Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

Brutalno pretučeni maturant samo sestru prepoznao po glasuNebojša Radišić | 06. 11. 2013. - 19:47h | Komentara: 21Stefan Jovanović, kragujevački maturant kome je pre sedam meseci u kafiću „Premijer“ polomljena lobanja bejzbol palicom, ne vidi, jedva čuje, ali je prepoznao glas sestre Une.397281_kragujevacotac-nebojsa-i-stefan-jovanovic-pretuceni-u-restoranu-premijer-dosao-kuciras-_f.jpg?ver=1383690929Stefan Jovanović s ocem Nebojšom prvi put u svom domu posle sedam meseciDevojčicu od 11 godina je uspeo da zagrli desnom rukom, koja mu je jedino pokretna... Došao je za vikend kući. U kolicima, jer ne može ni da hoda. Njegov otac Nebojša Jovanović kaže da je sretan jer je Stefan počeo i da jede. - Imao je 40 kilograma i nismo mogli ni u automobil da ga stavimo. Bio je kost i koža... Prekjuče sam prvi put video momke koji su ga tako pretukli. U sudu, na ročištu. To za mene nisu ljudi. Moj sin je sedeo u kafiću, sa drugaricom, a onda su mu polomili lobanju, povredili mozak. Oni su zdravi, a mi se borimo za svoje dete. Niko mi se nije izvinio, niko nije rekao ni da mu je žao. Ni oni, ni njihovi roditelji - priča Nebojša. Dok sedi u svojoj kući, gde je došao za vikend, Stefan uspeva, mada teško, da kaže šta hoće. Želi da se priseti tragičnog događaja. - Sećam se kome i majke koja mi priča da su anđeli uz mene, i da mirno spavam. I oca se prisećam. Govorio je da je tu, i da sam ja njegov, a on moj „Neba“ - teško izgovara Stefan. Miroslava, majka stradalog mladića, danonoćno je uz sina. Od njegovog kreveta se ne odvaja. A Stefanu su potrebni specijalna hrana i lekovi. Sve to porodica plaća. Kažu da su dobri ljudi pomogli. Potreban mu je logoped, a i operacija na skupoj klinici, kako bi mu se donekle povratio vid jer su mu povređeni očni nervi. Stefana je u kafiću prekoputa škole koju je pohađao, u Kosovskoj ulici, 28. marta bejzbol palicom teško povredio Darko R. (21), a pomagao mu je Nikola Š. (20) koji je okrivljen da je „čuvao stražu“. Maturant je bio u društvu drugarici, a napadač Darko R. je uhapšen posle trodnevne potrage jer se sve vreme krio u šumi u okolini Kragujevca.
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

  • 4 months later...

 

Maloletnici šipkama tukli po Novom Sadu, navijaču ugrožen život

S. S. | 22. 03. 2014. - 21:46h izmena vesti 22:53h | Foto: M. Jošida | Komentara: 0

M. S. (35) iz Smederevske Palanke, pretučen je u subotu u Novom Sadu, nakon utakmice Donji Srem - Crvena zvezda i tom prilikom je zadobio povrede opasne po život.

"U pitanju su višestruke teške telesne povrede i pacijent je u intenzivnoj jedinici Urgentnog centra i pod stalnim je nadzorom lekara", kaže za "Blic" Jelena Jurišin, portparolka Kliničkog centra Vojvodine.

 

Još uvek nije poznato kako je i gde tačno M. S. pretučen, ali u toku dana su se navijači tukli na više mesta u gradu.

Prema tvrdnjama očevidaca, dvojica mladića su metalnim šipkama pretukli jednog momka na Bulevaru Oslobođenja, u blizini „Paba“. Očevici kažu da su u toj tuči učestvovali maloletnici, tako da još nije sigurno da li je reč o M. S.

U sobotu je policija više puta intervenisala po gradu.

 

Srpska, jebena, Atina... :cry:

Link to comment

Sparta?

 

Pa, više Harlem...

 

U po bela dana se biju po gradu. I policija reaguje™, onda će i tužilaštvo da reaguje™, da bi na kraju i sud reagovao™. Posle kad građani budu reagovali, to će biti jadna deca, koju su starije čike namlatile, a oni su samo imali šipke, maske i opremu za razbijanje lobanja, a krenuli su tetki po lek.

Link to comment
  • 5 months later...

s obzirom na to da 96,80% glasača misli da je ok imati sns na vlasti deca su još i dobro ispala :fantom:

 

Istraživanje u 50 škola u Srbiji pokazuje da polovina učenika osmog razreda smatra da je seksualno uznemiravanje devojčica samo šala i deo odrastanja. Podatak da čak više devojčica, njih 69 odsto u odnosu na dečake, od kojih je 64 odsto- krivi žrtvu za seksualno nasilje, ostavlja bez komentara.

 

60 odsto dečaka i 27 odsto devojčica podržava nasilje nad homoseksualno orjentisanim osobama. Za 44 odsto dečaka je seksulano uznemiravanje devojčica prihvatljivo, a gotovo petina dečaka smatra da postoje situacije u kojima je u redui da udare devojku sa kojom su u vezi.

 

 

najjača je pedagoškinja koja smatra da u kući treba ohrabrivati kurvinski stajling
 

Pedagog Dušica Vujčić- Popović objašnjava da ona takvu sliku vidi kao bezizlaznu situaciju.

 

- Ne mogu da verujem u to šta čujem. Sa svih strana stručnjaci bruje da žrtva nikada ne može da bude kriva. Tu je jedino objašnjenje da one, te devojčice dobijaju uputstva u kući da se ne oblače određeno, ne ponašaju izazovno jer će im se desiti nešto loše. I onda ako se i kada desi one neminovno u sebi vide provokatora i krivca. To je jedino što bi moglo donekle da bude objašnjenje - kaže Vujičić-Popović.

 

i na kraju sušta suština suštinine suštine

 

Marko
Sreda, 03. 09. 2014. 18:49h
neregistrovan korisnik
Da, sećam se da je u školi bilo seksualnog uznemiravanja i pipkanja i stiskanja i svega toga. Skoro svi dečaci su to radili osim nas nekoliko. Šta mislite sa kim su te iste devojke posle izlazile? Da vam pomognem - ne sa nama nego sa ovima što su ih "seksualno uznemiravali". Valjda su shvatile da su to pravi muškarci jer uzimaju šta hoće kad hoće?
Preporuka: 162+ 37-
Edited by Hella
Link to comment

A ovamo ne znaš šta je ontologija...

 

znam po seljački samo čekiram ove prečitane što se frljaju jel znaju da kažu svojim rečima ili su bubalice

 

Elem, priznaj da si ti napisao ovaj komentar na b92.

 

vidi onaj debilan raspored u poslednjoj rečenici jel ti to stvarno liči na moju auru u kojoj se za prevlast bore cool i badass zračenja :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...