Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

Meni stil zvuči dosta autentično, rečenična struktura deluje kao da ima karakteristike specifične za svaki tekst, onaj od 15 godina ne priča isto kao onaj od 25 itd. To što je sama sadržina puna opštih mesta i nemuštih izgovora ne znači ništa naročito.

 

Ako se neko potrudio da sve to izvuče iz malog mozga, pa se još uneo u karakter svakog izmišljenog sagovornika da ne bi zvučali identično - svaka mu čast.

Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

Dobro, što sad kenjate, kada sam rekao da intervju nije izmišljen. O ostalom možemo da diskutujemo, mada te priče aj im obori sajt jer ne znam ni ja što mi idu na kurac, kao i te projekcije iz fazona ko bi slao koga na "pedere" i kako bi rešio "problem" su baš tugica od potencijala za diskusiju.

 

ko sto kaze manc, najmanje je bitno za pricu da li je intervju izmisljen ili nije, vec gde je i kako plasiran, i da po tome nista revolucionarno nije, jer bira sagovornika na isti nacin na koji to rade konvencionalni mediji, da ubede svog citaoca da je to pravi predstavnik onog sto zele da joj ponude.

 

da je neka dizelleva zorranah radila intervju, sigurno bi odabrala mimi mercedes da plasira pricu o tome kako je fora da ti tange vire iz farmerki, ili kako god da se oblace srpske tru reperke.

mislim, kul je taj grasrut momenat da se proba oteti desnici sledbenistvo, ali je kontradiktorno navodno iskrenim namerama idejnih vodja. 

 

 

 

 

 

Pa evo i ja sam u tom fazonu, pa šta, nemam nikakve veze sa tim sajtom a kapiram da ima još milion ljudi koji su istom tom fazonu i ne kapiram što ih to svrstava bilo gde

 

 

 

A gde se to radi? Već sam pisao na PPP o dizelašima/navijačima sa sličnim pristupom i iste su reakcije tada bile. Niko ne govori da su huligani "najradnickiji od svih najradnickih klasa" već da je potrebno preispitati odnos koji imamo prema huliganima i da je potrebno baviti se tim fenomenom (koji zahvata sve veće slojeve omladine) sa leve pozicije (što do sada nemamo) i sa pozicije koja neće biti paternalistička.

 

 

I zašto se jebote bavite time ko drži blog/sajt svaki put kada se pojavi ovako nešto, a očigledno se niste potrudili ni da pročitate potrebnu literaturu?!

 

 

pa uputi nas u literaturu, jer su moje leve biblije izgleda potpuno zastarele - ne mogu da se setim nijednog ideologa ili vodja koji je posmatrao coveka kroz prizmu onog sto radi. mislim, ako smo protiv svake diskriminacije, kako onda mozemo da odbacujemo napad na pandura, je li? jer je on simbol represivne drzave? dojaja levicarska humanost.

 

odlicno ide to preispitivanje odnosa prema huliganstvu, vidim, i drzim pesnice da uspe uz takav pristup.

 

Realno, savrseno je nebitno da li je autentican intervju. 

 

Levica (prava) se bavi uzrocima, a ne posledicama. 

 

tako mislimo mi hipi levicari, covece, vidis da nas je vreme pregazilo.

Link to comment

Prava "levica" se pre svega bavi radničkom klasom, ne nekom zamišljenom, ili nekom iz perioda za kojim žalimo, već radničkom klasom koja postoji ovde i sada.

 

tacno. sta je uzrok bede danasnje radnicke klase?

Link to comment

tako mislimo mi hipi levicari, covece, vidis da nas je vreme pregazilo.

 

pa pazi, ako ovo nije "hipi" levica, ako nije marksisticka levica, ako nije antifasisticka levica, ako nije antikapitalisticka levica (povici na "burzuje" nisu antikapitalizam per se) i ako nije antinacionalisticka levica, onda...najverovatnije i nije levica :D

Edited by MancMellow
Link to comment

А, не. То је права левица. Слепурде и кримоси, жељни својих пет минура. То су чувари са Голог отока и аутори Пасјих гробља. То су Титови возачи и дресери керова, партијски кадрови на које се рачуна када је најтеже, најоданији борци класног рата. То су трећи здесна у козарачком који поведе песму против краља, то је друг са набијеним шеширом који хита из емигрантске штампарије у којој се коче тела девојчице и њеног оца, то су сарадници и оперативци, то су писци мемоара и заменици секретара месног комитета радног народа.

Link to comment

А, не. То је права левица. Слепурде и кримоси, жељни својих пет минура. То су чувари са Голог отока и аутори Пасјих гробља. То су Титови возачи и дресери керова, партијски кадрови на које се рачуна када је најтеже, најоданији борци класног рата. То су трећи здесна у козарачком који поведе песму против краља, то је друг са набијеним шеширом који хита из емигрантске штампарије у којој се коче тела девојчице и њеног оца, то су сарадници и оперативци, то су писци мемоара и заменици секретара месног комитета радног народа.

To je ono "neko je morao i prljave poslove da obavi", ne?

Link to comment

А, не. То је права левица. Слепурде и кримоси, жељни својих пет минура. То су чувари са Голог отока и аутори Пасјих гробља. То су Титови возачи и дресери керова, партијски кадрови на које се рачуна када је најтеже, најоданији борци класног рата. То су трећи здесна у козарачком који поведе песму против краља, то је друг са набијеним шеширом који хита из емигрантске штампарије у којој се коче тела девојчице и њеног оца, то су сарадници и оперативци, то су писци мемоара и заменици секретара месног комитета радног народа.

 

Polako samo, mantija ti se pretvara u satorcic.

Link to comment

ma da, ovo je izmisljen intervju. brat streber koji se lozi na ameriku i mladji brat klosar koji duva, ponavlja i ide da bije pedere. jos samo fali dimitrije vojnov da napise scenario za neki ogavan film.

+1

Klinci od 15 godina ne pričaju takve priče.

Moguće je i da su imali neki originalan intervju i onda ga nakitili sa bratom i idem da gađam pedere ciglama.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment

 

Pa evo i ja sam u tom fazonu, pa šta, nemam nikakve veze sa tim sajtom a kapiram da ima još milion ljudi koji su istom tom fazonu i ne kapiram što ih to svrstava bilo gde

 

svrstava, u kategoriju moroni. 

 

jebote, marlon brutal, 21vi, racije svaki dan, gudrovina, cigle :D :D :D

 

za one sa jeftinijim ulaznicama, 21vi je beverli hils medju blokovima, realno veze sa blokovima nema sem sto je sa te strane reke, a mali klosar je to o cemu repuje slusao od starijih

inace fakat nije los emsi, to moram da priznam. no vidim da vlada misljenje da je djus dojaja emsi, pa onda ovo mozda i nije previse relevantno.

Link to comment

meni ovo izgleda kao radnicka klasa uvezena iz francuskog novijeg filma. taman kao sto je 90tih novi beograd glumio geto u svakom srpskom filmu, jer je bilo vazno imati geto, jer ga ima amerika.

znaci poricanje tradicije klase koja je znala sta jeste.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...