Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
meni onaj bosiljak shto ga ds omladina delila nish nije uspeo:)dajte tutorial za bosiljak da probam ponovo :)
Meni to raste na terasi u saksiji sa cvecem. Kupis na pijaci seme, posejes u prolece, i zalivas kao i ostalo cvece. Po zelji upotrebljavas kao zacin.
Link to comment
  • 2 months later...

delija, je li zahtjevan bolsiljak za njegu i unosiš li ga unutra zimi? naime, planiram posadit neki standardni set začinskog bilja za na teracu, mislila sam bosiljak, metvicu, ružmarin, kadulju, možda čak i origano? kakva su vaša iskustva i koji su vam favoriti?

Link to comment

sad je pravo vreme da poseješ začinsko bilje. dok nisam imala mačku uspešno sam iz semena gajila bosiljak, vlasac, mirođiju, nanu, korijander i peršun na terasi. ako ima dovoljno sunca već sredinom juna imaš solidnu baštu. pošto moja mačka voli da sedi u saksiji, baštu sam preselila na kuhinjski prozor na koji ne može da se popne. tu ima malo sunca ujutro, pa sad kupujem rasad na pijaci ili u bolje snabdevenom marketu. Nanu i tri vrste bosiljka (sa većim i manjim zelenim i sa ljubičastim listovima) gajim u jednoj žardinjeri, jer zahtevaju više vode, a ruzmarin, žalfiju, timijan i origano u drugoj. važno je da ih uredno zalivaš i šišaš. pošto su višegodišnje biljke, moguće je da bi neko vredan i pažljiv i ko ima gde da ih drži preko zime mogao da ih sačuva. meni to, nažalost, ne polazi za rukom, tako da ću uskoro nabaviti i posaditi nove.

Link to comment

ja cu ove godine morati da povecam prinose bosiljka jer ga nevidjeno brzo obrstim, pa ne moze da potraje. a macor nije zainteresovan, za divno cudo. uvek kupujem rasad na pijaci, svaki put kad sam probala sa semenjem, nesto nije bilo kako valja.jedino sto predlazem svima, paradajz u saksiji: savrseno resenje za komarce, vec godinama koristim kao odbrambeno sredstvo, a ponekad se desi i da se rodi beba paradajz.

Edited by luba
Link to comment

hvala na savjetima, odšepat ću svakako na pazar pvih dana probrat nešto. vidiš, pomidore se ne bih nikad sjetila, iako onaj miris bi mogao otjerat i više od komaraca :D

Link to comment

kad je nova godina uvek kupim jelku ali ne onu sa busenom posto sam siromasan a i nisam nesto preterano snazan da posle iskopam rupu ne bi li u nju metnuo tu jelku...super ukrase imam...deda mraza, staklenu kuglu, zvoncice i srebrni vrh...a u svojoj sobi imam samo drveno cvece...da drveno lepo sam napisao...stavio sam ga u korpu sa sisarkama...koja sam muskarcina

Link to comment

Za sada od sobnih biljaka imam neku nenormalnu puzavicu, koju sam spasila iz kontejnera, juku (ili drvo života), zumbul (poklon od koleginice iz mile mi Kroacije), 1 kaktus mali, 1 bambus veliki i 1 svojeručno posejan grejp od pre 3 godine.

Link to comment
a u svojoj sobi imam samo drveno cvece...da drveno lepo sam napisao...stavio sam ga u korpu sa sisarkama...koja sam muskarcina
od muževnog, drvenog cvića pada mi na pamet samo sušeni rogoz :D cattail.jpg
zumbul
uspila si ga održat na životu više godina i cvate ti na proljeće, sve u tegli? recpect!ove sam godine mislim već debelo zakasnila za lukovice, a i nisam još prebolila prošlogodišnje masovne gubitke
Link to comment
uspila si ga održat na životu više godina i cvate ti na proljeće, sve u tegli? recpect!ove sam godine mislim već debelo zakasnila za lukovice, a i nisam još prebolila prošlogodišnje masovne gubitke
Ma, jok! Tek sam ga dobila (pre dve nedelje), ne znam ništa o održavanju... :ph34r::huh: Samo grejp ima 3 godine, a puzavica 5.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...