Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

10 hours ago, burekdzija said:

U Berlinu ima bas lep obicaj da se trkaci takoreci u mimohodu kratko pozdrave tj. mahnu ili barem nasmese i klimnu glavom. Kada sam dosao mi je to bilo neobicno, zasto bih pozdravljao ljude koje ne poznajem. U medjuvremenu mi se taj obicaj jako dopada i navikao sam na njega toliko, da kada odem npr. u Beograd po navici masem trkacima na keju koji me onda cudno gledaju. Obicno mi treba vremena da se naviknem da to ne radim.

 

Kako je kod vas, postoji li slican obicaj, ma gde god trcali?


Ja pozdravljam svakoga. Nekome samo klimnem/podignem palac, nekome uputim neku ohrabrujucu rec. 
od muskaraca trkaca 90% njih otpozdravi, od zena 90% njih ne.

 

 

Edited by Djuro
Link to comment

Bio sam na Krfu ovog leta,tamo je 90% britanca sto mladjih sto starijih i vecina njih dok setate,trcite,sedite u restoranu vas pozdravlja,mase,osmehuje..Onda dodjem u Srbadiju gde mi prvi komsija na selu okrece ledja dok prolazi pored mene a zna me 30 god.O trcanju tek ne bi trosio reci,u gradu te apsolutno ne j...ni 2%(devojke kao da su uzjahale neku konjinu pa kad prodju pored tebe uobrazenost je high level) a ovde u selu te gledaju kao da si debil. Samo jos neko da mi kaze kako smo mi gostoljubiv narod.Bolestina od soc.sredine.F...Off!

  • +1 1
Link to comment

Има нас разних не треба одмах ићи у крајност. Рецимо многи воле да трче у групама, да се друже с неким, ћаскају шта год а опет с друге стране има оних који воле да трче сами као моја маленкост рецимо и никада ми буквално не би пало на памет да трчим у групи.

Тако и с тим јављањем, не значи да ако се неко не јавља аутоматски је арогантан и не знам шта, можда једноставно не види поенту у томе да се јави неком незнанцу само зато што је протрчао пред њега.

 

Како то уопште изгледа, значи ако трчиш у неком не знам поподневном термину на некој стази или на кеју где има десетине(или можда сторине) тркача, треба сваком да се јавиш шта :D

 

Не знам по неком мом искуству у Београду бар се нико ником не јавља.

  • +1 1
Link to comment

Odskora sam krenuo da se javljam uglavnom onim koje srecem cesto. Mahom mi otpozdrave ljudi. S par njih sam usao u pricu. To su uglavnom muskarci. Malo mi glupo da zaskacem zene 😄.

S obzirom na to da sam i kuckar i da ih dosta poznatih srecem na keju, onda se dosta ljudi javim u toku trcanja.

U principu to javljanje jos nije zazivelo kod trkaca ovde.

Link to comment

kupio sam bajs :)

uzeo trenazer za kucu, sada sam u procesu postavljanja bicikle na to cudo. plan je da se ujutru vozi bicikla pre posla, a popodne ostaje za trcanje ili plivanje

cekam dalje instrukcije :D

voleo bih da se oprobam

  • +1 1
Link to comment

Ja sam mislio da se to podrazumeva: kad ironman prodje ulicom, a ono zene ga gadjaju brusevima (ko Colu na koncertu) --  naravno kad ironmanka prodje isto je muskarci gadjaju cime vec muskarci to rade...

Link to comment
On 22.11.2022. at 21:39, burekdzija said:

U Berlinu ima bas lep obicaj da se trkaci takoreci u mimohodu kratko pozdrave tj. mahnu ili barem nasmese i klimnu glavom. Kada sam dosao mi je to bilo neobicno, zasto bih pozdravljao ljude koje ne poznajem. U medjuvremenu mi se taj obicaj jako dopada i navikao sam na njega toliko, da kada odem npr. u Beograd po navici masem trkacima na keju koji me onda cudno gledaju. Obicno mi treba vremena da se naviknem da to ne radim.

 

Kako je kod vas, postoji li slican obicaj, ma gde god trcali?

 

Поздрављам (углавном први), и док трчим, и на мотору. Обично ми отпоздраве, махну, тркачи се и осмехну. Лепо свима :)

Link to comment

Jel bio neko danas na polumaratonu u Bg?

 

Ja skoro uopste nisam stizao da trcim ovog meseca, mislim da nemam 30 km ukupno u novembru. Ali bilo mi zao placene kotizacije :D pa rekoh bar da ga ispesacim ako ne mogu da trcim.

 

Na kraju samo 3-4 minuta sporije od aprila, na 2:05:10 sam usao u cilj, a krenuo medju poslednjima sa starta. Fino je vreme bilo za trcanje, samo je moglo malo toplije. Dobro je da nije bilo kise koju su najavili.

 

Ali sad ne mogu da hodam :( Srecom tu je celodnevni program u Kataru.

 

Edit: stiglo nezvanicno vreme na mail, 2:04:01

Edited by pantelia
Slovo
  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...