Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Vi's, meni se ne spava (uzimam ih ujutro, biofarov magnezijum + kompleks B vitamina) ali mozda ima neke veze? Mada, nosim se mislju da ih eliminisem, s obzirom da mi otvaraju apetit.
Pazljivo sa kombinovanjem suplemenata. Nadam se da ce se javiti neko strucniji, ali mislim da su gvozdje i neki od vitamina iz B kompleksa antagonisti magnezijuma.
Link to comment
Jel moze neko obrazlozenje zasto ovako? Cisto da znam razloge zasto bih bas tako trebao da vezbam.
Kada prvo aktiviras "brze" misice trbusnjacima i potrosis glikogenske zalihe, umerenim trcanjem od starta telo krece da koristi masnoce kao sledeci izvor energije, a to je ono sto ti hoces.
Link to comment

drago mi je da je ovaj topic "procvetao" :) (i ja sam pokupio dobrih saveta) ...malo sam uspori sa trcanjem zbog plivanja, al me sjeba vreme pa nazad u "shumu" na trcanje...

Link to comment

Ajmo trkači kakva su vam iskustva sa psima ? :lol: Meni je najgore kad već upadnem u nirvanu i trčim sa smanjenom svešću o okolini a onda se odjednom stvori agresivna besna džukela koja pokušava da mi odgrize nogu do kolena angry.gif Pre par godina dok sam bio tanji sa živcima znao sam se gazdama/gazdaricama eksplicitno naspominjati familije a čak sam i utokom pretio :lol:

Link to comment

čuj jedna besna džukela,mene jednom jurila čitava horda razularenih četvoronožaca isti oni ludaci što jurišaju na kola u pokretu a što je čudno znali me odranije i uvek me na trčanju izkulirali al jednom ne znam šta im je bilo pojurili me tako da sam dušu ispustila dok sam se ikobeljala.

Link to comment
pih, sad se setih da pitam, zna li neko gde imaju da se kupe oni pojasevi za trčanje na kojima se nose one cucule sa vodom, a ima i torbica za mob i sl.?
Intersport ima sigurnoTrgovine za outdoor sportove (mislim da se u BG trgovina zove "Gora")Mislim da Turbosport ima trgovine u BG (oni isto imaju)Ima li Hervis u BG ?Misliš na ovo sa rezervarom 120-23501-1-2T.jpgIli baš na nosač bidona (meni draža opcija)187-23505-1-2T.jpg Edited by St.Anger
Link to comment
Intersport ima sigurnoTrgovine za outdoor sportove (mislim da se u BG trgovina zove "Gora")Mislim da Turbosport ima trgovine u BG (oni isto imaju)Ima li Hervis u BG ?Misliš na ovo sa rezervarom 120-23501-1-2T.jpgIli baš na nosač bidona (meni draža opcija)187-23505-1-2T.jpg
mislim ova druga opcija više mi se svidja,pogledaću u Hervisu, ovde u Ljubljani, inače stalno to zaboravim da tamo pitam....nadam se samo da ne ometa u trčanju.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ovih dana obicno trcim kasno uvece, oko 23h. Medjutim danas sam zbog obaveza uvece trcao po suncu i morao sam trcati mnogo sporije, jer nisam mogao doci do daha, znojao sam se kao nenormalan, pored moje rute je put pa sam se i nadisao mnogo vise gluposti nego sto bi mi se to desilo uvece, na kraju sam i skratio trening...Jel ima nekih prednosti sto se vise znojimo, da li nije dobro trcati po toj temperaturi, na cega da se pazi, da li da skracujem duzinu treninga, da li da izbegavam sunce, da ostavim sve nepromenjeno...?Kako vi trcite leti?

Link to comment

leti se obično trči ili rano ujutru kad je vazduh koliko toliko svež, čist, spoljna temperatura niža ,ili uveče kad sunce nije jako, posle 19h.Leti postoji opasnost od dehidratacije i pregrejanosti (posledice nedovoljnog unosa tečnosti i preteranog oblačenja ), pa recimo, u danu u kom uveče idem na trčanje pijem dosta tečnosti,ako su duza trčanja u pitanju voda se nosi sa sobom,ja dosada nisam ali vidim nema mi kud nego i ja sa flajkom vode pa put pod noge..Meni je leto za trčanje daleko teze nego kad krenu hladni dani,treba mi neko vreme da se aklimatizujem na visoku temperturu i činjenicu da je vazduh ko smola,pa su ta letnja trčanja u početku obično teška, fisoka srčana frekvenca,težko dolazim do daha, osećaj ko da sam prvi put na trčanju, ma deprimirajuće skroz,ekstra ako se trči u prirodi pa krenu koje razni obadi,pčele da me jure, zadnji put umalo se ne udavih od neke bubice koju sam usput progutala :s_d:

Edited by lena21
Link to comment

Meni trcanje sluzi da se oslobodim nagomilanog besa. Tek sam ga skoro otkrio, ranije mi je bilo odbojno (a da nisam ni probao, dabome). Trcim uvece, povremeno, i to vrrrlo lagano, tako da mogu da izdrzim i do 40-ak minuta - za moju kondiciju, nacin zivota i aktivnosti doskora nezamislivo. Kad voljni i fizicki momenat pocnu da popustaju, "prizivam" situacije i ljude koji su me razbesneli i odatle crpim snagu da nastavim. Posle shvatim da je delovalo umirujuce. U drugoj polovini oci mi se skoro sklope, upadnem u neku vrstu polusna i gotovo ne obracam paznju na okolinu. Prelepo je.Poslednji put, sto zbog vrucine, sto zbog kasnog dolaska kuci, otisao sam tek oko pola dva nocu. Staza gde trcim je zabacena, slabo osvetljena, na jednom delu potpuno mracna, i u to doba, naravno, nikog nije bilo, sto ju je cinilo jos sablasnijom. Ko sto rekoh, pred kraj utonem u stanje gde se ne obazirem na okolinu, ali prvi-drugi krug srce mi je lupalo na svaki susanj, krckanje grana ili nagovestaj kretanja. E sad, taj mracni deo staze je krivina koja se uspinje i obrasla je nekim visokim rastinjem, zbunjem, tako da je skroz nepregledna - ne vidi se dalje od 5-6 metara unapred. Posto je opkoljena biljem, i temperatura je tu osetno niza. Trcim, prodjem prvi krug bez problema, ali sav napet, naculjene usi, nadam se da nema nikoga-nicega u to doba da se tuda muva... Ulazim u taj mrak, hladniji vazduh me zapahne, pocinje uspon, kad u visini ociju sa leve strane, na metar-dva od mene zar od cigarete, kao da neko izlazi iz zbunja sa cigarom u ustima. Isekao sam se. Adrenalin, noge lagane, spreman na sprint, cula izostrena, srce lupa hoce da iskoci... kad zar od cigarete lagano prolebde dalje, negde iza mene, valjda da se nadje sa svojim drugim ortacima - svicima. Bem ti kako sam se uplasio...

Link to comment
otisao sam tek oko pola dva nocu.
od prošlog leta vidjam da se trčanje leti proteže kroz celu noć,pa sam par puta videla nekoliko njih na trčanju u 03h,04h ujutru, neverovatno. :rolleyes:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...