Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Диван дан за гледање, не бих баш рекао за трчање :D

 

Мој утисак је да је публике апсолутно премало, посебно ако узмемо у обзир какав је дан. Али јбг то је одраз нашег менталитета, више воле људи да гунђају код куће што је “затворено пола града” него да се прошетају мало и увеличају догађај, пруже подршку људима итд

  • +1 3
Link to comment

Свака част свима! Ја сам имао 4:53, први маратон у животу, и то будала никад ни полутку да проба пре тога, наравно. 😀 Два сата за 21км, а онда сам се распао на 28км, до 35км је било пола ходање а пола трчање, а после тога је било поново ок, мало и облаци надошли срећом. Свакако, да се боље тренирало био би и бољи резултат.

Али први од многих маратона наравно, то је једино битно.

И подршка је била стварно супер, мени је то највећи утисак, колико сви такмичари желе једни другима да помогну, баш дивота. И она дечица поред стазе.🥰 Да није било тога питање да ли бих прегурао до краја.

 

  • +1 9
Link to comment

Jel neko gledao London, ko je ovaj Kiptun, 2:01:27? Kakav rezultat, drugi maraton u zivotu i to jos po kisi. Poslednji km je trcao kao da je trka na 800m. :hail:

  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, jms_uk said:

 

 

Pobednica je trcala maraton prvi put (Olimpijsko zlato na 5k i 10k) :ohmy:

 

https://www.bbc.co.uk/sport/athletics/65368178

 

 

 


Takodje neverovatna pobeda, ne samo sto je prvi maraton, dva puta je cak stajala zbog povrede i istezala se (barem su toliko prikazali u prenosu), izgubila prikljucak, trcala dugo sa bolnom grimasom i na kraju se vratila, bio je sprint tri trkacice poslednjih 600m, i pobedila. Fascinantno. 

  • +1 3
Link to comment

vratio se iz madrida pa da prenesem utiske

istrcao sam maraton za 4:07. zadovoljan sam kako je bilo, imao sam neko super vreme do 36-og km ali sam onda morao da oborim ritam jer mi je delovalo da je tako pametnije 

staza je teska, ima puno uspona, najteze su mi pali na 31.km i negde oko 34/5 ali se izguralo. bilo je toplo, preko 20-25 konstatno nakon 10h. moj talas je krenuo u 9:30

inace je madrid sjajan grad, vece pre trke sam skoknuo da pogledam mec real vs celta :)

sve u svemu zadovoljan sam,sledi kraci odmor pa nova trka u okt/nov i da se spusti prag od 4h :D

  • +1 9
Link to comment
  • 3 weeks later...

Danas je moj projekat 1:59 doziveo neuspeh, kao Kipcoge u Monci :rolleyes:. Samo je moj bio na 25km naravno. 2:00:27, nocas su sanjati gde sam ostavio tih 27 sekundi. Ali staza je teska, od 18. do 23. km je konstantan uspon, i to ne mali. Tako da mislim da imam 1:59 u nogama, problem je sto slabo ima ove distance na zvanicnim trkama pa sam u principu osudjen na berlinsku. Barem sam skinuo pb za dva minuta.

 

Nista, boze zdravlja, bicemo za godinu dana pola minuta brzi.

  • +1 6
Link to comment

Posto je zbog zatvaranja nekih ulica morala staza da se promeni samo nedelju dana pred start, produzena je na 25.4km. Ja sam pogresno protumacio split na 2:00:27, sada stoji korigovano zvanicno vreme na 25km 2:00:05, dakle promasio sam za 5 sekundi. :frust:

  • Tužno 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

Evo mene opet s brojkama ;)

 

Imali smo kao i svake godine stafetu za firme 5x5km. Ovaj put smo dosli sa 4 tima, super je zezanje, druzenje i piknik u Tiergartenu. Rezultat je zaista u drugom planu. Ja sam i pored toga smislio da probam ispod 21 minuta, i naravno… 21:05. Opet pet sekundi zafalilo :D.

 

Ali ovaj put stvarno nije bitno, svako je trcao svoj tempo kako moze i hoce, navijanje i gajbice piva, evo jedne fotke kao brza fotografija dok pozdravljam koleginice i kolege:

 

 

 

 

 

 

IMG_4024.jpeg

  • +1 8
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...