje jer ćeš biti nagrađen na tržištu rada. ovde ti posao zavisi od poznanstva najpre.

 

druga stvar, za šljaku u USA se može uhvatiti po par stotina $ dnevno i stvar je koliko ćeš sati raditi. ovde si na 25 hiljada dinara mesečno u velikoj većini scenarija.

 

pa izvini, to nije socijalni, nego ekonomski i u krajnjoj liniji politicki problem.

Edited by MancMellow
Link to comment

pa da, ali to je opet pitanje tržišta rada.

 

najvece pitanje svih pitanja. I nije samo problem kod ovih koji bi se kasnije usavrsavali, sta cemo sa gomilom fakultetski obrazovanih koji gule suhomesnato po maksiju i slicne price. poznanstvo je u 90% slucajeva jedini nacin da se dodje do posla tako da je najmanje bitno sta i koliko znas, koje obrazovanje imas, koliko si vredan i sposoban, i sve te nevazne sitnice.

Link to comment

juče smo u kafani došli do toga da je to zapravo antropološki problem.

 

erm...nije dibidus glupost, ali to ne vodi nikuda, dok konstatovanje necega kao politicki problem vodi negde (s tim sto to negde moze da bude i totalna katastrofa, ali bar nije zabokrecina, i nije nasumicno nasilje). 

Edited by MancMellow
Link to comment

naravno da moze. tebi nije, meni jeste, kao i sve ostalo u zivotu sto pretenduje da hvata siri kontekst. simple as that.

ako neko ko dobro zivi prica o getu, necu ga shvati ozbiljno. kao ni nekog ko radi u koorporaciji a sere o zenskim pravima, npr.

Pomenuo si mi ovo ranije telefonom jednom, ali ja i dalje nisam ukacila osnov za diskreditaciju.

 

Ja sam poslednjih sest godina provela u vrhovnom hramu kapitalizma, konkretno u oblasti gde je svaka dvadeseta osoba zensko. Sve dobrovoljno. Je l to znaci da nemam pravo da pricam o zenskim pravima, o radnickim pravima i slicnom?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...