Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

jel neko probao da gaji bonsai? meni su ta minijaturna drvcad bas interesantna, ali nemam pojma koliko su zahtjevna za odrzavanje, niti koliko kostaju
ovo je kostalo 10-ak Ezivi poslednjih nekoliko meseci sa nama, nista ne trazi, ja bih rekla da je kao neki shimshirsada ga ima u svim oblicima i velicinama (IKEA ga prodaje za jos smesnije pare)zalivam ga povremeno i to je sve, sad pocelo da lista kao blesavoDSC02492.jpg
Link to comment
super, hvala :) jel mozes da mi predlozis i vrstu drveta?
Javor moze da bude lep (onaj sto ima intenzivno crveno lisce u jesen, japanski javor - Acer palmatum). A uobicajeni su cetinari, iz zimzelenih razloga (a i lici minijaturni bor neodoljivo na veliki bor). Teoretski moze bilo koja biljka (samo u manjoj verziji). Kleka je dobra za bonsai za zatvoren prostor.Drvca treba zalivati redovno (posebno leti), jer je "rezervoar" vode koji imaju na raspolaganju minimalan.Boric:boriczo1.jpgJavoric:javoriclh8.jpgKlekica:klekicaxs4.jpg
Link to comment
Klekica:klekicaxs4.jpg
e, ovo je bas kao drvce sensei miagija iz karate kida :Dsuper jei modestino drvo je lijepo, podsjeca me na jednu vrstu koja je cesta na primorju ali joj ne znam ime (a okacicu sliku cim vremenski uslovi dopuste setnju)
Link to comment

ovo nije biljka, ovo je mashina i radi na vodukupila sam (naivna) jednu suvu lopticu u najlon kesi, pisalo je da se zove Jerico Rose....kazu stavis lopticu u chiniju sa vodom:DSC02512.jpgoko podne "TO" je vec pocelo da se shiri:DSC02513.jpgda li ce nas do kraja radnog vremena pojesti :o

Link to comment
  • 3 weeks later...

sta je bilo do kraja, izedoshe li vas ruze jerihonske? :oexperimenat sa djumbirom je slavno propao, a mi nastavljamo prehrambenim putevima:elem, el sadio neko koshtunicu od advokada?

Link to comment
sta je bilo do kraja, izedoshe li vas ruze jerihonske? :oexperimenat sa djumbirom je slavno propao, a mi nastavljamo prehrambenim putevima:elem, el sadio neko koshtunicu od advokada?
ruza je chudo :Dsvakog vikenda se zatvori pa u joj preko nedelje nalijem vode i "to" se otvoriavokado sadila moja mama nekoliko puta, svaki put uspedno, kaze izdjiklja kao lud ali njoj nije bio mnogo lep
Link to comment

kosticu od avokada sam drzala u saksiji neke druge biljke (naravno nakon sto sam avokado pojela) sigurno nekih godinu dana. kada sam se selila muzu, njegova baba me pita sta mi je to i da li bi mogla da ga zasadi. ja sam bila u fazonu: -zasadi, whatever... i on nikne i poraste. sada sam u potrazi za dovoljno velikom saksijom ili odgovarajucim cabrom.to je ujedno jedini avokado koji mi je ikad nikao (a sadila sam ih). tako da eto, to bi bio moj recept :P :P

Link to comment
moja sun room....
Soba ti je prelepa, jesi li sama odgajila biljke ili si ih nabavila ovako povelike?Meni omiljena sobna biljka je nolina (zovu je i "slonova stopa")...branched_beaucarnea.jpgkoja u prirodi izgleda ovako: :wub:Beaucarnea_Recurvata_Nolina_Yucca_Dracaena_Plants.jpgJako sporo raste i potrebne su decenije da bi izgledala kao biljka u saksiji na prvoj slici.
Link to comment
ovo je kostalo 10-ak Ezivi poslednjih nekoliko meseci sa nama, nista ne trazi, ja bih rekla da je kao neki shimshirsada ga ima u svim oblicima i velicinama (IKEA ga prodaje za jos smesnije pare)zalivam ga povremeno i to je sve, sad pocelo da lista kao blesavo
Ficus microcarpa, imam ga i da, baš je zahvalan za gajenje. Nije bonsai, ali može da bude.Pošto kod mene na svaki kvadrat prostora dolaze skoro dve biljke, minijature mi izvlače prosek - da ima mesta i za mene osim za saksije :wub: Kvalitetne bonsai biljke su ili jako skupe ili zahtevaju dosta vremena i dosta nege. Najbolje je da se nađe odgovarajuća zakržljala biljka u prirodi, pa da se krene u akciju... Retko kome uspeva da održi "konfekcijski" bonsai.
Link to comment

citala sam da mogu i manji izdanci da se uzmu iz prirode i da se onda oblikuju i gaje kao bonsai. ja sam mislila da to pokusam, ali sta znam , nekako me zao da ga stalno nesto orezujem i da mu ne dozvoljaavam da se razmase. trenutno su mi zanimljivi kaktusi i sukulenti (ne traze puno, a bas mi je dozivljaj kada procvetaju) i cvece koje su nekad gajile nase bake (muskatla u loncu i tako to). osim toga u zadnje vreme sam se bas nalozila da nabavim gliciniju (ako se tako zove onaj bagrem sa ljubicastim cvetovima)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...