Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Trcao Ljubljanu.

 

4:37. Bilo je napeto, ali sam na kraju stigao do cilja. To je i najbitnije. 

 

Tokom priprema sam imao problema sa vrucinom i slabo su mi isle duzine.

 

Odmor pa nova avantura.

 

 

  • +1 8
Link to comment
  • 2 weeks later...

I ja sam tako zavrsio basket i fudbalsku karijeru kad sam pre 15ak godina na rekreativnom fudbalu sjebao zglob zestoko pa od tad samo trcao ali izgleda da je i tome dosao kraj, levo koleno hoce da ispadne napolje. Ako planiras po betonu, bolje batali unapred jer nece valjati. 

  • Tužno 1
Link to comment

Jos jedan savet iz refleksije ovogodisnjih priprema. Trenirao sam za negative split, sto mi je uvek izgledalo nemoguce i do sada mi je bila taktika nakupiti rezervu u prvoj polovini trke i "trositi" je kad krepas u drugoj polovini. Ispostavilo se (u mom slucaju barem) da je bilo pogresno, sto kazu i uceni ljudi, pa sam se na treninzima vec trudio da drugu polovinu trcim brze od prve. To je rezultiralo da sam prvi put na maratonu trcao negative split (01:44:04 prvi polumaraton, 01:43:39 drugi polumaraton). Nije velika razlika, ali jeste negativna ;)

 

Savetujem da se proba, nije lako mentalno, narocito na trci ne poleteti "prebrzo", ali radi u ukupnom rezultatu. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
6 minutes ago, pantelia said:

Jel bio ko danas? 

 

Bilo je dosta hladno, i vetar nije bas pomagao. Ja sam konacno istrcao polumaraton ispod 2 sata, 1:56:06. Steta sto je bilo hladno (ja trcim dosta utrontan kad je tako), bio bi i rezultat bolji sa manjom kolicinom odece. Ali i ovo je super.

 

Od ostalih zanimljivosti, trku je otvorila ministarka Tupavcevic i dobila gromoglasne zvizduke na otvorenoj sceni.

 

Edit: zaboravio sam da se tradicionalno najebem majke sadisti koji se prvi setio da u poslednja 3 kilometra 40% staze bude uzbrdo.

Bravo.

Savet za oblacenje, mada je to individualno. Obuci se kao da je 10° toplije. Brzo ces se zagrejati.

Link to comment
Just now, smorenko said:

Bravo.

Savet za oblacenje, mada je to individualno. Obuci se kao da je 10° toplije. Brzo ces se zagrejati.

 

Hvala :) pokusavao sam da smanjim slojeve, ali mi bude hladno. Kad je ovakvo vreme, imam neki duks debeo jedno 3 cm, ne prolazi nista kroz njega. Nije mi uopste bilo vrucina za vreme trke, ali naravno natopi se znojem i bude tezak za trcanje.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Posto sam se nicim izazvan za vikend unakazio na 40. rodjendanu kod druga i imao crnu rupu od nekih 23:00 do 03:00h, posle cega sam ovih dana usput sklapao kockice sta sam radio, ciju zenu pratio napolje ispred lokala kao manijak, koju uhvatio za dupe, ispovracao pantalone negde i na kraju vozio 500m kuci u takvom stanju, itd itd... a onda dva dana dolazio sebi, danas je morala kazna u vidu duzine polumaratona prvi put u zivotu. I dalje kilav i nikakav ali isao sam samo da istrcim i da bude bar ispod 2h bez mnogo cimanja.

 

Uspeo sam, sve preko mostova i po betonu i neravnoj zemlji, dva puta izbegavao stado ovaca i usput se suncao jer sam skinuo majicu. Trenutno mogu mozda 1:50-1:55 kad bi se iscimao a u proslogodisnjoj formi bi islo recimo oko 1:45 ili za nijansu ispod, bas sam bio nekako redovniji i spremniji.

 

https://strava.app.link/UIjdzkbxKHb

  • +1 5
Link to comment
  • 1 month later...
1 hour ago, Djuro said:

@burekdzija brt, jesi li sabio HM u Berlinu proslog vikenda?

Preskocio sam Berlin polu ove godine, sto je ispala dobra odluka koliko sam cuo, jer je bila vrucina i vetar i ljudi su se raspadali.

 

Medjutim trcim zato Beograd (42) za koju nedelju.

  • +1 2
Link to comment

Screenshot_20240411_171820_Strava.thumb.jpg.0ed3f2f2a54cb15a578436544109b5be.jpg

 

Ja sam jos malo popravio vreme, sledeci put idem na 1:45 i od mene dosta. Jako je gadno trcati par km po sumetinama i utabanoj zemlji sa mnogo rupa, sve vreme moram da gledam u tlo da ne sjebem nogu. Mada ni sljunkoviti deo nije mnogo bolji sa sve krupnim kamenjem ali ajde, izgurao sam bez stajanja i to je jedino bitno.

  • +1 8
Link to comment

Ja se početkom marta aktivirao što se tiče trčanja. Imam traku na poslu, pa počeo na njoj. Dopalo mi se i odlučim da krenem i napolju da trčim, da se spremam za polumaraton. 

 

Nađem neki plan od 16 nedelja. Krenem prvo po tartan stazi, pa onda i na beton. Posle prvih intervala 5x1km jako, krenu opasno da me bole potkolenice. Onda sam saznao za taj sindrom trkačke potkolenice i da mi se desilo da sam išao prebrzo i previše. Pauzirao deset dana i krenuo opet mada bol nije skroz iščezao, ali je podnošljivo. Ali još uvek ne smem na beton da pređem. 

 

U međuvremenu odlučim da promenim planove i da se prvo spremim za biznis ran u maju u ns (možda i u su krajem aprila), pa onda da idem na duže distance. U utorak odradim 5km gde mi se činilo da sam išao najbrže do sad, međutim trebalo mi je tek 32 minuta za taj poduhvat. Cilj mi je da probam da to spustim ispod 30 za biznis ran. 

 

Uglavnom, odlično se osećam što sam se aktivirao. Ne planiram da prestajem. Nadam se da će me povrede zaobići i da će se noge navići na ovo opterećenje. 

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...