Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

paradajz u saksiji je super
poma ima već 2 ozbiljne preporuke, mislim da će to biti dovoljno
Ma, jok! Tek sam ga dobila (pre dve nedelje), ne znam ništa o održavanju... :ph34r::huh: Samo grejp ima 3 godine, a puzavica 5.
meni su zumbuli bolni neuspjeh, iako navodno lukovice nije teško održavati. valjda će se javiti sa savjetom netko tko je s njima u dobre :)
Link to comment

jel neko probao da gaji bonsai? meni su ta minijaturna drvcad bas interesantna, ali nemam pojma koliko su zahtjevna za odrzavanje, niti koliko kostajuosim patuljastog drveca super su mi egzoticne vocke u saksiji, ali vise kao eksperiment nego radi estetike. japanska jabuka (tj kaka) mi se, recimo, primila iz kospice. estetske kriterijume ispunjavaju minijaturne narandze, al jebiga, ne mogu da im se sjetim imena, dopunicu naknadno. lijepo uspijevaju u sobnim uslovima, barem one iz rasada. sumnjam da je moguce dobiti plod na biljci koja je zasijana.ipak, apsolutni favorit: kaktusiedit: narandzice se zovu kumkvat ili fortunela

Edited by morgana
Link to comment
jel neko probao da gaji bonsai? meni su ta minijaturna drvcad bas interesantna, ali nemam pojma koliko su zahtjevna za odrzavanje, niti koliko kostaju
Možeš da nađeš za 1200 din slatka i mala. Održavanje je navodno komplikovano i neophodan je neki specijalni alat za održavanje i gomila literature i saveta kad i kako se reže i uvija žicom. Ja stalno govorim kako ću, kad mi pukne film, otići na neku planinčinu i gajiti bonsai. Već imam spreman hobi za penziju... :lol:edit: Najbolje da sačekaš sajam hortikulture. Može da se nabavi sve i svja za vrlo pristojnu cenu. I biljke i divne, ručno rađene saksije. Edited by Mocking Bird
Link to comment

uh, meni je taj bonsai nocna mora. godinama sam se lozila, jedan je poziveo citave dve godine posle kupovine, i umro za manje od deset dana, a da i danas nemam pojma sta nije bilo u redu.ostali su poziveli max sest meseci.zato sad imam veliku kolekciju onih japanskih cancica, pa neke koji mogu da posluze i kao pepeljare, a mozda jednog dana, kad naucim da meditiriam, napravim japanski vrt i sve onom lopaticom pomeram pesak i sljunak te nadjem dusevni mir.jos jedna korisna stvar za na balkon, persun. em sto sjajno mirise, em sto se napravi zbun za deset dana, a ako ga ne pojedes u sezoni, lepo izgleda i preko zime.a najveci uspeh, aloe vera, jedino sto moram da ga krijem od macora, mada je, otkako ga gricka, zdrav kao dren.zainatila sam se da ove godine imam i neko cvece, onako ko sa slike, samo jos ne mogu da se odlucim koje.

Link to comment
... jednog dana, kad naucim da meditiriam, napravim japanski vrt i sve onom lopaticom pomeram pesak i sljunak te nadjem dusevni mir.
Huh, daleko bilo, pomeri se s mesta... zvucis k'o da slusas Bitlse, a ne Lanegana cool.gif Morgana, mozes sama da napravis bonsai, mislim da ces naci negde uputstvo (pocinje se obicno od semena drveta koje se poseje u zemlju koja se stavi u ispraznjenu poluloptu od grejpfruta na kojoj se naprave rupe; kad korenje pocne da prorasta kroz rupe, onda se skracuje - to primorava drvce da ostane malo. Bonsai se kasnije i odrzava tako sto mu se krese korenje. Plus toga se formira stablo uz okvir od zice, tako da izgleda kao da je na vrh neke planine gde ga desetljecima bije vetar s iste strane... i tako to).
Link to comment

nikad od tebe preduzetnik. nogice se ne sijeku, no se dijete posmatra kao osnovno sredstvo i upise na gimnastiku. em ostane malo, em odbacuje prihod.

Edited by morgana
Link to comment
od muževnog, drvenog cvića pada mi na pamet samo sušeni rogoz :D cattail.jpg
necvetjeuu7.jpgmrzelo me opet da slikam vec sam stavio ovu staru slajbicu a nemo vise nije tu...sklonio sam ga
Link to comment
necvetjeuu7.jpgmrzelo me opet da slikam vec sam stavio ovu staru slajbicu a nemo vise nije tu...sklonio sam ga
imamo isto cveće. i nema. da nije šimpr moja ćer? :unsure: Edited by MaryPoppins
Link to comment
a najveci uspeh, aloe vera, jedino sto moram da ga krijem od macora, mada je, otkako ga gricka, zdrav kao dren.
ona mi izgleda kao kaktus ili mini agava, ne bi smjela biti razmažena za uzdržavanje? mačak je prepreden, kažu da je aloa imunostimulans, antioksidans, antiflogistik, baktericid, antivirusno sredstvo, fungicid, laksativ i stimulans :D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...