Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

još jedan glas za bršljan. to je pravi desetobojac, može na suncu, u tami, s vodom, s manje vode, nije naporan ni za prisađivanje, sa njim ne moreš falit. meni su posebno smišni kad ih se digne na zid pa se spuštaju prema doli, daju prostoru jedan ton španjolske tele-novele :D (stavit ću ti sliku naknadno)

Link to comment
al evo, da ne bude da mi bash ne ide ova tropska varijanta, lijander procveto :wub:lijanderdg9.jpg
bravo, čestitam. samo da te upozorim da taj naoko šestan i bezopasan grm ima 1 zločinačku prošlost. naime, talijani su čestrdesetih sustavno sadili oleandre s obe strane stare kašelanske ceste, od trogira do splita. nakon oslobođenja je nova vlast pokušavala godinama provest temeljitu denacifikaciju te dionice, međutim, i danas imaš još dosta mista na tom području di su se održali :mad:
Link to comment
bravo, čestitam. samo da te upozorim da taj naoko šestan i bezopasan grm ima 1 zločinačku prošlost. naime, talijani su čestrdesetih sustavno sadili oleandre s obe strane stare kašelanske ceste, od trogira do splita. nakon oslobođenja je nova vlast pokušavala godinama provest temeljitu denacifikaciju te dionice, međutim, i danas imaš još dosta mista na tom području di su se održali :mad:
:lol: Kakva hortikulturno-povijesna minijatura :Hail:
Link to comment

da li se neko ovde razume u ruzmarine, da li ima ikakve sanse da se nesto napravi od odlomljene grancice istog, na nacino na koji oleandar pusta zilice nakon temeljnog stajanja u vodi, ili mu je jedina sudbina da zavrsi osusena ili u flasi maslinovog ulja? nazalost jedan genijalni grcki ruzmarin nije preziveo beogradsku zimu u hodniku zgrade, dokusurile ga zloceste komsije lomeci granu po granu, dok se ovo domace proizvodnje sto se prodaje po pijacama moze koristiti samo za svadbenu dekoraciju ali ne i za kuvanje. sada sam doneo granu sa cresa (izvinjavam se na vandalizmu ako nekoga pogadja) pa mozda da probam nesto sa time.

Link to comment
da li se neko ovde razume u ruzmarine, da li ima ikakve sanse da se nesto napravi od odlomljene grancice istog, na nacino na koji oleandar pusta zilice nakon temeljnog stajanja u vodi, ili mu je jedina sudbina da zavrsi osusena ili u flasi maslinovog ulja? nazalost jedan genijalni grcki ruzmarin nije preziveo beogradsku zimu u hodniku zgrade, dokusurile ga zloceste komsije lomeci granu po granu, dok se ovo domace proizvodnje sto se prodaje po pijacama moze koristiti samo za svadbenu dekoraciju ali ne i za kuvanje. sada sam doneo granu sa cresa (izvinjavam se na vandalizmu ako nekoga pogadja) pa mozda da probam nesto sa time.
ih. ima ti tu vishe struja mishljenja, jedino sto je sigurno je da se mnozi iz granchice:1) u vodi ili2) u pola zemlja pola pesak, u senci, sa obilnim zalivanjemsve to izvedesh:3) krajem leta ili4) pochetkom martapa ti vidi. ja sam (teorijski) za 2) i 3) - zemlju i kraj leta. ali ne mogu da tvrdim. uostalom, granchicu ili posadish ili pojedesh :P
Link to comment
Ili zataknes u rever i umesas se medj' svatove. Free klopa, pice & urnebes.
nene, greshish. treba sistemski pristupiti problemu!prvo da izraste korijenje, onda da se biljka osokoli pa moze onda da zadeva za rever svake subote i nedelje :s_w:
Link to comment

da se pofalim ja ovde: stigle frishke iz rasadnika, i poprilichno visoke, a ujesen kad im vreme nije - ove stvari:1 glicinija1 crvena tekoma1 orlovi nokti i 1 loza sharena, sto se vika bozemprosti - devojachka loza i neke kineske travuljine, koje liche na shashu, al ajde. sama sam birala.nisam mogla da odolim, sta da radim. na prolece ima da nastupi 1 raskosh :wub:

Link to comment
najbolje ulozenih 17E 1 ogromna korpa koja raste na sve strane svakim danom sve visheDa s eprimeti svekrvin ruchni rad, molim lepo.
kako se vika ta zver? i mozel napolje?a shustikla ohoho :Hail: :P
Link to comment
kako se vika ta zver? i mozel napolje?a shustikla ohoho :Hail: :P
ne moze napolje zato shto me zezash za shustiklu <_< :Dnemam pojma kako se zove ali cu da pitam a ima i male narandzaste cvetove listovi su mu mnogo sochni, znash ono puknu kad ih prelomish :wub:zdravlje puca
Link to comment
  • 3 weeks later...

vec pocela da me hvata panika gde cu sa tim silnim zelenisem sad preko zime.gledam malopre, od svega sto sam ove godine utrpala u zemlju, najbolje se pokazala tzv dalmatinska lozicaP9100068.jpgi papricice iz semenki. ljute ko otrov, a i lepe.P9100083.jpgP9100082.jpga ovo mi je totalna misterija. isto seme bosiljka, u isto vreme posadjeno, rasadjeno, isto negovano, jedan ispao ovakavP9100081.jpga ostali bonsai bosiljciP9100073.jpg

Link to comment
  • 2 weeks later...
vec pocela da me hvata panika gde cu sa tim silnim zelenisem sad preko zime
ma pusti ih da guštaju još u babljem litu. btw. šta napraviti s oleandrima kad smrzne, unutra ili vani? u splitu su mi bez problema podnosili zimu, ali doli temperatura i ne ide ispod 0. update: uzela male krizanteme za teglu, to je valjda jedino što u ovo doba godine cvjeta. krizanteme.jpg
Link to comment

nije sobno, al je bilje, plus mrzim da otvaram topike...imam u dvoristu 3 oraja koji su bas nako podivljali.zna li neko, kad je pravo vreme da im orezem grane?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...