Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

@hippiemeni ta tvoja izgleda kao dracena, ali sta ga znam...mislim da sam u studentskim danima imala istu lozicu i isti brsljan kao one u tvojoj kuhinji. lozu sam ostavila kad sam se selila a brsljan mi se osusio. sada pokusavam da zapatim divlji i zeleno-zuti brsljan uz ogradu. mada sam cula da sareni brsljan mnogo sporo raste <_<

Link to comment
sada pokusavam da zapatim divlji i zeleno-zuti brsljan uz ogradu. mada sam cula da sareni brsljan mnogo sporo raste <_<
zapatila sve, i divlji zemunski i zeleni holandski sa 5 (7?) prstica i zeleno zuti sa 3 prstica, to iz cvecare. ovi stranjski rastu ko shashavi, a divljak nema veze sa zivotom. uslikam kad ih budem selila, sad bi mi trebale spajdermenske sposobnosti za tu akciju. medzutim, sva 4 su neki padavichari, ni jedan nece da se uhvati za nigde, ni za ogradu ni za zid. verovatno su matori izdanci bili u startu... Edited by thermal bug
Link to comment
dracena je bese vrsta drveta zivota?
zapravo su ti i dracena i laki bambi rodjake, tj - dracene.a drvo zivota je yucca, bar se ova vidja chez nous po domacinstvima :Pmada vidim da ima konfuzija, neki i dracene zovu drveta zivota :unsure:dzizs fenomenalan je old fashioned sunroom, jab samo pobacala malo nameshtaja, al u osnovi - to je to :wub:koga da ubijema za ovakvu sobu :o Edited by thermal bug
Link to comment

e ne znam.. u trenucima samoche pada mi na pamet total and utter kich, da se udam za nekog bogatog tupsona i postanem rich bitch...elem, da se pohvalim mojim novim ljubimcom, havajskom biljkicom koja raste i zivi na parcetu vulkana :) IMG_3085.jpgIMG_3079.jpg

Link to comment
e ne znam.. u trenucima samoche pada mi na pamet total and utter kich, da se udam za nekog bogatog tupsona i postanem rich bitch...elem, da se pohvalim mojim novim ljubimcom, havajskom biljkicom koja raste i zivi na parcetu vulkana :)
Havajska biljkica je Anturium, a za ono gore bih i ja rekla da je Nolina. Struktura listova je sličnija jukama, i jedni i drugi su na dodir "grublji"od dracena. Najbolje bi se videlo kada bi se malo razgrnula zemlja - dracene nemaju stopu.
Link to comment
Nema kod tebe :)Proglasavam te pocasnim hortikulturistom. A i avatar ti je na mestu!
mene zavitlavati vi bledoliki sto dubite na glavi :lol:a avatar je keva, u svakom smislu. shalu na stranu, ako znash dje da pitash, to je 50% svakog znanja :)edit: numem kvotujem pa bob! Edited by thermal bug
Link to comment
elem, reshila da raspishem 1 tender :Ppojavljuje mi se uskoro u posjedu (ok, ne bash josh u posjedu, al nalik na moje :P) 1 terasa dugachka kojih 8-9 metera, pokrivena, sa pogledom na jugoistok celom duzinom.
ako jos primas predloge, moja vecna ljubav:hortenzija.jpgova hortenzija sa slike nije moja, slikacu ih kad se rascvetaju, potpuno fenomenalna biljka. nista je ne napada, cveta ko luda, a lepa je i kad je samo zelena.preko zime ih samo povucem u zasticeniji deo terase, zastitim ih kao i ruze, i polovinom marta, ako nema baba marte, otkrijem, prekopam dodam malo zemlje i sta vec treba, i za dve nedelje pocinju da se pojavljuju pupoljci.jedino sto zahteva puno vode, leti mora da se zaliva non-stop. postoji i neka puzavasta vrsta, ali jos nisam naletela na nju. ove, "obicne", mogu da se oblikuju da budu zbunave, izduzene, mada se meni najvise svidjaju onako poludivlje, pa ih pustam da rastu kako hoce.
Link to comment
ako jos primas predloge, moja vecna ljubav:...
ocedu ortenzije u saksiju :ou koliku saksiju?u toku je tender skroz do sledece sezone, chisto sumnjam da mogu da stignem da to sve poshumim ove godine :P Edited by thermal bug
Link to comment

oce, oce.imam dve mlade koje su u saksiji kao sto je ova na slici, imaju tri ili cetiri "grane" i presadicu ih u vecu saksiju na jesen. a ove starije su u saksijama precnika, recimo 40ak santimetra. one vole tzv mocvarno zemljiste, te uvek trpam dosta peska u zemlju.na pijacama (bar sa ove strane reke :P) ih vec ima, cini mi se da sam u nedelju na kalenicu, gde su najskuplje, videla za po 250 dinara.i obavezno paradajz. autan je nista.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...