Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

oce, oce.imam dve mlade koje su u saksiji kao sto je ova na slici, imaju tri ili cetiri "grane" i presadicu ih u vecu saksiju na jesen. a ove starije su u saksijama precnika, recimo 40ak santimetra. one vole tzv mocvarno zemljiste, te uvek trpam dosta peska u zemlju.na pijacama (bar sa ove strane reke :P) ih vec ima, cini mi se da sam u nedelju na kalenicu, gde su najskuplje, videla za po 250 dinara.i obavezno paradajz. autan je nista.
aha. znachi 1 red paradajza. dodzem posle na kalenica da prodajem. organic :Pel radio neko ladolez? meni ladolez najsuperkulfensi biljka, al me nervira sto mora svake godine ponovo :(
Link to comment

sadila ja. prvi put u osnovnoj skoli. raste kao nenormalno. prvih par godina sam skupljala seme, kasnije ukapirala da ce sam da nikne iz semena koje padne na zemlju i to mnogo vise nego sto bih volela. elem, za par godina, imaces ladoleze i na i oko terase, jedino svake godine moras da ga vezujes.dobar izbor ako hoces senovitu hladovinastu terasu.a za hortenzije sam citala da zavisno od kiselosti zemljista zavisi da li ce cvetati roze, belo ili plavo. valjda mu neki u zemlju stavljaju zardjale klinove ili sipaju indigo da bi dobili plave cvetove :P

Link to comment
a za hortenzije sam citala da zavisno od kiselosti zemljista zavisi da li ce cvetati roze, belo ili plavo. valjda mu neki u zemlju stavljaju zardjale klinove ili sipaju indigo da bi dobili plave cvetove :P
ima ta fora sa stipsom koju treba istucati i onda sipas po kasiku po zemlji cim se pojave pupoljci. nisam to probala, moje su onako zelenkasto bele i ruzicaste. nekako mi zao, ali mislim da cu isprobati na jednoj beloj, da vidim sta ce da bude.jedino sto znam da im, posto vole gvozdje, bas prijaju one omrazene zice sto trpaju sad u sve bruseve, pa ih koristim i tu, a i za puzavice :D
Link to comment
el radio neko ladolez? meni ladolez najsuperkulfensi biljka, al me nervira sto mora svake godine ponovo :(
Ako zelis puzavicu, i to trajnu, posadi Clematis - ima ga u desetine boja i varijeteta, predivno cveta, jedino je potrebno orezati ga u rano prolece.Sva moja tri clematisa vec imaju pupoljke, a pojedine vrste su vec procvetale. U Garden centru ih ima veliki izbor, po 590 dinara za sadnicu.@Hippie, tvoja biljka je definitivno nolina, samo je nisi trebala posaditi tako duboko. Ta "stopa" treba biti iznad zemlje, i nikada ne sme biti mokra, jer biljka ne voli previse zalivanja, poreklom je iz Meksika.edit: na ovom PF nema opcije attach pic? Edited by persephone
Link to comment

mozda joj je zato stablo kratko a listovi predugacki :o sachu da je iskopam........ kad sam je kupila bila je u jednoj ovakoj saksiji....model_554_aaa.jpg...onda mi je naprsla na pola i nesto nikako da kupim opet tako neku

Link to comment

Sve o nezi nolina saznaces ovde. Ja sam se na tom forumu i zaljubila u njih.Tvoja biljka izgleda odlicno, ne brini. Vrsta je takva da ima dugo lisce. Samo je presadi u plicu posudu koja se koristi upravo iz razloga sto biljka ne voli vlagu, a u plitkoj sirokoj posudi sva suvisna voda brze isparava i otice.

Link to comment
Ko mrzi ruže, ne treba da živi. <_<
on topic - sobno bilje u vazi :)za Indija marokanske ruze, njih volim :wub:13.jpg Edited by msmodesty
Link to comment

jao sto su lepe te marokanske ruze. jel mogu one u saksiju?maman ima ruze u basti u tolikom broju da bi i indy bio zadovoljan :D ali bih ove volela ja da imam na terasi.nego, danas vidim da je i moja hortenzija ocvetala. malo, jos je hladnjikavo, ali je uspesno prezimila jos jednu sezonu i vraca se u punom sjaju.15042008003.jpg15042008004.jpg

Link to comment

da se pohvalim, nabavih danas sadnicu glicinije. predstavu nemam gde cu je ali smislicu vec.i jos dva pelcera agave (sarene), nekoliko kaktusa (ovde su oko 50 dinara :) ), sutra nacupam brsljan za sadnju i tako...ja zadovoljna ulovom (bar zasad)

Link to comment
jao sto su lepe te marokanske ruze. jel mogu one u saksiju?
koliko mi rekose - ne mogu u saksiju :(znam samo da su prilicno zahtevne za gajenje, sezona im pocinje krajem aprila i traje do oktobra, kazu da se ne mogu gajiti u plastenicima i nama dolaze samo iz Maroka
Link to comment
  • 2 weeks later...

od začina sam se na kraju odlučila za pionire lavande i majčine dušice. imam od prije jednog omladinca bosiljka. a vi?i sad, kad sam ih skućila na teraci, javljaju mi se etičke dileme o tome kako biljku o koju uzgajaš i njeguješ jednostavo počupat i ubacit u vrući toć? :D

Link to comment

nadam se da nisam odocnila sa sejanjem , ne moze se ostanut od tigrastih , crnih necujnih , vamipriskih ugriza , krivo leteceh i danenabrajam komaraca

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...