Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

nakon dva meseca nikakve aktivnosti (osim malo plivanja) jutros trckarala.ako google maps ne laze, pretrckarah skoro 3 km (2.8 nesto) za 20 i mali kusur (2-3) minuta. zimus uz redovno trckaranje bilo veoma slicno vreme za slicnu duzinu. sad mi to malo cudno, jer mi se cinilo da sam bas bila spora i bilo mi je bas bas tesko prvih 5 minuta. plus, teren malo ravan, malo uzbrdo ali to vise volim nego kada je samo ravno.ali posle istezanje :heart: i sve u svemu odlicno budjenje.jes da sam bila ovako :wub: crvena u faci, bez srdaca, kada sam krenula na posao ali aristokratsko bledilo je ionako highly overrated.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Nije to nista strasno, sta vise, mislim da taj visak ne vidi niko sem mene,
To onda i nije tako dobro. cool.gif Mada to ume da bude i vrlo slatko na devojci.Počeo sa trčanjem pre par meseci. Svaki dan kada se može na 25. maj. Nedeljno to ispadne bar 3 puta ako ne i više. Počeo sa jednom dužinom od ulaza na 25. kada se prođe podvožnjak pa desno do gradilišta. Nisam baš dobar u proceni razdaljina pa ne znam da li tu ima 300 ili 500 metara. Prvi put jedva izdržo jednu dužinu. Sada se trče 4 dužine u cugu. Najlepši mi je deo dana kada idem da trčim. Imam utisak da bi odlepio da nema tog pražnjenja. Najlepše je predveče pa Zemun svetli tokom druge i četvrte dužine. Ima nešto u tim parnim brojevima. Edited by Eraserhead
Link to comment

preko skocnog zgloba sam ugrobario unutrasnji deo cevanice, i morao da pauziram mesec dana sa trcanjem i sa zadavoljavajuce 84kg sam otisao na 88. dobra stvar je da tu ima i nesto misica obzirom da sam malo vezbao i sada mogu da uradim rekordna 4 zgiba!Sada trcim laganije i krace (4km), samo se bojim povratka povrede. Kupio sam zavoj za stopalo, ali mi je problem sto imam osecaj da mi je desno koleno 'nestabilnije' (noga mi, ajde da kazem, landara). Da li da preventivno i njega da stavim u zavoj na neko vreme? Da li treba da mazem bivse povredjeno mesto sa necim ili da ga hladim posle treninga, obzirom da ga 'osecam' posle trcanja. I na kraju vidim da svi savetujete trcanje po travi, samo sto to za mene znaci trcanje po gomili neravnih povrsina i interesuje me koliko je to dobro za noge?

Trcanje i tegovi zajedno nisu preporucljivi, poremeti se biomehanika plus dodatno opterete zglobovi.
Jel smetaju neke 'domacinske' vezbe - sklekovi, trbusnjaci, zgibovi, propadanje...? Edited by Hustler
Link to comment
Jel smetaju neke 'domacinske' vezbe - sklekovi, trbusnjaci, zgibovi, propadanje...?
Taj odgovor je bio vezan za kombinaciju pokretna traka + rucni tegovi u isto vreme.
Link to comment
samo se bojim povratka povrede....ali mi je problem sto imam osecaj da mi je desno koleno 'nestabilnije' (noga mi, ajde da kazem, landara).
ako imas strah od povrede, i ako osecas da nije sve u redu sa kolenom, moj ti je savet da vozis bicikl. Odrzaces kondiciju, a opterecenje za zglobove i kolena ce biti znatno manje jer je kretnja pravolinijska i ritmicna (ciklicna), sto je najbolji nacin za vracanje kolena u normalu. Nakon mesec dana, ili ranije ako osecas da si spreman, vrati se na trcanje.Svi koji su ikada imali probleme sa kolenima izbegavaju beton za trcanje.
Link to comment
meni ovaj tekst deluje na nekim mestima potpuno nedorečeno, a negde kao da ga je pisao šarlatan.
Takođe problemi nastaju kada god se nešto radi loše. Većina početnika trči prejako i previše, u pogrešnoj obući, po lošoj podlozi? i to izaziva dodatna bespotrebna opterećenja za i onako veoma slabo telo. Opet je problem u ekstrenoj slabosti tela a ne u trčanju. Ako se bilo šta radi na pogrešan način, ako se spava previše, ako se pije previše vode, telo će patiti i javiće se bolovi. Bilo šta da se radi pogrešno uvek će nastati problem samo što većina ljudi zna kako da spava i pije vodu ali, na žalost, ne zna kako da trči.
ja sam napisao da svi koji imaju problema sa kolenima izbegavaju beton. U ovom tekstu se ne navodi koja je to adekvatna podloga, već se samo daje 1 konstatacija o "lošoj podlozi", koja god to podloga bila.
Jedino možda plivanje ima još manje rizika jer kretanje kroz vodu ne predstavlja nikakav stres ali u isto vreme ne stimuliše telo na pravilan način jer telu je potreban ipak neki minimalni stres radi čvrstine kostiju (zato je srpski vaterpolista tako lako slomio nogu).
Ako se misli na šapića, njemu je noga polomnjena jer mu je čovek od 120kg seo na potkolenicu. Sumnjam da bi karatista bolje prošao.
Link to comment
preko skocnog zgloba sam ugrobario unutrasnji deo cevanice, i morao da pauziram mesec dana sa trcanjem i sa zadavoljavajuce 84kg sam otisao na 88. dobra stvar je da tu ima i nesto misica obzirom da sam malo vezbao i sada mogu da uradim rekordna 4 zgiba!Sada trcim laganije i krace (4km), samo se bojim povratka povrede. Kupio sam zavoj za stopalo, ali mi je problem sto imam osecaj da mi je desno koleno 'nestabilnije' (noga mi, ajde da kazem, landara). Da li da preventivno i njega da stavim u zavoj na neko vreme? Da li treba da mazem bivse povredjeno mesto sa necim ili da ga hladim posle treninga, obzirom da ga 'osecam' posle trcanja. I na kraju vidim da svi savetujete trcanje po travi, samo sto to za mene znaci trcanje po gomili neravnih povrsina i interesuje me koliko je to dobro za noge?Jel smetaju neke 'domacinske' vezbe - sklekovi, trbusnjaci, zgibovi, propadanje...?
Dok ti ne prodje ta "rovita" faza, samo lagano trcanje, mozda i bolje vise tih drugih aktivnosti (vezbe... plivanje je super za odrzavanje kondicije). Steznici mogu a i ne moraju :P Probaj pa ces videti da li ti prijaju. Mislim da sam pominjao, imaju po apotekama gelovi Ice Power i Biofreeze, odlicni za hladjenje posle treninga a prirodni su, za razliku od ovih jacih, tipa Fastum i Voltaren koji su bas za prave bolove.Trcanje po zemlji/travi je bolje zbog mekseg udarca noge o podlogu ali je i jace za misice jer noga staje uvek pod drugacijim uglom, neravan teren pa treba vise snage za odrzavanje stabilnosti, dok na ravnim podlogama noga staje uvek na isti nacin pa je laksa kontrola. Ako se plasis izvrtanja zgloba ili slicnih povreda bolje je po ravnom, ali sa bas kvalitetnim patikama.
Link to comment

Tenks ljudi,Kupicu gel o kome je Takeshi pricao i otici dva puta nedeljno na bazen (bazen ciste krajem avgusta + difovci jos nisu krenuli sa okupiranjem bazena + blizu je citaonica gde ucim = milina). Sto se trcanja tice, pokusacu onda sa trcanjem pored asfalta. Inace danas sam nesto duze cucao i bol u potkolenici se javio i ostao tu do kraja dana, tako da sam batalio trcanje za danas.@paceykada sam bio klinac imao sam ozbiljnih problema sa kolenima, koji su nestali zahvaljujuci bombardovanju, jer je tih dana ceo grad vozio biciklove. Sada sam i ja kontao malo bajsa, al je problem sto ga nemam :D

ali sa bas kvalitetnim patikama.
imam dobre, vec sam se hvalio ovde. ojacane sa strane, sve po propisu, nadam se da valjajupost-92-1213139780.jpg Edited by Hustler
Link to comment

Ajao sto sam se u subotu urnisala, a tek sad pocinju posledice. Krenem ja tako popodne na brzo hodanje (nesto nisam bila u raspolozenju za trcanje) i zaputim se Visnjickom prema Adi Huji. Tek, valjda me muzika ponela i mic po mic predjem u dzoging, sve po betonu, a delimicno i po podlozi od kocke (ustvari onih velikih blokova). Sad me toliko bole listovi da 'ocu da mrem.

Link to comment

vratih se trchanju posle 2mesechne pauze zbog povrede.sve kul.malo josh boli noga al vot-a-hekinache NB su na snizzenju u M. 2300 chini mi se.ja ih platih papreno proletos.vrede svaku parupogotovo u novoj ceni.

Link to comment
vratih se trchanju posle 2mesechne pauze zbog povrede.sve kul.malo josh boli noga al vot-a-hekinache NB su na snizzenju u M. 2300 chini mi se.ja ih platih papreno proletos.vrede svaku parupogotovo u novoj ceni.
šta je M. ? Baš planiram da kupim patike za trčanje ... (nadam se da imaju velikih brojeva).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...