Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Napisah u prvom postu. Jbg, izgleda da varira to od 1 slučaja do drugog, neki i posle 10 dana ne mogu da preguraju ni prvi kilometar, a neki furaju polumaratonske deonice. Ja sam umereni centraš <_<

Link to comment
Traži neki running model,isprobaj više njih pa ćeš već sama videti šta ti najviše odgovara,a već će se javiti neko ko je bolje upućen gde je najbolji izbor,u principu cene running modela su uglavnom pristupačne,za nekoliko hiljada RSD možeš da nadješ pristojnu patiku za trčanje.
hvala leno21!! znaci tako da pitam u prodavnicu? oket.
Link to comment
hvala leno21!! znaci tako da pitam u prodavnicu? oket.
ne sumnjam u ljude koji rade u prodavnicama sportske opreme ali ipak onako laicki:patike za trcanje trebaju da budu lake, gornji deo oko prstiju i pojedini delovi sa strane su platneni i sundjerasti, djon im je debeo i cesto iz vise slojeva i pojedini proizvodjaci imaju djonove od specificnih materijala. patike za trcanje su neretko estetski ruzne ali ti one ne trebaju da bi u njima izgledala lepo ili sta vec. u nasim prodavnicama uglavnom je suzen izbor patika za trcanje. od modela koji se najvise koriste pomenuo bih razne modele pod sledecim markama: Adidas New Balance (serija modela), Asics Gel (serija modela), Reebok (niz modela od Premiere do skuplih Trinity modela), Nike (Air modeli pa sve do skupog Skylona) itd. Vidjao sam po gradu i neke Mizuno modele i mislim Salomon ali su one jako retke. LM, na prve 4 nabrojane marke se retko ko zalio sem ponekad na Nike (cena - kvalitet) ali uglavnom se sasvim solidne patike za trcanje mogu naci vec od 3-3500 dinara koliko kostaju najjeftiniji Reebok modeli pa preko 4-6000 dinara koliko kostaju Asics Gel patike i New Balance, pa sve do 8-14000 koliko kostaju Nike patike. Cene sam napisao pomalo napamet ali je to otprilike pa plus-minus nesto, a zavisi i od toga da li se rasprodaju neki stariji modeli ili su novi u ponudi.takodje, jako je bitno da pri kupovini patika izaberes one koje su pola broja vece (ali ne treba preterivati i kupovati one koje su previse velike) tako da ti noga u sportskoj carapi bude komotna i da te patika ne steze. Edited by Bane5
Link to comment

Hvala Bane petico! :) sto se tice cena, ove od 8-14000 oma otpadaju, pogledacu najpre ove najjeftinije Reebokove modele...btw, sad se vratila sa trcanje, uffff, prijalo dabome!!! jedino me ledja i dalje bole, tu ni trcanje nije pomoglo, a malo se stupidno osecam da se protezem tako na ulici, kad pored mene setaju slucajni prolaznici i tek po koji usamljeni trkac poput mene. elem, sad sam trcala u mojim puminim patikama, ali nisu one segsi aerodinamicne, vec onako, vise model za devojcice. dosta im je tanak djon, nisu ni sundjeraste, al nis' mi nije falilo u njima.

Link to comment

Moje iskustvo je da su, pored patika, dosta bitne i carape. Pozeljno je da budu neke koje ce da upiju znij i koje su iznutra hrapave pa se nec noga klizati upo patikama jer to dovodi do zuljeva (barem mene).One neke bas firmirane (koje su i skuplje doduse) imaju deblji djon (ako se to kod carapa tako zove) da zastite tabane a ris i, hm, nogavica su tanje da ne greju bespotrebno nogu. Najke i slicno.Meni su sasvim ok i rang i slicne carape koje mogu da se kupe u sportskim radnjama. Imam i gomilju sportskih carapa kupljenih na buvljaku ali one nisu toliko udobne..

Link to comment

Ma da,ja bila tvrdoglava i nisam se obazirala na to da ne treba da nosim pamučne već poliesterske čarape ili one koje na sebi imaju oznaku CoolMax jer je u njima noga uvek suva, ali kad sam par puta izula krvave noge iz patika,dozvala sam se pameti. :rolleyes: Pamučne čarape upiju znoj,trčati u mokrim čarapama zimi i nije neka romantika a leti posledično nastanu žuljevi,često noga u mokroj patici 'proklizava' što dovede do udaranja prstiju u obod patike pa nastanu i modrice pod nokatnom pločom, što će reći,pamučna čarapa zna da napravi blago rečeno mnogo neugodnih trenutaka...priznajem sve sam iskusila :huh:

Link to comment

Najzad uzeo. Model 473.CM473NV_lg.jpg2900 đunti u Balkanskoj, sportska prodavnica preko puta Alpine. Probao i model 478, on ima neki nenormalni đon, kao sa federima, pretpostavljam da je to dobro za betonsku podlogu. Ja ću se držim zemlje i asvalta, hvala lepo.

Link to comment

uhuhuh , radujem se trchanju ponovnom ovih dana.posle dosadne vishemesechne povrede i neshto malo trchkanja, obnovih povredu pre neshto manje od mesec na fudbalu.pa cu ja sutra recimo da se ushunjam u nbalansice, mjuzu u ushi da ne chujem kolko sam crko i iiidemo ... ic hip tu bi skver ... tanananana

Link to comment
gde trčite?
na keju. nikada nisam trcao na traci.prosla zima nije bila jaka pa se moglo trcati na temperaturama u rasponu od -2 pa navise.izbegao sam nekoliko dana kada je bio jak vetar.majca, duks i jakna preko + vunena kapa i suskava kapa od jakne.natrontan ali mi nije smetalo.trcanje po snegu je fantasticno iskustvo.trcanje po bljuzgavici je ubedljivo najteze.grlo izdrzalo mada pri sporijem trcanju mogu celu duzinu (10-15km) da izduvam na nos. da sumiram, zima mi nije problem za trcanje.nadam se da ce se to potvrditi i ove sezone.
Link to comment

Zima i sneg nisu problem, kisa je najgora, jedino tada ne mogu da trcim. A za disanje... malo zatvorenija usta, preko jezika, kroz zube, bilo kako samo da ne ide vazduh bas direktno u grlo. Plus slojevito oblacenje.

Link to comment
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...