Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

moja baba je gajila lijander godinama.... imala ga u svim bojama, krala ga iz Igala [divila se kako iza njih izgleda Titova Vila]... posle sam i ja u lopove presla.....zapravo, tu postoji 1 legenda s mediteranskog mora o tome kaku cudnu moch ima miris lijandera

Edited by Hippie
Link to comment

oleander je jako alergogen. ja sam jedna od njegovih zrtava. uz to, otrovan je (premda predpostavljam da ga ukucani nece jesti)ne znam, nazalost, kako ga treba zalivati ali znam da je mnogim ljudima blizu cijih kuca/stanova raste zagorcao zivota lijepo izgleda, stvarno

Link to comment

jes vala.. mene jedared pitala exova mama el ja kuvam caj od tog mog lijandera.. reko, sta? caj od lijandera?! :huh: kaze, pa da mi otrujes sina..... tela sam dumrem od smeha... ja ga fakat gajila zbog carobnog mu mirisa cvetova :wub:

Link to comment

nije sobno, al je ispred kuchno.. nadam se da se vazi jer je to vrlo blizo......IMG_3542.jpgovo u sredini jos nije procvetalo, ne znam kako se zove, al je mlogo lepo.. i zuto.... u drugoj saskiji imam ga i rozo

Link to comment
oleander je jako alergogen. ja sam jedna od njegovih zrtava. uz to, otrovan je (premda predpostavljam da ga ukucani nece jesti)ne znam, nazalost, kako ga treba zalivati ali znam da je mnogim ljudima blizu cijih kuca/stanova raste zagorcao zivota lijepo izgleda, stvarno
nismo nameravali da ga bash jedemo, a ni chaj nam se ne pije. mada chitam da ga beru za neshto-kardio-neshto. struchnjaci ga beru, to jest.elem, neshto mi se javlja da u 1 paklenom hodniku u kome temp po sunchanom danu prelazi 40 ne mogu da rachunam na neshto osim autentichnog mediterana :unsure:
Link to comment

Da li je neko gajio aloe veru?Dobila jednu u nekoj mikro saksiji pre tri godine, i uz retka zalivanja i generalno letimicnu brigu ona izdzikljala poprilicno (pu pu da ne ureknem) pa sam je pre par meseci presadila u vecu saksiju. Onda je jos izdzikljala i sad su pored korena pocela da izbijaju nova stabalca. Pa se pitam da li bi joj prijalo da je presadim u nesto jos vece? I ako ima jos nesto sto bih mogla da uradim za nju?

Link to comment
Da li ko gaji zacinsko bilje na terasi? (ruzmarin, maticnjak i sl.) Sta je sad u sezoni?
ja gajim ono sto mi zatreba :) izbor je bio sasvim sluchajan: mirodjija, nana, vlashac i bosiljakDSC02837.jpgpromenila sam rastinje u mojim baby zardinjerama:DSC02836.jpgelegancija molim lepo -_- ova cvecka levo je fenomenalna, trpi sve boleshtine, trpi sushu, sunce...i jos lepo cveta :wub:DSC02838.jpg
Link to comment

jaoooo.. che mi das neki pelcer lnr%20(2).gifmene me srce me boli sto nemam vise vremena da se ko nekad bavim cvechkicamaelem.. u onoj mojoj drugog saskiji procvetalo i ono lepo u sredini, samo me malo zaebali,, isto zuto, nije roze, al nema veze.....IMG_3553.jpgal zato imam velikog hibiskusa... i sigurno je roz, cveto proslog leta... uslikachu ga cim procveta

Link to comment
Da li je neko gajio aloe veru?Dobila jednu u nekoj mikro saksiji pre tri godine, i uz retka zalivanja i generalno letimicnu brigu ona izdzikljala poprilicno (pu pu da ne ureknem) pa sam je pre par meseci presadila u vecu saksiju. Onda je jos izdzikljala i sad su pored korena pocela da izbijaju nova stabalca. Pa se pitam da li bi joj prijalo da je presadim u nesto jos vece? I ako ima jos nesto sto bih mogla da uradim za nju?
ja gajim. takodje dziglja. buduci da je sukulentna biljka, ne trazi mnogo vode. zemlja u kojoj je posadjena je pomesana sa peskom. jedna biljka (aloe arborescens) mi je na punom suncu vec nedelju dana i zasada ne vidim da joj smeta. a druga (aloe barbadensis s. vera) u nekakvoj poluseni, posto je jos mlada i nekako mi deluje preosetljivo za puno sunce. povremeno ih prihranjujem. sto se presadjivanja tice, to obicno radim u prolece svake druge godine. ove godine je nisam presadjivala (presadila sam je prosle). saksija mi je sada puna, ali, koliko kapiram, ne preporucuje se presadjivanje preko leta, tako da planiram da cekam prolece osim, ako guzva u saksili ne pocne ozbiljno da joj smeta.
Link to comment

E pa onda cu da je ostavim na miru tokom leta pa cu da presadim ponovo na prolece. Nego, da li bi joj skodilo da joj prebrisem listove (ne znam kako da ih nazovem) vlaznom krpom, posto je mnogo prasnjava? Brisala sam ranije suvom, ali mi pade na pamet da bi joj mozda prijalo i vlaznom? Ili ne?

Link to comment

eo ga. advokado. kakva otkachena zivina ^_^advokadovc3.jpgako pristane da poraste mnogo metara, ja se slazem da izjedem josh koje kilo :P

Edited by thermal bug
Link to comment

Imala i ja avokado, ždere vodu gore od mene. Ako se ne zaliva intenzivno - protestira intenzivno (obesi listove koji usput i pobraone i tako to).A aloju imam u saksiji već neke 2 godine + gomilu malih okolo i baš razmišljam da je možda vreme da je prebacim u veću.Nego jel zna možda neko kako se zove ona crvena detelina?

Link to comment
E pa onda cu da je ostavim na miru tokom leta pa cu da presadim ponovo na prolece. Nego, da li bi joj skodilo da joj prebrisem listove (ne znam kako da ih nazovem) vlaznom krpom, posto je mnogo prasnjava? Brisala sam ranije suvom, ali mi pade na pamet da bi joj mozda prijalo i vlaznom? Ili ne?
iskreno, nemam pojma, ja sam ga proletos istusirala jednom, i povremeno ga orosavam prskalicom, ali mu nikad nisam brisala lisce vlaynom krpom... valjda se to ne raylikuje mnogo od orosavanja :unsure:
Link to comment
elem, neshto mi se javlja da u 1 paklenom hodniku u kome temp po sunchanom danu prelazi 40 ne mogu da rachunam na neshto osim autentichnog mediterana :unsure:
ma pusti oleandre, bugenvila rocks (a ima i boju koja je ove sezone in) :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...