Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

slažem se ali to nije ono što je lena rekla. ne znam zašto se smeješ.
pa zvucalo je skoro kao iz alan forda: ako kanis imati kondiciju, moras trenirati :P i tvoje iskustvo, da si bez previse obracanja na ishranu uz redovne treninge imao najbolju kondiciju ne ponistava tvrdnju da je ishrana vazna. tu ide i individualni deo koji sam pominjao konstitucija, metabolizam i sl.ili kao ja koji pored treniranja ne zelim da se odreknem pojedinih gurmanskih specijaliteta. moto: trcim da bi se prezderavao :lol:
Link to comment

:D zvuči kao parola za grunfovu majicuMa poenta je u tome da ishrana mora da prati rad i treniranje. Treniranje je najbitnije i vrlo je moguće imati solidnu kondiciju i sa opijanjem uveče i uživanje u jako štetnoj hrani.Sa druge strane, forsiranje ishrane može organizam učiniti zdravijim, ali jednako nesposobnim da istrči 2 kilometra ukoliko se ne praktikuje kakva takva rekreacija.

Link to comment

Svojevremeno dok sam jos trenirao u AK Partizan-u, dolazila masa mladjih trenera koji su se fokusirali na alternative metode treninga, ishranu, itd. Moj trener tada, Franjo Mihalic se slatko nasmejao, i rece nam: "Ja kada sam jednom isao na trku u Senti, pojedem za dorucak 15 kuvanih jaja, i kada zavrsim trku, stanem sa strane i sve izpovracam... tada sam naucio da ne treba jesti 15 jaja pre trcanja..." :D Ishrana jeste bitna, ali svako treba da je podredi sebi, jer sta funkcionise za mene ne znaci da ce isto da funkcionise za nekog drugog.

Link to comment
:D zvuči kao parola za grunfovu majicuMa poenta je u tome da ishrana mora da prati rad i treniranje. Treniranje je najbitnije i vrlo je moguće imati solidnu kondiciju i sa opijanjem uveče i uživanje u jako štetnoj hrani.Sa druge strane, forsiranje ishrane može organizam učiniti zdravijim, ali jednako nesposobnim da istrči 2 kilometra ukoliko se ne praktikuje kakva takva rekreacija.
došao si upravo na ono što sam napisala da treniranje i očekivanje kakvih takvih poz.rezultata podrazumeva redovno treniranje i kolko tolko normalnu ishranu,dakle sve gore napisano potpisujem :) ,ovo boldovano (izvinjavam se što se ponavljam) može al opet samo do odredjene granice koja kad se predje nekada je manje neprijatna a nekada zna da bude i fatalna...i još jedno, to što ti takav režim sad prija ne znači da će ti prijati kroz godinu dve, a pogotovu ovo što je rekao Uroš da to što tebi odgovara da će to odgovarati svakom drugom, nema dva ista metabolizma....
Link to comment
kao ja koji pored treniranja ne zelim da se odreknem pojedinih gurmanskih specijaliteta. moto: trcim da bi se prezderavao :lol:
trenirati i uzivati u koje raznim gurmanlucima s vremena ne vreme tj. ne bašššš svaki dan jel' :rolleyes: nije greh nikako, dapače... :P
Link to comment

paaa, ja bih trcala u njima, mada poznajem skolu misljenja koja veli da su ovo patike za tenis :unsure: (uostalom, u tenisu se trci, po mom je to - to)

Link to comment
Jel mu ga ovo dodju patike za trcanje? :unsure: Jedne od retkih koje sam nasao da su broj 48 1/2..
Pa ako nema drugih u tim velicinama, posluzice.Ovo su tzv. cross-training, za razne stvari. Ako dobro vidim, kozne su, znaci malo teze od onih za trcanje. Patike za tenis imaju malo siri djon u odnosu na gornji deo, zbor onih proklizavanja levo-desno.
Link to comment

Pojavio se i kod nas mobilni Samsung F110, koji je radjen u saradnji sa Adidasom.3 u 1: mobilni telefon, mp3 plejer, heart rate monitor ... plus razne sminkerske funkcije. Zanimljivo... ali i prilicno beskorisno :P MiCoach2.jpg

Link to comment
  • 4 weeks later...

Evo i mog updatea, posto sam poceo da trcim uz ovaj topik :D Cenim da sam stigao na nesto vise od 7km po treningu i polako dodajem na duzini. 4 dana nedeljno treniram, cetvrtak, petak i subota su rezervisani za izlaske.Posle treninga radim trbusnjake jer mi je palo na pamet da ne bi bilo lose videti kako izgleda zivot bez stomaka. Spao sam na nekih 85kg, kontam jos maksimalno 5, sto ce verovatno biti usporeno obzirom da je pocela sezona sladoleda a i leti se cesce izlazi. Osim tog se trudim: salate, sirevi bez masti (suboticki ela), jaja, ribe, intergralni hleb, nerviram se kada bacam kozuru sa piletine...Danas sam kupio i nove patike za trcanje. Prvi put da imam Nike patike u zivotu. Obisao sam sve dizelaske butike, ali su sve dobre patike su bile dosta skuplje, 8-12 hiljada dinara, a ove su izgleda proslogodisnji model, za 7.000 dinara. Imaju ojacanje oko pete o kome je Takeshi pricao, a koje mi je potrebno obzirom da mi se djonovi sa strane uzasno brzo trose.post-92-1213139780.jpgMuzicki izbor: Van Morisson, Theme time radio hour with Bob Dylan (dosta nezgodno jer oce da nasmeje pa ljudi gledaju), Motown, Springsteen...Jedini problem mi ostaje desna noga koja je dosta slobodna pri trcanju, jer stopalo bukvalno landara, ali se trudim da ga disciplinujem :D

Edited by Hustler
Link to comment

Stomak će ti se istopiti i bez trbušnjaka ako ovako nastaviš,mada to ne znači da treba da prekineš sa trbušnjacima,u kom ti se delu djon patike najviše troši, na spoljnjem ili unutrašnjem rubu?

Link to comment

Upomoc - grcevi!Elem, u kontinuitetu trcim od aprila (posle duze pauze) svakog dana po 5 km + kardio sprave u teretani, sat vremena. Zbog nekih obaveza, pocela sam da preskacem, tako da sad trcim svaki drugi dan i pojavili su mi se grcevi u potkolenici, narocito dok spavam. Sta da radim? Je l to ima neke veze sa prepolovljavanjem treninga? K'o velim neka misicna memorija, pa me opominje sto sam prestala da trcim svaki dan? Ima neka mazalica? Znaci, nije upala, nije do magnezijuma, tj nedostatka istog, vec bas bas grcevi.

Link to comment

Ja sam polu-sjebao koleno, tj. deo ispod casice, a ne znam kako... Trcim nedeljom i jos jednom nekim radnim danom (najcesce sredom) + fudbal u sali utorkom i cetvrtkom ali nisam imao nikakvu konkretnu povredu. Moguce je da je zbog cucnjeva u teretani, radim ih sa prilicno velikim kilazama (serije sa ~140kg). Mada, boli me samo kad trcim, na fudbalu i u teretani nista :unsure:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...