Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

osim toga u zadnje vreme sam se bas nalozila da nabavim gliciniju (ako se tako zove onaj bagrem sa ljubicastim cvetovima)
Ako mislis na ovo79.JPGOnda je srpsko (i exYU) ime sladić, slatki koren, na engleskom liquorice, a po naučnom Glycyrhhiza glabra. Verovatno da može i glicinija, mada imamo i srpskije ime. :ss1: Koristi se kao lekovita za pravljenje čajeva za pluća, ekstrakt (glicirizin) je veoma sladak, a u anglo-svetu je ekstremno popularna za pravljenje slatkiša. Bombone "Negro, odžačar vašeg grla", ko ih se seća, imaju aromu sladića, mislim. Edited by Indy
Link to comment

Bogumila, lepo ime, nisam znala da se tako zove kod nas4677.jpgsve ih je vise u radnjama i to bas malih stabala, rastu na terasi i to ne vise od metar

Edited by msmodesty
Link to comment

@indymislim da se zove jos i wisteria i da nije sladak koren (bar meni ne izgleda nimalo korenasto)@ morganabogumilu bih ovde morala da unosim preko zime, mada se slazem da je lepa, ali je nesto slabo vidjam okolo

Link to comment
@indymislim da se zove jos i wisteria i da nije sladak koren (bar meni ne izgleda nimalo korenasto)
OK, wisteria je još dramatičnije purpurna... inače su blisko srodne leguminozne biljke (Fabaceae).
Link to comment

elem, reshila da raspishem 1 tender :Ppojavljuje mi se uskoro u posjedu (ok, ne bash josh u posjedu, al nalik na moje :P) 1 terasa dugachka kojih 8-9 metera, pokrivena, sa pogledom na jugoistok celom duzinom.raspolazem unapred sa 4 brshljana razna, 1 malim chepmpresom (il tako neshto), mozda jednim asparagusom (ako izbije uopshte ove sezone), 1 nepoznatim zimzelenim zbunom izuzetno popularnim po ulichnim zardinjerama nbg i jednim vresom. dva vresa... ostalo su neke sramotne perene nisu mnogo vredne pomena :Psavetujte bre sta josh da uturim? ziva nisam. trebace mi pedeset kila zemlje minimum, propashcemo kod komshije pre jeseni :o

Edited by thermal bug
Link to comment

cek` i ja da pitam strucnjaka :) :) posejala sam travu (za parkove) prosle jeseni. izgleda da zemlju nisam dobro obradila, elem, nikla je trava ali i korov. roditelj mi savetuje da je naprskam monosanom, sredstvom za prskanje psenice, i tvrdi da ce mi to unistiti korov, ali ne i travu (kaze, provereno).sta mi savetujete.@ thermal bugpatuljaste ruze isto nisu los izbor za terasu. u svakom slucaju, (po meni) nesto sto dugo cveta (ako volis cvetove).

Link to comment

bice d akao moderator ne bi smela da ovo napisem ali - mrzim ruzemislim da su egoisticne, naduvane, umisljene lepotice :) oko kojih mora mnogo da se radi da bi se na kraju smilovale da daju poneki cvetonda, jugoistok u Beogradu znaci - sunce, sunce sve vreme a umisljene lepotice mogu i da se ispekubez sale, puno mukelale i narcisi su mnogo lepsi za prolecea geranijumi su najjednostavniji za leto u jesen nekoliko lopti hrizantemaja cu sutra da pitam moju cvecarku pa cu da ti kazem :)

Link to comment
... mrzim ruze...
Ko mrzi ruže, ne treba da živi. <_< šta ima lepše? Meni ovde ("grmolike") cvetaju skoro celu godinu (doduše nije klima stalne 'ladne kiše kao kod tebe :P)... od rada oko njih, samo ih gledam. Dobro, i okrešem posle onog velikog prolećnog cvetanja. I to je sve. Evo jedan prolecni pogled iz prednjeg dvorišta (doduše samo delimično se vide).ruzegr8.jpg
Link to comment

razmotricu i ruze. elem, za sad je ideja da ne bude nishta sto mora mnogo da se unosi (osim ako ne bude zima severnog pola, sto nije bilo bar 5 godina), jer nemam gde da unesem za sada. teorijski je ta terasa upotrebljiva od marta do novembra, ako imamo srece sa vremenom, a obichno imamo... josh kad bi taj brshljan teo da se penje <_<

Link to comment
Soba ti je prelepa, jesi li sama odgajila biljke ili si ih nabavila ovako povelike?Meni omiljena sobna biljka je nolina (zovu je i "slonova stopa")...branched_beaucarnea.jpgkoja u prirodi izgleda ovako: :wub:Beaucarnea_Recurvata_Nolina_Yucca_Dracaena_Plants.jpgJako sporo raste i potrebne su decenije da bi izgledala kao biljka u saksiji na prvoj slici.
to bi trebalo da je ovo na mom starom pojacalu....IMG_3067.jpg-------------------------------------------prozor koje kuhinje....IMG_3068.jpg
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...