Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

pu, znaci te orhideje su nezahvalna djubrad.u tom slucaju, ko joj j m, ima da je tretiram tek koliko smatram da zasluzuje a od citanja traktata odustajem permanentno.hvala na doprinosu, Nicol.

Edited by Allegra
Link to comment

heh, i mene mrzelo da citam, ali rekoh, mozda tebe nece mrzeti :Dma da, nemoj mnogo da joj se slihtas.samo da nije na direktnom suncu, a zalivanje, pa otprilike onoliko da kad zalijes, zemlja ostane vlaznjikava bar jos par minuta, da ne upije odmah sve.mislim, sigurno ne mozemo kod kuce da napravimo one uslove koje imaju na farmama orhidaja, pomrli bismo.jutros na pijaci mi prodali nesto sto zovu dalmatinska loza, moram da slikam, pa nicol u pomoc da vidimo sta je i sta s njom.

Link to comment
da vas pitam, kod biljaka s velikim listovima, recimo filadendrona, jel vam se javlja želja da požutile i suve rubove lista odrižete škarama? ja se s teškoćom suzdržavam, jer mi se intervencija čini prilično invazivnom, ali mi je još blesavije čekat da požuti cili list?
ja to radim, ali ne znam da li je normalno, te se pridruzujem pitanju :D(ona divna izdrzljiva lepelplant sto je ishvalih tamo ranije polako ali sigurno odlazi u k i nemam pojma koji joj je.)uglavnom, rezultat je prilicno smesan, ali meni manje bode oci cudna forma nego zuto-braon boja medj zelenilom. inace posle zahvata pre ili kasnije svejedno pocne opet da zuti po presecenom delu.
Link to comment

koje djubrivo za saksijske biljke priti pliz?kupila u cvecari neshto sto se zove herbamin, rastvara se nekoliko nechega na litar, kunu se u majku da nikad vishe necu menjat zemlju (za cvece, domovino ti si kao zdravlje :P), ali smrdi dumresh na mestu. valjda zato sto smrdi na pijacu kad je peru 7og dana. bobami, mislim da ga i prave od 7og dana pijace :odajte neku preporuku brezmirisnu, da se ne shamutim od isparenja :bljuv:

Link to comment
kod biljaka s velikim listovima, recimo filadendrona, jel vam se javlja želja da požutile i suve rubove lista odrižete škarama? ja se s teškoćom suzdržavam, jer mi se intervencija čini prilično invazivnom, ali mi je još blesavije čekat da požuti cili list?
Не знам сигурно, али мислим да конкретно филодендрону неће бити ништа од мало сец-сец. За нпр. фикус нисам тако сигуран, он ми се чини осетљивијим на та рецкања, можда зато што му цури оно бело млекце. Елем, мој пут у тајни живот биљака је отпочео тако што сам на неку моју експерименталну електронику прикачио (чини ми се) неку несрећну бегонију рекс, покушавајући да утврдим да ли реагује на откидање и одсецање листова. Да ли ће се зачути бешумни врисак? Нисам ништа поуздано утврдио, бегонију сам успешно уништио, а електронику сам прерадио у мали музички синтисајзер за нервирање укућана. (Они су реаговали).
Link to comment
koje djubrivo za saksijske biljke priti pliz?kupila u cvecari neshto sto se zove herbamin, rastvara se nekoliko nechega na litar, kunu se u majku da nikad vishe necu menjat zemlju (za cvece, domovino ti si kao zdravlje :P), ali smrdi dumresh na mestu. valjda zato sto smrdi na pijacu kad je peru 7og dana. bobami, mislim da ga i prave od 7og dana pijace :odajte neku preporuku brezmirisnu, da se ne shamutim od isparenja :bljuv:
substral je zakon.i lepo mirise :)
Link to comment
Opet pitanje: dobila sam biljku mesozderku za rodjendan (sta je doticna osoba htela da kaze, ne zelim da znam :rolleyes:)Sarracenia purpureapurpurea_hybr.jpgU mnogo je maleckoj saksiji pa bih da je preselim ali ne znam u sta; iskopala sam negde da je ne treba saditi u zemlju ( :blink: ). Jel neko ima neko iskustavo sa doticnom?
umire mi saracena :(ubila sam je onim substralom za sobne biljke sto lepo mirise :(
Link to comment

a mozda joj nije sve sprzeno , da je presadis ? i te koncentrate treba prepoloviti od preporucene kolicine , ako pise dva deci na litar stavis samo jedan. biljke ubijes zalivanjem ili jakim djubrivom.

Link to comment

pa ona nije sobna biljka nego bastenska, mislim da je pogresan substral bio u pitanjui zahteva neku specijalnu zemlju za mokrozemljane biljke, koja se pakuje u kese od min 20 kila, a ja zivim u stanu od 20sqm, pa sam jos davno odustala od presadjivanja, ali mozda sad probam u cilju spasenja jednog mladog zivota:(

Link to comment
Da li ko gaji zacinsko bilje na terasi? (ruzmarin, maticnjak i sl.) Sta je sad u sezoni?
ne gajim al zelim :)nego dajde ovi primorci, sta da chinim sa 1 oleanderom *, a da ga ne ubijem od preteranog zalivanja <_<e, da. filadendrone orezujem nemilosrdno :D* poljoprivreda.info kaze - lijander. mi svidza, i ja cu tako ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...