Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

@Hustlerbitno iz razloga što imaju running modeli patika (mada u Srbiji je jako loš izbor running modela) prilagodjene za te situacije kad stopalo prilikom trčanja ide napolje tako da su ojačanja na patikama upravo na tim spoljnjim rubovima da bi se kolko tolko amortizovala pronacija, mada odokativno ove na slici patike su baš za tvoj 'slučaj' tako da će ti trčanje biti sigurno ugodnije.@apotekaricaposle trčanja moraš dobro da se istegneš izmedju ostalog i zbog toga da mlečnu kiselinu koja se tokom trčanja nakupila u mišićima što pre izbaciš u krvotok, praktičan savet odma posle trčanja ne posle dva sata nego odma,noge neko vreme ( 5-10 min) podići i držati na višoj podlozi npr. stolu,na taj način se mišići dodatno isprazne od svega što im ne treba u tom trenutku a i kasnije..

Edited by lena21
Link to comment
Posle treninga radim trbusnjake jer mi je palo na pamet da ne bi bilo lose videti kako izgleda zivot bez stomaka.
Obrni redosled, prvo trbusnjaci pa onda trcanje.
Upomoc - grcevi!
Ako je laksi bol probaj sa nekom kremom protiv bolova, npr. Fastum gel. Odmah nakon treninga su odlicni ovi sto rashladjuju a na prirodnoj su bazi (Ice Power, Biofreeze) Ali, mozda je obrnut znak, da se previse forsiras. Ili realnije, da nesto u tom odnosu tlo-stopalo-patika-koleno ne ide pravilno.
Link to comment
Znaci, nije upala, nije do magnezijuma, tj nedostatka istog, vec bas bas grcevi.
e, oće od viška ako uzimaš. Ja sam neko vreme uzimao šumeće tablete i, osim što mi se strašno spavalo, imao sam i blage grčeve.
Link to comment
Obrni redosled, prvo trbusnjaci pa onda trcanje.
vaistinu.ja sam trbusnjacima i trcanju pridodao i trcanje uz stepenice, sprinteve i vijachu.vijacha je zakon, ali obazrivo - nije, ponavljam - NIJE kao vožnja bicikla. još me boli teme, a prekjuče sam bio?? :lol:
Link to comment
@apotekaricaposle trčanja moraš dobro da se istegneš izmedju ostalog i zbog toga da mlečnu kiselinu koja se tokom trčanja nakupila u mišićima što pre izbaciš u krvotok, praktičan savet odma posle trčanja ne posle dva sata nego odma,noge neko vreme ( 5-10 min) podići i držati na višoj podlozi npr. stolu,na taj način se mišići dodatno isprazne od svega što im ne treba u tom trenutku a i kasnije..
thnx na savetu, vaistinu se slabo istezem (obicno na pokretnoj traci kad ukljucim cooldown)
Ako je laksi bol probaj sa nekom kremom protiv bolova, npr. Fastum gel. Odmah nakon treninga su odlicni ovi sto rashladjuju a na prirodnoj su bazi (Ice Power, Biofreeze) Ali, mozda je obrnut znak, da se previse forsiras. Ili realnije, da nesto u tom odnosu tlo-stopalo-patika-koleno ne ide pravilno.
E da, primetila sam da kad trcim, radim to relativno pravilno (peta, prsti). Medjutim, kad se popnem na eliptiku, posle izvesnog vremena pocnu da me bole noge i spontano prelazim na prste.
e, oće od viška ako uzimaš. Ja sam neko vreme uzimao šumeće tablete i, osim što mi se strašno spavalo, imao sam i blage grčeve.
Vi's, meni se ne spava (uzimam ih ujutro, biofarov magnezijum + kompleks B vitamina) ali mozda ima neke veze? Mada, nosim se mislju da ih eliminisem, s obzirom da mi otvaraju apetit.
Link to comment
Obrni redosled, prvo trbusnjaci pa onda trcanje.
Jel moze neko obrazlozenje zasto ovako? Cisto da znam razloge zasto bih bas tako trebao da vezbam
vaistinu.ja sam trbusnjacima i trcanju pridodao i trcanje uz stepenice, sprinteve i vijachu.vijacha je zakon, ali obazrivo - nije, ponavljam - NIJE kao vožnja bicikla. još me boli teme, a prekjuče sam bio :lol:
Hehe, kupio sam i ja vijacu i najcesce se zaustavljam kada pazarim u teme :D istina, jos nisam imao problema sa bolovima. Nazalost nemam ni jedne dobre stepenice na otvorenom, moja zgrada ima dva sprata, a ne bih da se uvaljujem u neke solitere i trcim u 11 uvece. Mada bi mi takodje koristilo da znam koja je prednost tih vezbi? Edited by Hustler
Link to comment

Debeli ? angry.gif:D Trcim po novom naselju, tu zivim. Ima dobrih staza za setnju i onda tu optrcim jedan krug, plus jednom do detelinare da ispunim normu. Sledece dizane daljine mi je optrcavanje naselja i satelita, posle ne znam sta cu... Do Futoga!Koliko sam video, za trcanje je Kej najbolj, samo mi je suvise daleko od kuce.

Link to comment
Debeli ? angry.gif:D Trcim po novom naselju, tu zivim. Ima dobrih staza za setnju i onda tu optrcim jedan krug, plus jednom do detelinare da ispunim normu. Sledece dizane daljine mi je optrcavanje naselja i satelita, posle ne znam sta cu... Do Futoga!Koliko sam video, za trcanje je Kej najbolj, samo mi je suvise daleko od kuce.
derder ne duri se, ja to vako ko kolega :Dajah, ti si na naselku, mislio sam da ides na kej. al sto kazes moze i tamo kod vas ok marsruta da se napravi.
Link to comment

ma daj, nisam ni uzeo za zlo :)Inace jos jedno pitanje za beogradjane - jel studenjak na novom beogradu blizu nekog keja ili kakvog drugog dobrog mesta za trcanje?

Link to comment
Inace jos jedno pitanje za beogradjane - jel studenjak na novom beogradu blizu nekog keja ili kakvog drugog dobrog mesta za trcanje?
Perspektiva = 0 (slovima : nula).verovatno najgore mesto na NBGD za trčanje. kej najbliži verovatno tek na 4~5 km (tačno na sredini između dunava i save) + okolne ulice očajne za trčanje.
Link to comment

Nije bas tako. Do Dunava se stize za desetak minuta laganim hodom. Ja vise volim da odem do Save. Malo se zagrejem kroz Omladinskih brigada, a onda u zavisnosti od raspolozenja i trenutne forme trcim do kraja 45og, do Galovice, ili u ekstremnim situacijama do Ostruznickog mosta.Odmah iznad Studenjaka na Bezanijskoj kosi je sportski centar gde moze da se trci u krug oko terena, a ima i stepenice.Imam i interesantnu rutu kroz Paviljone do Zemunskog parka, pa kej.

Link to comment

Na crvenoj imas dva prelaza ulice. Preko autoputa je nadvoznjak, pa predjes Treci bulevar, ispod pruge je podvoznjak, ovo sledece i nije ulica, nego ulaz na parking Rodica i Idee, pa ima prelaz preko Jurija Gagarina.Na plavoj imas da predjes raskrsnicu kod Fontane odmah na pocetku, i jos dve ulice do keja. To mi je i onako zagrevanje, pa mi ne smeta. Glavni deo je na keju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...