Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

Ako misliš na ovu ljubičastu, onda je oxalis triangularis.
To je!Mnogo hvala :)Okačiću i sliku svoje sopstvene čim stignem.
Link to comment
iskreno, nemam pojma, ja sam ga proletos istusirala jednom, i povremeno ga orosavam prskalicom, ali mu nikad nisam brisala lisce vlaynom krpom... valjda se to ne raylikuje mnogo od orosavanja :unsure:
aloe se ne zalivaju puno a tek nema potrebe za orosavanjem - listovi kao kod sukulenta imaju vostani premaz tako da je orosavanje potpuno beskorsno . bolje je uzeti mekanu cetkicu ( vecu za puder npr) i njom cistiti prasinu sa listova
Link to comment
pu, znaci te orhideje su nezahvalna djubrad.u tom slucaju, ko joj j m, ima da je tretiram tek koliko smatram da zasluzuje a od citanja traktata odustajem permanentno.hvala na doprinosu, Nicol.
umrelae :( menjala sam i vodu i svetlost i sobu, taoceskurva vene li venepu, ako mi jos nekad neko pokloni saksiju bacicu i njega i saksiju kroz prozor.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Da li ko gaji zacinsko bilje na terasi? (ruzmarin, maticnjak i sl.) Sta je sad u sezoni?
evo moje baštice na visokom kuhinjskom prozoru na koji ne može mačka da se uzvere. tu ima ruzmarina, bosiljka, majčine dušice, origana, nane, vlasca. matičnjaka, samo provučem ruku kroz prozor i štricnem šta mi treba. biljke sam kupila u merkatoru. sve su se, izuzev neke na kojoj je pisalo zamena za kari, primile i lepo rastu. nadam se da ću ove godine bar neku uspeti da sačuvam, jer su višegodišnje biljke. zacini2dx0.jpg
Link to comment

i ja uzela 1 origano u merkatoru. i dobila neku matoru zalfiju sa korijenjem. ce vidimo.nego imam problem. chinom selidbe biljaka sa severne-nikad-na-suncu strane na sunchani jugoistok, imam novi problem.zashto moje zeleno nije nije zeleno :cry:el one misle da pochnu da se bave svojim hlorofilom ili jok? :unsure:

Link to comment
  • 2 weeks later...

zaboravila sam za da zalijem cvece i onda smo otisli na put... posle 7 dana ove:DSC02881.jpgtratinchice su bile gecrkt :( ali se brsljan odlichno drzaolepota ovog modularnog bastovanstva je sto sam izvadila tratinchice i ubacila male ciklame (1.8E komad) :wub:DSC02977.jpg

  • Wub 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

lijander se zahvaljuje na komplimentima. i shtob reko deda - formirala sam bashtu, 1 fini mali mediteranski kich :Pimg1407agp2.jpgimg1416aal1.jpgimg1411aeg7.jpgimg1417aae5.jpgimg1418avc0.jpgelem, ove dve poslednje. ako izjedete bash mnogo urmi, izrashce vam ovo levo.ovo desno, vika se polyscias, neka zimzelena novotarija, verujemo da ce da izraste u 1 solidno drvo. zemunska pijaca, 350 dindzi. skroz interesantna zivina.zalfiju i origano mi ne daju da grizem, kazu - mi ne jedemo ukucane :cry: :P

Edited by thermal bug
Link to comment

ajde jedan savet....Sadila bih neko svece/ bilje na terasu, a nem pojma sta. Vec je kraj avgusta, a ovde leto i nije bilo neko tako da ko zna kakvo me vreme tek ceka :unsure: Sta dobro podnosi te fine jesenje temperature <_< i nije previse zahtevno za odrzavanje?Hvala dobri ljudi :)

Link to comment

@thermal - kakav kich aman :o minimalizam estetika :)da se pomenu kamenchici, cigle na vrhu - olakshavaju zalivanje, lepshe izgleda, manje ima korova/mahovina/lishajeva i ostalog nepotrebnog rastinja

ajde jedan savet....Sadila bih neko svece/ bilje na terasu, a nem pojma sta. Vec je kraj avgusta, a ovde leto i nije bilo neko tako da ko zna kakvo me vreme tek ceka :unsure: Sta dobro podnosi te fine jesenje temperature <_< i nije previse zahtevno za odrzavanje?Hvala dobri ljudi :)
ja bih rekla: brshljan, shimshir i onda dodash neku hrizantemu izmedjune zna se shta je manje zehtevno i jeftinije - pa i ako propadne nije strashno :)a dok traje lepo je
Link to comment
ja bih rekla: brshljan, shimshir i onda dodash neku hrizantemu izmedjune zna se shta je manje zehtevno i jeftinije - pa i ako propadne nije strashno :)a dok traje lepo je
ja bih rekla brshljan svakako, a izmedju po neku begonijicu. mislim da one mogu i jesen, sad sam uzela nekoliko, pa cu saznati svakako. opet, zavisi sta zena oce, da joj pretekne u sledecu godinu ili da na prolece sadi opet?
Link to comment

fala an savetima, razmotricu ih sve :D Samo sam jednu stvar zaboravila da napomenem da nije bas "terasa" terasa, vec vise onako prozor sa pogledom :lol: Tako da ako ovo vase moze da se okaci na ogradu onda super, ako ne onda dajte nesto drugo da ne propadnem do komsije ispod :unsure:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...