Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Ja smislio da opet krenem sa trcanjem posle sto godina. I evo upravo se vratio sa 5km bega. Huh. Idem lagano uz vezbe za guzicu, noge i trbuh pa cemo videti koliko ce mi trebati da ponovo uzivam u ovome.

btw uzeo Brooks Ghost 15. Ništa drugo nije bilo u radnji u mom broju. Dosadne patike al fino leže na nogama. Jedino što izgleda da mi je previsok prednji deo, al valjda ću se navići.

  • +1 2
Link to comment

Ja imam dva modela Brooks od pre par godina i miksujem ih, ne znam koje su mi bolje i udobnije a i jos se nisu nimalo sjebale iako sam nabio solidan broj kilometara. Nego, otkako sam spao sa 100+ kila na hemiji na 95- posle ciklusa, mnogo se lakse osecam i lakse trcim. Neki dan opalio tempo 4:14 na 5km, mislim da mogu 4:10 maksimalno jer je bilo lufta, a na 10km sam isao 4:42 sto mi je izjednacen rekord od pre x godina mada i tu imam lufta jer ne krljam sprint na kraju zadnjih par stotina metara kao nekad nego lagano ubrzam samo. 

 

Planiram sad iz ciste dosade da opalim i duzinu polumaratona od 21km, samo da smislim gde da izvucem tu relaciju bez da bude mnogo dosadno i da se nesto ponavlja. Sta treba otprilike poneti za neku bar minimalnu hidrataciju? 

  • +1 1
Link to comment

Ako trcis sa punom stomakom, onda jednu vodu i eventualno jedan gatorade/powerade.

mozda da bude kod tebe jedna cokoladica ili gumeni bomboni.

 

a ako vec zelis da trcis polumaraton, i da ti ne bude dosadno, otidji na neku trku. 

Link to comment

Imam par drugova sto idu amaterski na one trke tipa 10km, pa stafete neke 3x7km, ovo ono... razmisljao sam s njima da se ubacim u skorije vreme bar na tih 10km a ovo za 21 cu probati da odradim na keju ispred zgrade levo i desno, mislim da ima dovoljno duzine. Obicno ne jedem jak obrok pre trcanja nego ono, ustanem rano i onda neke ovsene s vodom i malo whey proteina pa sacekam sat i odem, ne znam jel to dobro ili nije. 

Link to comment

Za trening moze da bude dobro (zavisi sta ti je cilj), a za trku nikako nije.

 

btw, juce polumaraton 1:45, na 35 step. Za vreme trke nisam ni gledao tempo&vreme, vec samo pazio na puls. Nemajuci zelju za ulaskom u “crveno”, prosao sam prilicno bezbolno.

Sve u svemu, malo jaci trening.

  • +1 2
Link to comment

Ode rekord i na 5km, morao sam da izvucem ispod 21 minut nekako, ispod 20:50 mislim da ce ici tesko. Za nekog od 41 godinu i 95 kila nije lose, svakako.

 

Ne smaram vise dok ne resim da raspalim taj 21km, to moram uskoro. 

Screenshot_2023-09-06-13-25-06-675_com.strava-edit.jpg

  • +1 5
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...